Zdravotnický záchranář, motorkář, lezec.
Věřím v podnikatelskou svobodu, v podstatě v tom žádnou diskriminaci nevidím. Sám jsem kdysi na střední škole v ekonomii, kdy jsme si měli jako pololetní práci vytvořit vlastní podnikatelský záměr, vymyslel kavárnu, kde by nesměly děti a zvířata, protože když jde člověk na kávu, chce mít u toho klid, číst si, pracovat na počítači. Jen by mě opravdu zajímala reakce těch, kteří toto vychvalují do nebes, kdyby si stejnou kavárnu otevřel muž s opačnými pravidly 🙂
Nevidíš důvod? Ty toho asi nevidíš hodně. Co třeba ten, že máme jeden z nejlepších systémů sběru tříděného odpadu na světě? A že PET lahve v podstatě platí svoz plastového odpadu z kontejnerů? Pořád nic?
Ne, pořád nic, Jirko 😊
Nikdo ti přece nebrání pak dál třídit odpad a využívat “jednoho z nejlepších systému na světě”.
Takže první argument je vágní a ten druhý není podložený na pravdě. Co tam máš dál?
Jsem jedině pro, téměř ve všech zemích EU se toto již několik let praktikuje, nevidím jediný důvod, proč u nás ne. Lenost lidí a obchodníků neomlouvá. Navíc to skutečně ulehčí životnímu prostředí, jelikož dobytci, kteří PET lahve a plechovky pohazují po okolí to sice nejspíš nepřestanou dělat, ale bezdomovci nebo sociálně slabší se těch obalů rádi ujmou, aby vydělali nějakou tu korunu, stejně jako je tomu se sklem.
Nemusíte poučovat rychlou už jsem jel 3x a 90kč jsem neplatil bez hospitalizace.
V tom případě tu buď sprostě lžete, nebo jste se jim prokázal dokumentem prokazujícím, že jste v hmotné nouzi, anebo personál ve zdravotnickém zařízení zanedbal svoje povinnosti. Nic mezi neexistuje, vyhláška hovoří jasně.
Tak jako tak, zajisté se jednalo o velice závažný zdravotní stav, když jste si musel 3x volat ZZS a ani jednou se vás nerozhodli hospitalizovat.
Dejte to za 500 a lidi si raději zavolají rychlou,než aby platil na pohotovosti...a ještě čekal v čekárně.:-)
Napsal jsem to už pod jeden komentář a napíšu to i sem. Mýlíte se. Regulační poplatek se neplatí pouze při následné hospitalizaci a je jedno, jestli vás přivezla ZZS nebo jste přijela sama. Jakmile jste v době pohotovosti ambulantně ošetřena a jdete domů, platíte 90 korun. Když máte několik dní, ne-li týdnů problém, který se náhle nezhoršil a máte fyziologické VF, jděte ke svému PL, od toho tam je. Pokud si v takovém případě zavoláte ZZS, pak ano, s největší pravděpodobností vás vyšetřím a transportujeme vás do nejbližšího zdravotnického zařízení, ale do zprávy uvedu, že jste zneužila ZZS a vaše pojišťovna po vás může chtít zpětně uhradit výjezd v plné výši. Takže tady jste příliš neušetřila, naopak.
A pokud jde o přednost před ostatními, kteří přijeli do nemocnice sami, opět vám musím oznámit, že se pletete. Pořadí ošetření určuje lékař v nemocnici a to že jste se nechala přivézt se stejným problémem, jako dalších 5 pacientů, kteří ale narozdíl od vás přišli po svých, vůbec nic neznamená.
Takže platíme zdravotní pojištění , a ještě budeme platit 300 za návštěvu protože máme urgentní problém .., to je přeci dementní .., tudíž když rok nejdu k doktorovi mám třeba v tomto smyslu nárok na vracení odvedené pojistné částky ? 🙂
Rok nezpůsobíte žádnou dopravní nehodu, rok vám nevyhoří domácnost, během roku nezemřete. Píšete také své pojišťovně, že chcete vrátit pojistné za ten rok?
Poplatek ano, ale když někdo přijede se zlomenou rukou nohou...
tak by platit neměl.
Já si zlomil nohu v sobotu, soused mě odvezl do Motola (suploval sanitu) poplatek 90kč jsem platil a k tomu juako bonus 200kč za parkování.
Příště volám sanitku a nebudu platit nic tak to chtějí dělat??
Mýlíte se. Poplatek se neplatí pouze při následné hospitalizaci, jinak ho zaplatíte, bez ohledu, jestli jste přijel sám nebo se nechal přivézt ZZS. Většinou jsou to lidé, kteří mají problémy trvající několik dní, ne-li týdnů a bez zhoršení stavu a/nebo ohrožení VF, kteří si volají právě s tímto argumentem. Netuší ale, že je to bude stát ještě víc, než kdyby jeli sami, protože kromě regulačního poplatku jim ještě do zprávy uvedu zneužití ZZS a pojišťovna po nich pak může chtít výjezd zpětně proplatit v plné výši.
Na schůzce zazněla i úvaha, že by mohli záchranáři mít povoleny dokonce 48hodinové „směny“,.........
Docela by mně zajímalo který "momentálně " duševně zaostalý jedinec s touto úvahou přišel.
Já tedy zase nevím, jestli v ostatních krajích někdo na záchrance dělá 24hod, ale u nás je to přesně 0 zaměstnanců a dle vyjádření vedení organizace to není legislativně možné. Takže pokud je to tak i v ostatních krajích, autor článku tam má chybu, nejde o dvojnásobek ale o čtyřnásobek toho, co je teď.
Tak záchranáři nedostali ani těch 5% takže asi tak nějak.
Na nás se zapomíná neustále, že vlastně existujeme, my už si zvykli 🙃
Vždycky když se řeší finance ve zdravotnictví a “plošné navyšování”, mluví se o lékařích a sestrách v nemocnicích, ale o záchranářích téměř nikdy.
Možná to bude tím, že stejně jako velká část populace, i politici si myslí, že jsme zaměstnanci nemocnic, ale s těma v podstatě nemáme nic společného, jsme zaměstnanci kraje. Politici by to ale vědět mohli.
Kdyby to opravdu fungovalo jak má a měli bychom jako záchranáři přístup k centrálním datům o anamnestických údajích pacientů, bylo by to naprosto super a dost nám to usnadnilo práci. Je tolik lidí, co není schopno sdělit, s čím se léčí, natož si udělat alespoň trochu smysluplný seznam užívaných léků s gramáží a dávkováním.
Pokud obchodník v roce 2024 nepřijímá bezhotovostní platby, tak u něj prostě nenakoupím. Hotovost je relikt minulosti a nepoužívám ji vůbec. Obchodník má ještě stále právo určovat si, jaké způsoby platby bude přijímat, ale pokud bere pouze hotovost (ve většině případů protože je nepoctivý a vyhýbá se daním, ne kvůli poplatku za terminál), i já mám právo, a to odnést svoje peníze a utratit je někde jinde. Nejsem jediný, kdo takhle uvažuje a obchodník si musí říct sám, jestli se mu to stále vyplatí.
Jinak ke článku, za mě opravdu dobrý počin. Byla to vždycky AirBank, která na tuzemský trh přinesla nějaké inovace zpříjemňující pohyb na tomto trhu. Jen tak dál 👍
Ano, ale musí provést akutní první pomoc a to ze zákona! Je jasné, že situace byla nepřehledná, ale postupy jsou jasně dané. Nejdříve záchrana lidského života, potom to ostatní.
Ne, pane Řezníčku, nejdříve vlastní bezpečí a až potom všechno ostatní. Záchranáři nemusí (a nemohou) poskytovat péči, pokud je ohroženo jejich zdraví nebo život a nebo pokud na situaci nejsou vycvičeni či vybaveni.
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
pracovat máte v práci a ne v kavárně 🙂
Takže když půjdu s manželem okolo a budu chtítsi sednout na kafe, tak manžel bude muset jít ven, podle mě jasná diskriminace.
1 odpověď
Zdravotnický záchranář, motorkář, lezec.
0
Sledujících
0
Sleduje
Zdravotnický záchranář, motorkář, lezec.
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Liběno, já mezi takové nepatřím, jak můžete říct podle mojí profilovky, ale věřte tomu, že existují povolání, kde člověk nemá pevně dané místo výkonu povolání, třeba designér nebo architekt. Chápu že “podle sebe soudím tebe”, ale ne každý maká za kasou nebo u pásu 🙂
1 odpověď