Zdravotnický záchranář, motorkář, lezec.
Těch 1 500,- není cena toho úkonu, ale náklady na existenci toho systému, které nechtěly hradit kraje a tak to teď hradí zdravotní pojišťovny. I kdyby do toho systému nevkročil jediný pacient, bude ten systém stát ohromně peníze protože musí být připraven tu službu poskytnout…
Nevidím jediný důvod, proč by lékař RZ nebo urgentu nemohl naúčtovat výjezd pacientovi při zneužití.
Souhlasím, každopádně ve vyúčtování je to vedeno jako úkon.
Protože systém k tomu bohužel není uzpůsoben. Posádka ZZS nyní nemůže vystavit vyúčtování při zneužití, pouze pokud pacient není pojištěncem. Stejně jako systém aktuálně není uzpůsoben na samotnou definici zneužití, ale k tomu je potřeba systémová změna a debata k tomu by byla velice obsáhlá a určitě i zajímavá.
Když nebude mít peníze, nebude ošetřen? Spíše by se měly zrušit jako nadbytečný úřad zdravotní pojišťovny a péče by měla být hrazena ze státního rozpočtu, kam by šly i platby, které dosud jdou na zdravotní pojištění, prostě upravit daně.
Ne, dostane fakturu se splatností jednoho měsíce, stejně jako tomu je nyní při vystavení vyúčtování nepojištěnci.
Na tak dlouhý elaborát, plno nesmyslů, ještě jsem neviděl nikoho kdo se hroutí když telefonuje. Myslím smysluplně a ne ty žvásty co vedou. Příklad moje tchyně ležela na zemi 82 roků, zavolal jsem pohotovost, operátorka která když zvedne telefon stojí 1500 Kč, se mě začne vyptávat, jestli dýchá, jakou má barvu, jakou má stolici, nebo moč, jestli sebou cuká atd. Když jsem ji řekl že nejsem doktor tak byla sprostá. Opravdu se máte čím chlubit.
Tak jestli jste nechal ležet tchyni na zemi 82 let, tak na to vám opravdu nemám co říct. Stejně jako na to, že když se vás operátorka zeptá na skutečně důležitou informaci, jestli pacient dýchá, jestli nemá křečový stav nebo jakou má barvu, tak jste schopný argumentovat jen stupidní odpovědí, že nejste doktor, ačkoliv by toto poznala i cvičená opice.
Celkově mám z vašeho projevu pocit, že se tu bavím akorát s trollem, takže už na vás nebudu plýtvat svým časem.
Co to meleš měl jsem zánět močového měchýře teplotu přes čtyřicet stupňů a bylo mi zděleno že si mám přijet sám. Jako že někdo zvedne v nemocnici telefon a stojí to 1500 Kč. Tak na co ten personál tam je, aby pil kafíčko
Tak za prvé jsem si nevšiml, že bychom si potykali.
Za druhé, ty horečky asi nepřišly jen tak, lusknutím prstů, že? To že jste otálel s řešením svého problému není blbost nikoho jiného, než vaše.
A za třetí, nemocnice nemá se záchrannou službou nic společného už pár desítek let. ZZS je organizace zřizovaná krajem a každá ZZS má své zdravotnické operační středisko, které přijímá tísňové výzvy a řídí provoz výjezdových skupin.
A ne, kafíčko si tam fakt nepopíjí, zkuste místo psaní plků investovat čas do rešerše a najděte si výroční zprávu nějaké ZZS, abyste viděl, kolik denně přijme hovorů.
Tento komentář byl smazán uživatelem.
Souhlasím a jakožto záchranář si dovolím dodat, že bych něco podobného zavedl i za užití záchranné služby. Ten kdo pomoc opravdu potřebuje, si to rád zaplatí a ten kdo to pravidelně zneužívá, ten by si to možná dvakrát promyslel.
Myšlenka, že si pacient bude platit každou péči do 1000,-Kč je sice pěkná, ale v PNP nereálná, jelikož už jen to, že zavoláte 155 a operátor tísňovou výzvu přijme, stojí 1500,-Kč. A to samozřejmě nepočítám čas personálu, materiál a pohonné hmoty.
pracovat máte v práci a ne v kavárně 🙂
Takže když půjdu s manželem okolo a budu chtítsi sednout na kafe, tak manžel bude muset jít ven, podle mě jasná diskriminace.
Liběno, já mezi takové nepatřím, jak můžete říct podle mojí profilovky, ale věřte tomu, že existují povolání, kde člověk nemá pevně dané místo výkonu povolání, třeba designér nebo architekt. Chápu že “podle sebe soudím tebe”, ale ne každý maká za kasou nebo u pásu 🙂
Věřím v podnikatelskou svobodu, v podstatě v tom žádnou diskriminaci nevidím. Sám jsem kdysi na střední škole v ekonomii, kdy jsme si měli jako pololetní práci vytvořit vlastní podnikatelský záměr, vymyslel kavárnu, kde by nesměly děti a zvířata, protože když jde člověk na kávu, chce mít u toho klid, číst si, pracovat na počítači. Jen by mě opravdu zajímala reakce těch, kteří toto vychvalují do nebes, kdyby si stejnou kavárnu otevřel muž s opačnými pravidly 🙂
Nevidíš důvod? Ty toho asi nevidíš hodně. Co třeba ten, že máme jeden z nejlepších systémů sběru tříděného odpadu na světě? A že PET lahve v podstatě platí svoz plastového odpadu z kontejnerů? Pořád nic?
Ne, pořád nic, Jirko 😊
Nikdo ti přece nebrání pak dál třídit odpad a využívat “jednoho z nejlepších systému na světě”.
Takže první argument je vágní a ten druhý není podložený na pravdě. Co tam máš dál?
Jsem jedině pro, téměř ve všech zemích EU se toto již několik let praktikuje, nevidím jediný důvod, proč u nás ne. Lenost lidí a obchodníků neomlouvá. Navíc to skutečně ulehčí životnímu prostředí, jelikož dobytci, kteří PET lahve a plechovky pohazují po okolí to sice nejspíš nepřestanou dělat, ale bezdomovci nebo sociálně slabší se těch obalů rádi ujmou, aby vydělali nějakou tu korunu, stejně jako je tomu se sklem.
Nemusíte poučovat rychlou už jsem jel 3x a 90kč jsem neplatil bez hospitalizace.
V tom případě tu buď sprostě lžete, nebo jste se jim prokázal dokumentem prokazujícím, že jste v hmotné nouzi, anebo personál ve zdravotnickém zařízení zanedbal svoje povinnosti. Nic mezi neexistuje, vyhláška hovoří jasně.
Tak jako tak, zajisté se jednalo o velice závažný zdravotní stav, když jste si musel 3x volat ZZS a ani jednou se vás nerozhodli hospitalizovat.
Dejte to za 500 a lidi si raději zavolají rychlou,než aby platil na pohotovosti...a ještě čekal v čekárně.:-)
Napsal jsem to už pod jeden komentář a napíšu to i sem. Mýlíte se. Regulační poplatek se neplatí pouze při následné hospitalizaci a je jedno, jestli vás přivezla ZZS nebo jste přijela sama. Jakmile jste v době pohotovosti ambulantně ošetřena a jdete domů, platíte 90 korun. Když máte několik dní, ne-li týdnů problém, který se náhle nezhoršil a máte fyziologické VF, jděte ke svému PL, od toho tam je. Pokud si v takovém případě zavoláte ZZS, pak ano, s největší pravděpodobností vás vyšetřím a transportujeme vás do nejbližšího zdravotnického zařízení, ale do zprávy uvedu, že jste zneužila ZZS a vaše pojišťovna po vás může chtít zpětně uhradit výjezd v plné výši. Takže tady jste příliš neušetřila, naopak.
A pokud jde o přednost před ostatními, kteří přijeli do nemocnice sami, opět vám musím oznámit, že se pletete. Pořadí ošetření určuje lékař v nemocnici a to že jste se nechala přivézt se stejným problémem, jako dalších 5 pacientů, kteří ale narozdíl od vás přišli po svých, vůbec nic neznamená.
Takže platíme zdravotní pojištění , a ještě budeme platit 300 za návštěvu protože máme urgentní problém .., to je přeci dementní .., tudíž když rok nejdu k doktorovi mám třeba v tomto smyslu nárok na vracení odvedené pojistné částky ? 🙂
Rok nezpůsobíte žádnou dopravní nehodu, rok vám nevyhoří domácnost, během roku nezemřete. Píšete také své pojišťovně, že chcete vrátit pojistné za ten rok?
Poplatek ano, ale když někdo přijede se zlomenou rukou nohou...
tak by platit neměl.
Já si zlomil nohu v sobotu, soused mě odvezl do Motola (suploval sanitu) poplatek 90kč jsem platil a k tomu juako bonus 200kč za parkování.
Příště volám sanitku a nebudu platit nic tak to chtějí dělat??
Mýlíte se. Poplatek se neplatí pouze při následné hospitalizaci, jinak ho zaplatíte, bez ohledu, jestli jste přijel sám nebo se nechal přivézt ZZS. Většinou jsou to lidé, kteří mají problémy trvající několik dní, ne-li týdnů a bez zhoršení stavu a/nebo ohrožení VF, kteří si volají právě s tímto argumentem. Netuší ale, že je to bude stát ještě víc, než kdyby jeli sami, protože kromě regulačního poplatku jim ještě do zprávy uvedu zneužití ZZS a pojišťovna po nich pak může chtít výjezd zpětně proplatit v plné výši.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Pane Pražáku, RZP je jen a pouze - nejdražší - taxislužba, nic víc. Dobře víte, že - "zdarma" - stejně odvezete (těm chudákům do špitálu) úplně každého joudu, co zvládne vytočit 2 číslice. Takže poplatky a spoluúčast jednoznačně ANO!! Za pohotovost (nejméně) 1.000,-, lépe 2! S tím, že pokud návštěva byla oprávněná (= rozhodne lékař), ZP vrátí zpět...
1 odpověď
Zdravotnický záchranář, motorkář, lezec.
0
Sledujících
0
Sleduje
Zdravotnický záchranář, motorkář, lezec.
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ano, bohužel díky nadužívání a zneužívání se dnes více pouze vozí, než léčí a vozí. Troufnu si říct, že pokud mám za službu 10 výjezdů, terapii provedu u přibližně 2-3 výjezdů. Zbytek je pouze změřit a odvézt, případně nechat na místě. Pak se nikdo nesmí divit, že mnoho kolegů díky takové marnosti a zoufalství vyhoří.
1 odpověď