Pořád totéž. Člověk se těší, že si počte, pak narazí na tři interpunkční chyby, z nichž dvě jsou vaše věčná tipovačka čárek před „nebo“, a znechucen přestává číst.
<začátek citace> Na rozdíl od nedávného svolení k použití raket ATACMS k útokům na ruské území, však tato zbraň není „kontroverzní“... <konec citace> – ta čárka je tam proč? Prtotože se vám tam prostě líbí?
„Účel protipěchotních min je jednoduchý – lze pomocí nich zpomalit postup nepřítele, nebo ho donutit použít k postupu jinou cestu...“
„Některé novější typy min jsou dokonce propojené s „dálkovým ovládáním“, díky kterému je lze odpálit na povel, nebo si zobrazit jejich přesnou polohu.“
... dva učebnicové příklady výčtu možností, ale vy si tam fláknete čárku, protože pořád nevíte, kdy se před „nebo“ píše a kdy ne, v jednom kuse to bude tipovat a je vám to úplně jedno.
„O kousek dál se jednatřicetiletý řidič kamionu rozhodl, že on tedy rozhodně v koloně stát nebude a rozjel se v protisměru.“
Vy prostě se budete a budete řídit zjednodušenou radou učitelky pro třeťáky ZŠ, že před „a“ se většinou nepíše čárka, a odmítáte se naučit, co je vedlejší věta a jak se s ní zachází. No, je to koneckonců váš problém, že chcete působit jako pisálci-diletanti na úrovni bulváru...
„„I přes svoji silnou opilost v sobě našla poslední zbytky sil na to, aby strážníky napomenula, když ji místo slečno oslovovali paní.“
... a přitom nemá co napomínat. Oslovení „paní“ je, když si nejsme jisti stavem/věkem, zcela v pořádku. Specialista na etiketu p. Špaček by jí vysvětlil, že oslovení „slečno“ si máme nechat tak leda pro servírku.
„Jenže jeden z přistižených se ozval s tím, že jde v podstatě o nedorozumění a žádal smazání rozostřené fotky...“
Pořád stejné chyby. Kdy už se konečně přestanete řídit zjednodušenou radou učitelky pro třeťáky ZŠ, že před „a“ se většinou nepíše čárka, a ráčíte se naučit, co je vedlejší věta a jak se s ní zachází?
„... aby zjistili, zda se sabotáže odstřelu účastnili či nikoliv.“ Čárky před „či“ a „nebo“ taky neustále tipujete. A je vám to úplně jedno. Ne, k odběru někoho, koho živí čeština, aniž by uměl česky, se fakt nepřihlásím.
Pět ze sedmi je slušný výsledek na to, že – a to učitelům dějepisu nikdy nezapomenu – jsme ani na ZŠ, ani na gymnáziu nikdy (!!!) neprobírali dějiny 20. století. Když už jsme se konečně dohrabali ke konci 19. století a já se těšil, že se alespoň v maturitním ročníku budeme dějinám 20. století věnovat, čekala nás učebnice hádejte čeho? Ano, pravěku. Zpátky do pravěku, doslova...
20
Sledujících
0
Sleduje
20
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
„... a ony samy neměly, jak místnost opustit.“
Ta čárka je tam proč? Protože se vám tam prostě líbí? Když už neumíte česky, proč si to aspoň nahlas nepřečtete? Žádný gramotný člověk tam neudělá sebemenší pauzu. Ale to jak hučet do dubu...
3 odpovědi