Pak jistě víte, že se těžká voda nedělala v jednom reaktoru. Jenže ty neběžely na chlup stejně. A Němci chtěli všechno. Tak slili i těch 65... až 100 litrů odděleně do sudů.
Trajekt byl střežen při nástupu, nemohl tam nikdo cizí. Nepředpokládali, že obětují i krajany.
Takže můžete psát co chcete, ale realita je vše nebylo potopeno. Z dalších zařízení nevíme kolik bylo produkováno. Kolik bylo odvezeno do Německa před sabotážemi také nevíme. Jestli tajná policie něco přijala také nevíme. Firma nikdy nepřestala těžkou vodu vyrábět po poškození byla mimo jen tři měsíce.Tedy, vaše tvrzení se daji považovat za odvážná nikoli doložitelná.
Vy jste to nepochopil. Kde chodíte na ty bajky o motoru? Jak víte, že jinde tolik těžké vody nebylo. Kde jste přišel na to, že tajná policie něčemu chtěla zabránit. Dodnes nikdo není schopen vysvětlit proč, velké procento sudu ( ne cisteren) mělo obsah jen jedno třetinový nebo poloviční. Díky tomu velké množství sudu vyplavalo.
3 tuny čistého uranu s přirozeným zastoupením jednotlivých izotopů by jim k výrobě jaderné bomby byly asi tak platné jako 3 tuny dobře vypálených cihel. Potřebovali by uran 235, kterého je v přírodním uranu jen 0,7% a jehož separace je nesmírně obtížná a energeticky náročná. I s patřičným vybavením, které byste musel nejdřív vyvinout, potřebujete postavit velkou fabriku, elektrárnu a roky prohánět fluorid uranu přes centrifugy. Američané potřebovali tři velké závody a rok a půl času na získání dostatečného množství obohaceného uranu pro jedinou bombu.
Ano přesně, Jen na rozdíl od vás, ja vím o obci v německu kde byla fabrika, která separovala uran na centrifugách. To potvrzuji i dokumenty východoněmecké Štazi. Pro tuto fabriku mimochodem měli centrifugy dodávat i dvě české firmy.
I když v Německu o této možnosti věděli, hlavním cílem výzkumu byl motor, který by pomohl s kritickým nedostatkem paliv. Ponorky, tanky, lodě...to všechno mělo problémy.
Naděje zhasly po úspěšných sabotážích na dodávky těžké vody z Norska.
To je moc pěkné, ale samotný Dwight D. Eisenhower píše ve své knize, že zařízení na těžkou vodu byli tři. Dále zprávy z gestapa v Norsku hovoří, že o cele akci věděli.
Historici jsou zkrátka zvyklí pracovat s písemnými prameny, a občas jim přisuzují větší význam, než skutečně mají. Naopak v technice a fyzice nebývají obvykle zrovna kovaní.
Vytěžit tuny přírodního uranu je jedna věc. Postavit funkční reeaktor na bázi přírodního uranu a těžké vody druhá. Vyladit celý proces, aby produkoval plutonium 239 bez nežádoucí příměsi plutonia 240 třetí. Separovat plutonium a vše sestavit do funkční bomby pak čtvrtá (odražeče neutronů, vyladit výbušniny tak, aby stlačily plutonium na kritickou hustototu atd., není žádná sranda). Takže ano, Německo určitě mělo výzkum jaderných zbraní, pracovali v něm špičkoví vědci, ale s nízkými vynaloženými prostředky to nemohlo jít tak rychle jako v USA. Přidejte k tomu ohrožení potřebné infrastruktury nálety spojenců, a vyjde vám, že by se muselo jednat o zázrak, kdyby funkční bombu před koncem války sestrojili.
A nakonec poslední a nejsilnější argumenty: Kdyby Německo mělo funkční bombu, určite by ji v okamžicích, kdy Rudá armáda stála před Berlínem, použilo. Kdyby provedli testovací jaderné výbuchy, zůstaly by po nich dodnes stopy. Kdyby byli schopni vyrábět jaderné bomby, věděly by o tom stovky vědců, techniků i vojáků, a někdo by to určitě vykecal.
Byla by to pravda, kdyby to byl jen přírodní uran. Jenže oni měli kvanta očištěného uranu a který dodávali i Japoncům. Takže říct malý německý jaderný program je bajka. Jen v Čechách jsou prokazatelně tři firmy podílející se na tomto programu. Ja bez důkazu nikdy neřeknu že Němci měli bombu. Otázka je jak daleko se dostali a vliv na program v USA.
Čím více potvrzujete tu Vaši bídu ve znalosti, jak to vše bylo. Postupin byla po skončení války, ale Beneš si vazbu na SSSR pojistil již v r. 1943 a před Postupimí přitáhl s komunisty ve vládě z Moskvy. Máte v tom zmatek - zmetek.
Vy vtipálku, alespoň jste ji nepopřel. Schválně neustále uvádím Polsko a Bulharsko. Dopadli stejně jako my. Takže vám to nějak nesedí. Ono to totiž po fašistech ( Německo, Rakousko) lusknutím prstu udělat komunisty nejde. Československo to je jiná. Už za války si zde SSSR připravovalo pudu což v Rakousku nešlo. Komunisti už za první rep. byli jedno z nejsilnějších stran. V Rakousku po anšlusu neexistovali. Srovnával jste nesrovnatelné. Přesně takhle předělávali historií za totality komunisté.
Jen blbec by mohl takovým pohádkám věřit. Rakousko se umělo z nátlaku SSSR vymanit, protože mělo výborné politiky, kteří uměli svým občanům vysvětlit, co by to znamenalo volit komunisty, kdežto my jsme měli hrobníka Beneše a ten nás navázal již v r. 1943 na SSSR a v r. 1945 přtáhl rovnou z Moskvy s bandou komunistů v první poválečné vládě. Čest práci soudruhu a už skutečně s takovým demagogem omítám diskutovat.
Jen blbec neví o Postupimi. Vy nemáte znalosti ani základních škol. Možná soudruhu Králi by jste měl opravdu, přepisovat ty dějiny nejdříve v detailech. Protože důležitá fakta znají i děti lépe.
O tom rozhodl Beneš, který lezl celý jeho exil do zadnice velvyslance SSSR v Londýně a pak z toho vylezla Benešova smlouva se Stalinem v r. 1943 a už jsme byli v pasti. Sféra vlivu SSSR pro nás nastala po Benešovo intrikách.
To Vám ti Kvačkové a podobní tendenční historici nenapíší.
Takhle jsem se dlouho nezasmál. To je řádná blbost. Mocnosti určili sféry vlivu a ne EB. A TGM s tím má společné co? Polsko , Bulharsko atd. nemají také nic s EB a TGM společného a dopadli stejně jako my. Nikdy bych na vás ani nereagoval, ale překvapuje mně, napsání takové hlouposti a mnozí další hloupí to ještě podporují.
O jaká fakta Vám jde jsem se od Vás nikdy nedozvěděl. Ale už s Vámi nehodlám ztrácet čas. Mladíku kupředu levá, tomu jdete přímo naproti, když se nepoučíte z naší minulosti.
To vaše blábolení. TGM a EB nás přivedli pod diktátory? Vy by jste se měl vrátit do školních lavic, abyste zjistil co byli např. sféry vlivu. Rakousko rozhodně nebylo pod SSSR. TGM a EB s tím nemají nic společné. O tom rozhodovali jiní. Takhle je to u vás se vším plácání páté přes deváté atd. To nemá smysl.
Nastudujte si detaily a pak diskutujte. Nic o tom nevíte. V Kvačkovo dílech a jemu podobných se dozvíte jen to, jak nám všichni kolem škodili. Ale proč Rakousko dnes nedoženeme ekonomicky, ale hlavně morálně ani za dalších 100 let, tam se o tom nic nedozvíte, abyste si to uměl zodpovědět.
Vy jste prostě tvrdohlavý blázen. Např. na wikipedií a v dalších pramenech dokonce i cizojazyčných si můžete najít rozpad R-U. Všude je to stejné. Prostě už nefungovalo. Slaboduše psát o Rakousku, které nebylo zařazeno do sféry SSSR to je blby vtip. S tím nemá TGM ani EB nic společného. To je přesně to vaše používání historie, jak se vám to hodí.
Nastudujte si detaily a pak diskutujte. Nic o tom nevíte. V Kvačkovo dílech a jemu podobných se dozvíte jen to, jak nám všichni kolem škodili. Ale proč Rakousko dnes nedoženeme ekonomicky, ale hlavně morálně ani za dalších 100 let, tam se o tom nic nedozvíte, abyste si to uměl zodpovědět.
To je vše? Hlavně aby vám neunikaly i detaily. Vám totiž unikají důležitá historická fakta.
Jak to víte, že píši nepravdy, když uvádíte "neznám na to jsem moc mladý". O jakých polopravdách a lžích mluvíte? To jste neuvedl. Vyhledejte si správné prameny a pak diskutujte. Ono to zabere ale plno času.
Neznám ho, protože umřel dřív. Prosím vás nebuďte trapný. Psal jsem to už předchozích komentářích. Od funkčního parlamentu s poslanci R-U. Přes polopravdy o TGM slovenština je vlastně čeština což tvrdil společně i se Štefánikem Což dává na tato tvrzení úplně jiný pohled. Ano vy jste další přepisovač dějin, ale podle vás.
To neznáte vůbec TGM. Ten deformoval historii a historici z něho udělali kult osobnosti.
Neznám na to jsem moc mladý. Historie je jen jedna. Že si někdo deformuje historií a někteří historici se přizpůsobují podle režimu je věc druhá. Ale vy sám poučujete píšete polopravdy, lži a upravené vytrhnuté věty z kontextu. Ona to děla většina lidi.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Článek vlastně o ničem, jen plný názoru od autora.
1 odpověď