Vážený pane, dítě ve škole tráví násobně víc času, než doma. Tudíž logicky na něj má vliv i chování učitelů a žáků. Ohledně vaší logiky, že dítě musí zažívat malé problémy v dětství, aby bylo psychicky odolné. Co to znamená malé problémy? Ty snad občas zažívá každý ne? Dítě potřebuje lásku a pevné zázemí, jinak není v psychické pohodě. A to se pak může odrazit i v dospělosti. Další věc, to, že s dítětem jednám jako s parťákem podle vás znamená, že se neučí respekt k druhým lidem? Naopak pane, naučí se respektu víc, než když na něj člověk řve nebo ještě hůř když ho mlátí. Takže podle mě jste vedle jak ta jedle
No za to tebe evidentně vychovali skvěle. Tykání v diskuzi cizímu člověku a navíc hned urážení. Ty budeš přesně ten odborník, ke kterému bych šel pro radu s výchovou. A jinak si spočítej, kolik tráví dítě ve škole času, možná budeš překvapen. Nesmíš ovšem počítat hodiny spánku, rozume.
Děkuji za vaše bludy.
Blud první:
Dítě ve škole rozhodně netráví více času než doma. Natož násobně. Navíc, dítě se do vlivu školského systému dostává až ve věku, kdy už je (mnohdy nevratně) ovlivněno rodinnou výchovou a zpravidla pod zcela dominantním vlivem rodinné výchovy zůstává i v průběhu školních let.
Blud druhý:
O takzvaných sněhových vločkách je dostupných tolik polemik, že vám nic nebrání je nastudovat. Současní rodiče (jejich nemalá část) mají potřebu své děti kontrolovat a obrazně řečeno jim stát za zadkem a chránit je při jakékoliv konfrontaci s “vnějším” světem. Dříve narozené generace tento “komfort” všudypřítomného dozoru neměly a musely v mnohem větší míře samy aktivně řešit problémy, s nimiž se setkaly, a to zpravidla déle, než se do jejich řešení zapojili jejich rodiče. Bezbřehá láska a pohoda vychová v mnoha případech jedince, který se hroutí v nepohodě a bez lásky - a svět mimo bubliny sněhových vloček je plný nepohody a nedostatku lásky.
Blud třetí:
Vaší terminologií dítě opravdu není parťák. Dítě je dítě a rodič je ten, kdo má více životních zkušeností, více moudrosti a vyšší postavení v sociální skupině, kterou přestavuje rodina. Bludy o řvaní jsou vaše bludy, byť já osobně jsem za svého dětství preferoval okřiknutí zvýšeným hlasem, které usměrnilo mé chování v okamžiku, kdy nebylo v souladu s představou mých rodičů, než psychologické rozborky “u jídelního stolu”.
Bludy tu píšete akorát Vy. Můžeme tu počítat hodiny doma a ve škole, ale za normálních okolností, je dítě ve škole kromě víkendu od rána do odpoledne. Pracující rodiče vidí akorát večer když přijdou z práce. Samozřejmě se dítě formuje i před školním věkem, ale škola ho ovlivní výrazně. Pokud tvrdíte že ne, do školy jste pravděpodobně nechodil. Další Váš výmysl, že dítě které je zahrnuto láskou doma, se pak hroutí, když jsou na něj ostatní zlí. Takže jinými slovy, buďme na děti doma zlí, aby byly odolnější vůči hulvátům. Děkuji nechci. Poslední bod je nejlepší. To, že na dítě řvu nebo nedej bože trestám fyzicky, značí moji neschopnost domluvit se s dítětem po dobrém. Ono je jednodušší zařvat nebo plácnout přes zadek, ale výchovný efekt to má možná takový, že se Vás dítě bojí, ne že z Vás má respekt. Dost často zaměněná terminologie. Jen tak mimochodem, moje sestra je učitelka a o tomhle tématu jsme měli dlouhou debatu. Nakonec vyšlo najevo, že všichni problémový žáci které učila, byli ze špatně fungujících rodin(fyzické tresty, nefungující rodiče, problémové vztahy s rodinou). Ne kvůli tomu, že by na něj doma byli až moc hodní. Já jsem názoru, že dítě potřebuje lásku a pevné zázemí. Když má milující rodiče, kteří mají i mezi sebou hezký vztah, nevěřím, že je to na škodu jak tu píšete. A nechoďte na mě prosím s termínem "volná výchova". Poslední dobou to slyším pořád, přitom většina lidí pořádně ani neví, co to znamená.
Koukám kolik je tu zase odborníků. Máme naprosto skvěle fungující školství. 50 let staré osnovy, učení nesmyslů typu kdy a kdo napsal knihu před sto lety, rovnice, které kromě vědců, fyziků a chemiků nikdy nikdo nepoužije v reálném životě a mohl bych pokračovat. Jsem teda ze školy už nějakých 15 let, ale pochybuju, že se něco výrazně změnilo.
“Přála by si, aby školy děti dokázaly vzdělávat i v tom, jak funguje společnost a jak je důležitá solidarita mezi lidmi…”
🤔
To je úkol rodičů, nikoliv školy. Ostatně soudím, že naprostá většina problémů dnešních dětí pramení ze selhání jejich rodičů.
Rodičů, kteří “vychovávají” sněhové vločky hroutící se ze všeho, protože nedostaly možnost si zažít malé problémy v dětství, které je připraví na větší problémy v dospělosti.
Rodičů, kteří se ke svým dětem chovají jako k sobě rovným a tím jim zcela znemožní pojmout do svého nezřídka sobeckého vidění světa úctu k autoritě a přirozený respekt k jiným lidem.
🤫
A pro přispěvatele, kteří nesouhlasí, jen asi tolik.
Naprostý základ ve vytváření žebříčku hodnot a tvorbě osobnosti dostává dítě v rodině, a to ve svém útlém věku (případně dle některých názorových proudů už skrze vlivy působící na matku a dítě v prenatálním věku) dříve, než je “opracováváno” školským systémem. Škola nemůže napravit chyby, jichž se dopustili rodiče. Natož v současné době, kdy nemálo rodičů má patent na tu “nejkvalitnější výchovu” viz výše a tento patent neváhá před svými potomky prezentovat způsobem, kterým dehonestuje autoritu těch, které potom nezřídka viní z neschopnosti si získat autoritu a vychovat jejich nevychované ratolesti.
Vážený pane, dítě ve škole tráví násobně víc času, než doma. Tudíž logicky na něj má vliv i chování učitelů a žáků. Ohledně vaší logiky, že dítě musí zažívat malé problémy v dětství, aby bylo psychicky odolné. Co to znamená malé problémy? Ty snad občas zažívá každý ne? Dítě potřebuje lásku a pevné zázemí, jinak není v psychické pohodě. A to se pak může odrazit i v dospělosti. Další věc, to, že s dítětem jednám jako s parťákem podle vás znamená, že se neučí respekt k druhým lidem? Naopak pane, naučí se respektu víc, než když na něj člověk řve nebo ještě hůř když ho mlátí. Takže podle mě jste vedle jak ta jedle
Jsem zvědavý. Podmínky a pravidla prý nastavil Paul a to jak dvou minutová kola, tak 14 uncové rukavice a i místo konání Texas, kde jsou prý benevolentnější, co se týče např. dopingu (Paul na Tysona nabíral asi 17 kg a nemuselo to být úplně čisté). Je tedy možné, že tam bude nějaká domluva i ohledně průběhu zápasu, tedy, že Tyson nepůjde rychle po ukončení a doboxuje se těch 8 kol. Pokud to nebude domluvené, tak ho podle mě Tyson do čtvrtého kola smázne. Pokud ne, tak mu dojde fýza a nějak to dopadne na body. Klidně může být i remíza…
To si pište, že to není čisté. Nabrat 17 kilo svalů za pár měsíců, není normálně možné.
Ale drtiva vetsina lidi si za kvalitnejsi ceskou praci nepriplati, nevidi v tom rozdil. Jdou jen po cene. To co popisujete -design Evropa, vyroba Asie - je bezne, ale neznamena to, ze se v Evrope nevyrabi nic. Proste tyhle vycuranky (od Dedolesu po Reimu) z principu nekupovat a soustredit se na skutecne evropske vyrobce.
To už je pak ale bohužel věc každého, za co chce a kolik utratit. Vezměte si třeba značky jako Nike. Za triko zaplatíte klidně tisíc korun protože je tam nápis Nike, na lístečku ale zjistíte, že je to stejně vyrobeno někde v Tchai-wanu. Takže kvalita je vlastně stejná, jako když si koupíte triko Nike v tržnici za 200 korun. Proto už opravdu koukám na výrobce a ne na značku.
To je ale nesmysl. Kdyby tady malá česká firma vyráběla něco speciálního, klidně si za to připlatím, abych je podpořil. Ale Temu poškozuje hlavně přeprodejce, kteří tam ve velkém nakoupí šmejdy, a pak je prodávají s přirážkou stovek % jako "český výrobek". Navíc už jsem se setkal s případy, kdy bylo na zboží přímo psáno - vymyšleno v ČR, vyrobeno v Číně.
Tuto sluzbu pro line, bych nikdy nevyuzil. Jeste vyvazet nocnik a lidi totalne vyhori! Pak populace vypada, jak vypada, neumi se bavit, komunikovat, realny zivot je tabu, o fyzicke kondici ani nemluvim. Nechaji si vozit, co by jindy odepreli, ekologicka katastrofa. Za me tyto rozvazky, donasky, fudy, rohlici je otazka casu, padu.
Tak to já mám opačný názor. Konkrétně kolem Vánoc fakt nemám nervy na ty nekonečné fronty a tlačenice v krámech kvůli všemožným akcím a slevám. Když navíc potom zjistím, že dost věcí koupím na rohlíku levněji než v krámě v akci, není co řešit.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Náhodou to dělají dobře. Všichni na to nadávají, že je to recyklát, ale ve finále poslední díl Valhalla byl nejprodávanější díl z celé série. Já osobně skončil u Black flag, další díly už mě nebavily.
1 odpověď