Politici ANO lavírují mezi tím, že mají částečně proruské smýšlení a tím, že to nechtějí zatím otevřeně přiznat. Z jejich vystupování jak doma, tak i v EP je to více než patrné. Pokud pro ně budou příští volby úspěšné, jistě nenechají Fica létat do Moskvy samotného. A s SPD a panem Kobzou nemá cenu vůbec ztrácet čas.
Lidé s nízkými příjmy teď odvádějí státu víc než za Kalouska.
No ale tak to bylo a je od nepaměti. Na chudý lid byla vždycky větší přísnost. A zlepšení nelze očekávat ani do budoucna, neboť ti mocní, až už mávají jakýmikoliv vlajkami, potřebují velké peníze (nepíši odměny či platy, ty jsou za něco konkrétního), na které se většinou musejí poskládat ti chudší. Na Kalouska se postupně zapomene, do čela obhájců bohatých se vehementně dere Jurečka.
Komentář Adély Knapové je poněkud tendenční, předstírá, že tomu rozumí. Jak by asi komentovala 2. světovou válku v roce 1940? Např.: "Nemá cenu Německu odporovat, vzdejte se všichni svého území, Německo nikdy z dobytých území neustoupí, je třeba jednat o kompromisu apod.". A ta situace na válečném poli byla tehdy ještě mnohem horší.
Převládá zde názor, že Ctirad Mašín zavraždil nevinného strážmistra. Je to to zjednodušený pohled na věc. Vládl zde v podstatě rudý teror, jeho součástí byli ti vrcholní zločincí až po ty poslední jejich přisluhovače. Kdyby nebyly tisíce těch strážmistrů, milionářů, okresních funkcionářů apod., ten režim by se dlouho neudržel. A ten režim má na svědomí utrpení statisíců lidí a smrt tisíců lidí. Kolik nevinných lidí bylo odsouzeno k smrti a popraveno, kolik jich zemřelo v káznicích a pracovních lágrech, kolik jich bylo zastřeleno na hranicích. A ti co přímo nebyli zavražděni, dlouhé roky trpěli ve vězení. Toto však asi nikomu vůbec nevadí. Byl to zločinný režim a každý, kdo ho alespoň trochu podpíral, byl jeho součástí a na všech komunistických zločinech má svůj podíl viny. Z tohoto pohledu strážmistr Jaroslav Honzátko nebyl zcela bez viny. A názor, že Mašínové měli likvidovat jen vrcholné představitele toho hrůzného státu je rovněž zcestný. Nejprve jim šlo o vyzbrojení celé skupiny, kolik zbraní by asi získali např. při přepadení Antonína Zápotockého? Leda tak několik lahví rumu.
V době požadovaného šetření by se mohla i ČT zamyslet, kde má rezervy. Má asi nadbytek zaměstnanců, soudě podle toho množství vysílaných redaktorů do zahraničí na kdejakou událost, kde by stačil buď jeden nebo dokonce pouhé převzetí informací od důvěrohodných agentur. Navíc kvalita pořadů ČT po odchodu Petra Dvořáka z postu ředitele silně poklesla, z veřejnoprávní televize se stává spíše zábavná. A ten zákon na navýšení polatků je od základu paskvil. Nejde ani primárně o to navýšení ceny, ale o tu zoufalou snahu, aby koncesionářské poplatky platil každý, i když o televizní pořady zájem nemá. A ten rozpis počtu licencí pro firmy snad ani nemá cenu komentovat. Představa naší vlády je zřejmě taková, že zaměstnaci chodí do práce hlavně proto, aby tam mohli v poklidu sledovat ČT. Možná to tak funguje na vládě či v Parlamentu, ale ve výrobě moc času na sledování televize opravdu není. ČT i ČR by měly v první řadě hledat rezervy na své straně, zatím není ani náznak nějaké takové snahy.
Je logické, že o vlastních excesech se těžko mluví. Je sice pravda, že Fico a jeho lidé nejsou Slovensko, ale byli zvoleni z vůle Slováků. Pokud se Slováci nenaučí otevřeně diskutovat o všech těch válečných zvěstvech, která páchali na jiných národnostech, nikdy se toho stigmatu nezbaví. U nás nastalo něco podobného až po válce, řada Čechů také o tom nechce slyšet, přestože jsou o tom nezvratné důkazy. Proto je potřeba ocenit každý počin, který se snaží tyto události rozkrývat bez jakéhokoliv zastírání skutečností.
1
Sledujících
2
Sleduje
1
Sledujících
2
Sleduje
V takovém případě je nejhorší dilema, jestli se zelím či se šípkovou omáčkou.