Aby toho nebylo málo, tak zástupci „státní ochrany přírody“ rozbořili postupně všechny ( nevím už ani o jediném který by to přežil) „ vandrácké campy“ bo tady je to chráněný,tady nemají ty tábornící co dělat! Co naplat že pod převisy a ve „ srubech“ byla bezpečná kamenná ohniště a okolo campů bylo vše hořlavé vysbíráno… stejně tak jako okolo vesnic….
Ano Ochrana přírody tu byla vždy, počínaje Edmundovou soutěskou myslím od 1933 přes Saské Švýcary tuším v 60 letech, a dalším rozšiřování ochrany. Ale to co se tu dělo od 90 je do očí bijící. To co jde to skoupili vybraní „ podnikatelé“ … No měli informace, kamarády a dost široká ramena. ..A nastala doba bussinesu. Když si někdo místní náhodou chtěl okolo baráku posbírat dřevo … Nastoupila stráž ochrany přírody, policie a hurá pokuty …. No a kůrovec – ten jen dokonči to, co lesáci v 90 začali.
Neříkám, že se do „Českosága“ nevydali i neukáznění turisté, ale z mých zkušeností jich je opravdu pár a bohužel je jejich chování bráno jako model. No protože jsou slyšet a vidět a lze je vystopovat podle PET lahví plechovek střepů a nedopalků. Ta většina, co nebyla ani vidět ani slyšet, je pak stíhána jako kriminálníci co poškozují sešlapem místní hrabanku.
No možná jsem již starý a senilní, ale stále si myslím, že za důsledky tohoto požáru nestojí ani místní, ani trampové v přímém slova smyslu, ale za 1 -.hamižnost zpracovatelů dřevní hmoty, za 2 - Lobizmus podnikatelů sídlících mimo ČSŠ (Českosaské Švýcarsko) a za 3) -.politika vedení rezervace.
Následky teď nejvíce pocítili ti, co jim shořela střech nad hlavou a všichni hasiči
Vážení přátelé, kamarádi
To co se stále v minulých dnech v Českosaském Švýcarsku je pro místní usedlíky i majitele domů opravdu katastrofální. Těch je mi opravdu líto. Po neustálém masírování médií jsem došel k názoru, že na věc musím také reagovat. Jsem ze středních Čech a do „ Českosaského“ jsem jezdil na vandry od 84 (myslím tím od roku 1984). Kdo tam byl, určitě ví proč a nejspíš si asi pamatuje, jak to tam tehdy vypadalo. Kapradí, lesy, pusto, spoustu značených i neznačených cest a kolem Křínice prudili jen pohraničníci a to jak Češští tak Dederonští. Mezi skalami bylo spousta vandráckých campů které čas od času „vybrali“ právě příslušníci pohraniční stráže nebo veřejné bezpečnosti. Většinou však jen trochu zaprudili, zapsali si nás a zase odešli… Pokud jste se dostali do Jetřichovic, Lípy, Mezné či ke Kyjovu, byly okolo domů posekané zahrádky a cca půl kilometru od vsi byl les dokonale vyčištěn od všeho co hoří. A to prvotně ne z důvodu ochrany před požárem ale prvotně aby bylo doma s čím zatopit. To že anto vysbíraný prostor tvořil také onen požární pás, bylo jaksi k dobru celé věci.
Poté se v 90 začalo mluvit o chráněném území – rezervaci -a to se začali dít věci. Nastoupili lesáci a s úkolem „vytěž co můžeš, než to ty zelený zatrhnou“. Vůbec nevadilo, že je to v CHKO Labské pískovce. začala mela. Holoseče… eroze,… kapradí , houby borůvky maliny … všechno pryč, nastoupila Křídlatka, kopřivy a spol…
Aby toho nebylo málo, tak zástupci „státní ochrany přírody“ rozbořili postupně všechny ( nevím už ani o jediném který by to přežil) „ vandrácké campy“ bo tady je to c
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
správný Ital v létě nepracuje a v zimě tančí, vybírá lowe od turistů a dotace ze všech možných zdrojů. Moře a Pád přináší sedimenty celý rok...kanály byly dříve čištěny proudem vody z řeky, odlivem a přílivem, to co zůstalo odvozili na gondolách do moře, nebo na pole... dnes mají hráze, přes přístav nic neodteče a vody je v řece poskromnu...a ital stéle tančí... a kdyby, nedej bože, nějaký chtěl odvézt bláto do moře, Gréta a její nohsledi by jej minimálně veřejně popravili protažením pod duhovou gondolou.... a vyvézt bláto na pole.....to zakáže legistlativa...
1 odpověď