On to fakt není evropský výmysl, naše matka z Asie publikuje zprávu o udržitelnosti už od roku 2009, nás coby velkého průmyslového výrobce to právě čeká od 2025, tak se už připravujeme. Nebo zde je třeba odkaz obdobnou zprávu za rok 2024 od Googlu, což také nebude úplně evropská firma: Odkaz , doporučuji k přečtení zprávy od Siemens, Nestlé...
Existuje moc pěkná tabulka o počtech žáků, stavy hlásí samy školy. Ona ta debata o financích souvisí hlavně s počtem škol, ale o tom se nemluví. Filtrem vychází, že máme 179 škol, kde je méně než 20 dětí a 1205 škol, kde je méně než 100 dětí. A nejsou to vždy školy v zapadlých horských vesničkách. Asi už na to holt nemáme.
Ve čtvrťáku na střední v 90tkách jsem chodila na brigádu do McD na Florenci, tu holku jsem tam potkávala pravidelně, vypadala i důvěryhodně. Jednou jsem jí i dvacku dala, což byla podstatná část mé tehdejší hodinové mzdy. Na autobus. Příště už ne. Pak jsem jí tam viděla po letech a bylo jasné, že ty dvacky použila na (ne)kvalitní fet. Takže tak.
Konečně to někdo napsal, opravdu jde o více než jen o bezpříjmové rodiny apod. Třeba základní škola u nás dostala nabídku s cenou 4,9x vyšší než vloni, teplárna 5,5x, předpokládám, že další příspěvkové organizace mohou očekávat to samé. A paní z dceřinky ČEZu povídá, že máme podepsat do 14 h, že ve 14:30 nakupuje na burze.... proč??? Jsem celoživotně pro volný trh, ale tohle je volné vydírání.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Než tu začnou nářky - nemáme hlídací prarodiče, takže letos 4x příměšťák, v průměru za necelé 2 tis. Kč týdně s jídlem, pitným režimem, někde i tričkem - parkour (soukr.), turistický (DDM), basket (SK), záchranář (DDM). Placeno průběžně vlastně už od ledna, kdy byly první přihlášky, něco šlo platit i z benefitů. Starší dítě jezdilo každoročně se skauty na 14 dní, což bývalo hodně levné, takže možnosti jsou.
2 odpovědi