Jak já tělák na základce nenáviděla, ne stres, čirá nenávist, obzvlášť 1500 metrů, to byl trest. A soudružka učitelka nesnášela mě, vždy nejhorší výsledky, ale holt jinak samé jedničky. No, a dneska, z vlastního rozhodnutí, mám sport a pohyb ráda a podporovala jsem v tom i děti (naštěstí nepotkaly žádnou soudružku tělocvikářku).
K čemu je prosím pozice soudní zapisovatelky, když to za poloviční cenu zvládne AI a ještě to udělá bez chyby. Tam je asi ta odpověď.
Přesně. Byli jsme u soudu v dubnu letošního roku, žádné komplikované rozhodnutí, jen soudní potvrzení dohody, vyřízeno za 20 minut samosoudkyní, z toho 10 minut diktovala nahrávku. Ale na přepis se čekalo 3 týdny, přitom i Word dnes umí psát z diktátu. Někdo to musí zkontrolovat a vypravit (i když dnes datovkou), chápu, ale možná méně lidí za více peněz?
Než tu začnou nářky - nemáme hlídací prarodiče, takže letos 4x příměšťák, v průměru za necelé 2 tis. Kč týdně s jídlem, pitným režimem, někde i tričkem - parkour (soukr.), turistický (DDM), basket (SK), záchranář (DDM). Placeno průběžně vlastně už od ledna, kdy byly první přihlášky, něco šlo platit i z benefitů. Starší dítě jezdilo každoročně se skauty na 14 dní, což bývalo hodně levné, takže možnosti jsou.
Celá tahle daň povede jen a pouze ke zdražení už tak drahých nemovitostí!
Příklad
Budu prodávat byt za 1.000.000,- odměna makléře 150.000,- daň 23% 264.500,- takže místo za 1.000.000,- ho budu prodávat za 1.415.500,-
Takže to ty nemovitosti ještě více znedostupní!
A bude to tenhle typ zdanění? Nepůjde spíše o rozdíl mezi prodejní cenou a cenou pořízení, resp. cenami obvyklými, aby se s nimi nemanipulovalo. Na takto zjištěný základ daně se pak aplikuje sazba, ne? Mně ten návrh dává vcelku smysl, jen dořešit pořizování nemovitostí pro děti (členy rodiny), tyhle investice by měly být postaveny na stejnou úroveň jako vlastnické bydlení.
On to fakt není evropský výmysl, naše matka z Asie publikuje zprávu o udržitelnosti už od roku 2009, nás coby velkého průmyslového výrobce to právě čeká od 2025, tak se už připravujeme. Nebo zde je třeba odkaz obdobnou zprávu za rok 2024 od Googlu, což také nebude úplně evropská firma: Odkaz , doporučuji k přečtení zprávy od Siemens, Nestlé...
chudák Vaše dítě. Je zajímavé, že ty děti, které neměli organizovaný život ,mají v dospělosti spoustu koníčků a naopak ti chudáci, co jim rodiče ničili dětství nesmyslnými kroužky se nevěnují ničemu.
Ale souhlas, já taky v dětství hodila tašku domů a lítali jsme po sídlišti. Jenže on nemá přes týden moc s kým lítat, protože jsou všichni na kroužkách 🙂 A tohle jsem už pozorovala i u starší dcery, buď s dětmi chodila do kroužků nebo seděla doma sama... a koukala do mobilu.
A učitelé jsou tedy k čemu, když stačí jen cermat a YouTube s vysvětlením řešení otazek. K čemu jsou pak hodiny matematiky. Někdy je asi důležitý i přesný a názorný výklad učitele. Cítíte, jak si sám protiřečíte?
Ne, CERMAT je navíc a je třeba si ty testy projít s dětmi. V běžné výuce není většinou prostor, není to chyba učitelů, ale prostě třída se skládá z různých dětí. Máme za sebou dvoje přijímačky, úspěšně, i když nijak oslnivě. A upřímně, pro mě už ty testy byly taky výzva, ale dala jsem je. Bude hůř, rozdíly mezi dětmi jsou stále větší.
Držím palce, důležité je nepřipouštět si to.
Já synovi říkala, když se něco nedařilo : "Ber to jako trénink "
(eufemismus pro "bude hůř") 😉
Nejhorší na tom je, že největší problém má s vyučující, která je gendově nevyhraněná, a pořád to studentům cpe. Maily jim píše jako "vypracovalx jsme", nazývá se učitelstvo, je to síla, tady opravdu nelze ze zkušeností rodičů čerpat.
Je to fajn, když se o děti starají. A rodiče muž + žena toto nedělají? Nebo to jen není tak exotické aby to někomu stálo ze zmínku?
Ale přeci schopnost muže a ženy nezpochybňuji tím, že uznám, že dva muži/dvě ženy mohou obdobnou péči (nebo i lepší, vezmeme-li rodiny typu "Výměna manželek") zvládnout také.
To není věc názoru. To je věc matematiky a odpovědi na to, jestli naše děti budou radši, když mají po našem odchodu ze světa radši společné zážitky s námi, na které můžou vzpomínat po naší smrti a nebo budou šťastnější, když nás budou znát jako lidi zaneprázdněné honbou za majetkem, který jim možná po naší smrti zůstane. To co se tady děje, že jsou lidi ochotni věnovat půl dospělého a celý aktivní život honbě za majetkem a pak z tohoto světa odejít je porevoluční nemoc a naprostý světový unikát. To jistě není smysl života a důvod proč lidi na svět přicházejí.
Dovolím si nesouhlasit, člověku je přirozené mít nějakou jistotu ve vlastnictví, vždycky bylo hlavní mít grunt, nejstarší syn ho převzal, dostavěl stodolu, přikoupili se pozemky. V jiných zemích lidé také vlastní nemovitosti, bydlí v nich nebo je pronajímají (kdysi jsem takhle bydlela v pidipodkrovním bytě v centru Marseille, což měli majitelé, kteří bydleli o dvě patra níže, jako přilepšení k důchodu). Ono spíše to "užívat si" je taková modla současnosti.
Město má z heren nemalé příjmy. To jde jen tak zrušit bez kompenzace? I tento druh podnikání by měl mít ve společnosti své místo. Taková rozhodnutí mě připomíná řízení města jak za komunistů.
Více než polovina základu daně z hazardních her je dnes z online sázení, o tuhle část výnosu obce od příští roku stejně přijdou, což je to dobře, protože tam není žádá lokální vazba. Horší je tam ten Chotíkov, protože pak dopadnou jako v Chomutově - žádné příjmy, herna přes silnici jen na katastru jiné obce. S komunisty to asi moc nesouvisí, ne?
Krásná práce. Kolik dnes stojí rodinné vstupné do zmíněného zábavního parku? Je možné si za poplatek navrtat vlastní schod pod dohledem starosty Klatov? Jako zážitkový pobyt před Vánocemi je to výborný tah vedení města, jak přisypat peníze do obecní kasy na zaplacení té nehorázné pokuty.
Vždyť to není zábavní park, ale hezky opravená část města. Vstup byl vždy zdarma, děti to tam mají rády. Se přijeďte podívat. Nejsem dendrolog, ale nepřišlo mi, že by ty stromy za dobu, co to tam stojí, nějak odcházely.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Mám za sebou v letech 2010 - 2014 rekonstrukci statku, který je na mapách z 18. století, není památkově chráněný, mohla jsem ho nechat zbořit, protože JZD ho zničilo hodně. Má teď zateplenou střechu/strop, vyměněná okna, ale všichni (projektant i firmy) se tenkrát shodli, že zateplovat zdi 60 cm široké je nesmysl. I by to vypadalo divně, ne? Ale jinak bungalovy chápu, starý barák není jen romantika.