Babička je zase chytrá. Pokud máte devět vnoučat buďte ráda horší je devět vnuků. Stále platí zlatá střední cesta. Dítě a hlavně chlapci by měli hraním her trávit jen omezený čas a ne celé odpoledne jak často bývá zvykem. Takže samozřejmě koníčky venku, hudební nástroje jako u nás, sportování, dobré známky ve škole a mít zájem také o kontakt s rodinou... a hlavně hraní her se nesmí stát závislost. dítě musí umět žít i bez toho. Pokud bude všechno takhle pod kontrolou není problém. Ale realita je mnohdy často jiná.
Hele, jde o to, co hrajou. Když to někam vede, mohou klidně hrát celé odpoledne. Já jsem hrál od svých 10 let velmi hodně, často jsem zvládl i 14 hodin denně přes víkend. 🙂 A nakonec mě hraní těch her přivedlo k psaní povídek, vystudování bohemistiky a studiu na dvou vysokých školách (bohemistika a informatika).
Jenom bych rád podotkl, že studie nezmiňuje mobilní hry, ale klasické prémiové hry na konzole nebo PC. Je v tom dost rozdíl. Hry zadarmo (free to play) na mobilech jsou dost peklo a velmi často fungují jen jako stimul dopaminového centra a následně rýžování peněz. Za mě, pokud má dítě na mobilu hrát hry, věnujte tomu chvilku a raději mu kupte prémiovou hru na mobil. Není jich moc (asi 4 % z celkové nabídky), ale dají se tam najít hry, které je budou rozvíjet. Ať už jde o logický a prostorový puzzle Monument Valley, plánovací Pocket Build, nebo třeba slovní Krycí jména. To jsou věci, které dětem podle mého mohou něco dát.
Architekti by to zvladli, o ty se nebojim. Ale schvalovani dělají tupí úředníci, nevzdělaní a z principu zabredli ve zlodejinach. Přes ně dobrá věc projít téměř nemůže. A pokud ano, je to zázrak a měli bychom být vděční dvojnásob. Osobně bych na fasádu umístil masivní bronzové cedule chválící tupé, hloupé a obtloustlé úředníky, kteří se z naprosto záhadných příčin v tomto případě nechovali, jako úředníci.
Zjevně o úřednících nevíte zhola nic a dost si pletete volené zástupce (zastupitele, radní, náměstky a primátora) s úředníky. ;)
A to ještě, pokud si člověk odpustí barvu a bronzové doplňky a tu neprodyšnou látku, tak tohle jde postavit ve specifikaci Journey s příplatky a dostanete se někde mezi 440 - 470 tisíc.
S tím výkonem nemůžu souhlasit. Mám to doma, najeto 20k km. Po zajetí s tím nemám problém jet 160 km/h po německé dálnici, po české jezdím 125 km/h a jsem překvapený, že tam je ještě rezerva na předjetí, což mně stačí. Kdybych to porovnával s atmosférickou 1,6 v kombíku, tak ta atmosféra mi přišla utahanější a třeba do kopce jsem s ní rozhodně byl pomalejší, nebo jsem ji musel chytit pod krkem (tedy podřadit i dva stupně).
Je to zkrátka slušné auto pro nenáročného řidiče, který od auta očekává, že ho dostane z místa A do místa B.
K té ceně ještě dvě poznámky - chápu, že půl mega je nějaká psychologická hranice, ale nezapomínejme, že zdražili úplně všichni, takže tohle je zase to nejlevnější v segmentu. Zadruhé je tady ono LPG. Tankujete do 15 korun za litr, při spotřebě 8,5 l/100km (a to jezdím tak 60 % dálnice). Stačí si tohle hodit do excelu a nechat si vyjet pořizovací cenu + cenu provozu při svém ročním nájezdu. A najednou tohle auto začne dávat sakra smysl.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Sluchátk jsou ten menší problém. Co se tak nějak v článku nedočtete, je, že tohle místo, ač přes něj vede cyklostezka, má přesně z tohohle důvodu zákaz vjezdu cyklistů.
1 odpověď