Před 100 a více lety nebylo na světě více než 2mld lidí. Spotřeba paliv a materiálů z nich odvozených je přímo úměrná počtu lidí. Pochopitelně s rozvojem vědy máme jiné možnosti a postupně je rozumné pracovat i na dekarbonizace. Zatím ale ani nedokážeme vyřešit dopravu osobní, natožpak nákladní nebo výrobu elektřiny nebo dokonce i výrobu tepla.
Jasně, život v nájmu. Peníze místo vlastního bydlení utratit za kdo ví co a v důchodu čerpat příspěvek na bydlení od státu, který vám budou platit třeba jiní důchodci z daně nemovitosti a až budete hodně starý a nemohoucí, tak skončíte kdo ví kde. Na druhou stranu pokud jsou nedostupné pozemky a vše včetně bytů má skoupené kdo ví kdo, tak jiná cesta si není.
Pro mě je měřítko, že je u nás rozvinutý jaderný průmysl, že u nás jsou odborníci co dokáží postavit a certifikovat stíhačku, že máme xx ČOV a že pokud vážně onemocním, tak mám šanci se dostat na špičkové pracoviště. O tom se v článku nic nepíše. Jak je tohle v Polsku, tak to nevím. Polsko má určitě tu výhodu, že je to větší země a má více lidí a díky tomu a větší vlastní poptávce má šanci lépe odolat krizím. U nás se zase dokážeme přizpůsobit a flexibilně posunout dál a tady to vidím jako pozitivum.
Tak jaké jsou alternativy v domě ... plynový kondenzační kotel s účinností přes 100% nebo tepelné čerpadlo, kde je po část roku výhodný COP koeficient, ale při teplotách pod 5°C už nikoliv a poháněné ne zrovna zelenou elektřinou. Pokud by byla zelená alternativa za přijatelnou cenu, tak prosím ale emisní povolenky se stejnou cenou v EU nezohledňující kupní sílu v jednotlivých státech. No slušně řečeno není to fér.
Nevím s jakou vychytralostí předkládala karty česká delegace, nicméně podezřívat tehdejší západní mocnosti z neznalosti by byla neomalenost a o to víc, když už v té době Československo nebylo na straně poražených. Ono totiž nerozpoutalo 1. sv. válku. To udělal z naprosto malicherných důvodů někdo jiný.
Jestli se nepletu, tak 51% akcii maďarská firma a 49% česká. Která vláda si to nepohlídala a dopustila prodej do zahraničí? Nedávno chtěl Křetínský koupit nějakou firmu ve Francii a nešlo to. Nakonec to koupila firma z Francie. Takže ano vývoj zlaté české ručičky, protože navrhnout a vyrobit a certifikovat malou stíhačku jen tak někdo neumí, jak se rozhoduje a kde může může skončit dokumentace a spolupráce Maďarsko Švédsko mě klidem nenaplňuje.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jenže telefon není primárně datové médium.
1 odpověď