Nejtradičnější česká klasika je samozřejmě jedině smažák s hranolkama 🙂
Ale jestli je to pravda s těma (brr...) ovocnýma knedlíkama, tak to je smutné. Čekal bych spíš polévky jako bramboračka, hrachová, různé varianty "hrstkové", apod.
Ovocné knedlíky jsme ukradli z Číny, to si autor článku asi neprověřil a vídeňský řízek dotáhl z Milána do Vídně (Český vojevůdce Josef Václav Radecký)
Nechali se očkovat primárně proto, aby snížili virovou nálož a chránili sebe i ostatní. Nikoli kvůli tomu aby nemuseli na testy. Ale to je si příliš složitá úvaha pro sobeckou menšinu...
Přiznáváte , že jde jen o virovou nálož. Víte ,že letos na jaře prodělalo covid kolem 1,5 milionů lidí, kteří jsou 180 dní po. Část se po prodělání covidu očkovala. Zbytek je vhozen do jednoho pytle z neočkovanou částí populace. Napadlo vás až očkovaný covid prodělá, že se mu bude chtít po 90 nebo po 180 dnech znovu očkovat ? Už tu nemáme dvě skupiny očkovaný a neočkovaný ale tři. Covid první napadá sliznici , kde se množí - neočkovaný- tělo to neví a nevytváří si zatím obranné látky, očkovaný - tělo neví, že bylo napadeno ale má protilátky z vakcíny, proto lehčí průběh (procentech).Ten kdo to prodělal podle imunologů má buněčnou imunitu , která rozpozná na sliznici covid a bez ohledu jestli mám vysokou nebo nízkou hladinu protilátek, jí včas vyrobí. Mám se očkovat, když jsem to prodělal?
Ten čerpal z dat pocházejících z plateb zhruba 250 tisíc tuzemských zaměstnanců, kteří za jídla platí stravenkovou kartou Ticket Restaurant Card.
Od nového roku dostáváme ve firmě místo stravenek peníze. Jestli na to přešla jen polovina firem , jak tedy mohou porovnávat data podle stravenek z minulosti?
Kdyby to byli radikálové, tak by nepomáhali doma v Afghánistánu Britům. Nejspíš doufali, že jim Západ pomůže právě ty radikály zastavit a zavést u nich nějaké normálnější poměry, a teď zažili velké zklamání, když Američani a ostatní oznámili, že z Afghánistánu odejdou. Tihle lidi by byli prvním cílem radikálů z hnutí Tálibán, pokud by tam zůstali.
Když, Francie opouštěla své kolonie v Africe, samozřejmě brala svoje přisluhovače jinak by je doma nic dobrého nečekalo. A třetí generace těchto věrných lidí se ve Francii pěkně vybarvuje. Např. Britové tuhle praxi mají už z dob kolonií. Před pár lety jsem tu četl ve zprávách , že jeden rodinný příslušník takto dovezeného spolupracovníka naší armády k nám z Afganistánu obtěžoval zdravotní sestru v nemocnici.
Kolem nás je každý rok samá řepka, smrad a pyl asi tak polovina polí a ta druhá to je další extrém .Němci mají kolem našich hranic bioelektrárny. Tak, že v červnu zemědělci dodávají nezralé obilí a na podzim kukuřici, která vysiluje pole stejně jako řepka a musí se hodně hnojit a vrcholem je zpětný odběr odpadu z bioelektráren(černý hnůj, jestli se to tak dá nazvat, který si naši zemědělci přerozdělují) a musí ho do 24hod. zavorat a věřte , že je plný chemikálií. Na těchto polích pěstovat zeleninu? Možná až za padesát let. Nejsem odborník ale vidím co se děje u nás.
zajimave ze tady je to uplne naopak. zidovsti osadnici po druhe svetove valce zacali anektovat palestinsky stat tedy muslimy. Stejne jak to udelali evropsti kolonizatori s indiany v USA 🙂 Co kdyby CR anektovala romska sidliste a systematicky likvidovala romy? To by se vam taky libilo? Asi jo 🙂
co to melou Novotný, oni zas kouřily ?
Tak to je blbost,u nás se nikdy benzín ze čtyřech na osm korun nezdražoval
Pohonné hmoty za minulého režimu – nejen dnes, jak mnozí namítají – však rostly ještě dramatičtějším tempem. V roce 1974 po světové ropné krizi litr tehdejšího benzinu zdražil o 100 procent na 4,40 koruny. V 80. letech poskočil opět dvojnásobně na 8,80 tehdejší společné měny a poslední velký nárůst zaznamenal tehdy nejpoužívanější speciál v roce 1991 – o 50 procent.
Zdroj: Odkaz
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Jen pro mladší ročníky:
za komunistů bylo u nás běžné, že byly v restauracích, hotelích ap. dva ceníky. Dražší pro cizince (hlavně ty západní) a nižší ceny pro tuzemsko. Stejně tak to bylo s cenami taxíků atd. A to tu u nás nebyl kapitalismus.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To co píšete bylo v devadesátých letech, za komunistů odíraly cizince jinak. Kamarád z Norimberka si musel povinně rozměnit marky velmi nevývodným kurzem za každý den který strávil u nás, když byl na prázdninách u babičky.