Ať se na mě nikdo nezlobí, ale to, že někdo plácne na gauč dvě hračky a na zem koberec se silnicemi opravdu nepovažuju za prostor přizpůsobený dětem. Samozřejmě, že je důležité se těmito věcmi zabývat a jakýkoliv krok správným směrem se cení, ale tyhle věci by měl reálně řešit odborník, který je znalý nejen designu, ale i dětské duše. Prostor je sterilní, neosobní a pro děti velmi plochý. Netvrdím, že to má být obýváček, kde se dětem bude dobře učit nebo trávit čas, ale přinejmenším by měla být místnost útulná a působit trochu jako domov - což tohle opravdu není :(
takhle si představuju dětský pokoj v rodině, kde oba rodiče jsou u PČR
Ptal jsem se ho, proč vlastně jsi zadarmo?
Ahoj! 😊 To je dobrá otázka. Jsem zdarma dostupný, protože jsem navržený a spravovaný společností OpenAI, která se snaží poskytnout přístup k umělé inteligenci co nejvíce lidem. Myšlenkou je, že AI by měla být dostupná širokému spektru uživatelů, aby mohla pomáhat v různých oblastech – od učení a zábavy po profesionální práci.
*toho
Jako vždy - drama a hysterie. Samozřejmě ten hurikán před příchodem na pevninu zeselábne a nebude to nic tak strašného. Ano, je to bouřka. Ano, bude trochu foukat a pršet, ale oni jsou tam na to zvyklí.
To jsme si před pár týdny na severní moravě taky vyslechli jak meteorologové šíří jenom drama a hysterii....
Klimatické změny tu byly od počátku fungování planety - střídání horkých a ledových period, výkyvy, hurikány, bouře .... To co uvádíte ve svém příspěvku má spíše vliv na zdraví člověka (a jiných živočichů) než na výkyvy klimatu.
Ano byly, ale změny teplot které trvaly deseti- až statisíce let jsme zvládli za 150 - když teda nebudeme počítat globální katastrofy které způsobily masové vymírání, jako třeba konec dinosaurů
Pokud by se nějaká podobná pohroma řítila na Rusko, okamžitě by se vyrojily spekulace a řetězové maily, že je za tím manipulace s počasím, třeba prostřednictvím amerického systému HAARP.
Nyní se řítí ohromná pohroma na Floridu a konspirátoři mlčí... Proč asi?
Nevěří snad ve vědecké schopnosti a technické možnosti Ruska?
Ale ony se vynořily, právě o systému HAARP. Pry jde útok demokratů na převážně republikánské okrsky Floridy
Historie se opakuje. Před dvaceti lety všichni nadávali na "zlý" Microsoft a když přišel Google, dávali ho za vzor přívětivé firmy. A dnes je stokrát horší, než byl tehdy Microsoft 🙂
Vybudoval největší reklamní imperium. Android a Chrome není nic jiného, než další způsob jak zvýšit prodej cílené reklamy sledováním chování uživatele. Ti méně bystří si ještě dokonce dobrovolně nastaví jeho šílený DNS resolver, takže má pak naprostý přehled o chování uživatele i mimo Google aplikace.
Není divu, že tohle už přerostlo únosnou mez. Jak kdysi Bell. Odkaz 1
Skoro jako kdyby monopol jedné firmy nebyl nikdy dobrý. Staré rčení říká, že moc korumpuje a absolutní moc korumpuje absolutně
Článek je obsahem a myšlenkami vhodný tak pro přípravu absolventů ZŠ na budoucí povolání. Na stejné intelektuální úrovni je zřejmě i sama autorka.
Píše:
"Odpojte se, a to doslova. Firemní notebook a telefon nechejte třeba v jiné místnosti a odolejte pokušení nakouknout. "
V japonských "open officech" vidíte po skončení pracovní doby služební mobily ležet na pracovních stolech. Totéž i manažeři - při odjezdu na víkend nebo dovolenou nechávají služební mobily v "práci" a soukromé číslo sdělí jen komu uznají za vhodné.
Tak nevím, co by mi poradila paní Nová. Dvacet pět roků jsem měl vedení korporátu v destinaci s časovým posunem + 9 hodin. Ten pravý pracovní frmol začínal tak po jedné hodině po (naší) půlnoci. A myslíte, že jsem mohl majiteli korporace nezvednout v pondělí v 02:00 mobil?
To je jenom o nastavení. Pracuji pro asijskou firmu a nastavili jsme si to tak, že my chodíme do práce na 6 ráno, oni 9 ráno svého času a máme dost prostoru na to vyřešit pracovní záležitosti a pak podle pravidla ruka ruku myje - oni mi nevolají před směnou a já jim po jejich, stejně tak oni respektují vánoce a my respektujeme CNY
(2) Při nařízené nebo dohodnuté pracovní pohotovosti mimo pracoviště mimo pracovní dobu zaměstnance poskytne zaměstnavatel zaměstnanci za hodinu této pohotovosti odměnu ve výši 15 % průměrného hodinového výdělku, a jde-li o den pracovního klidu, ve výši 25 % průměrného hodinového výdělku.
(3) Za výkon práce v době pracovní pohotovosti přísluší zaměstnanci plat. Odměna za pracovní pohotovost v takovém případě nepřísluší.
47/1995 Sb. § 19
nenechte se okrádat zaměstnavatelem prací zadarmo
Pokud jsou nemocní a mají být doma, tak je správně, že si je zaměstnavatel kontroluje. Proč by měl platit simulanty a podvodníky s dávkami kteří jsou naoko zaměstnání a přitom nic nedělají. Já sám měl kontrolu během Covidu a jakmile jsem otevřel, že jsem doma, tak prý vše v pořádku nashledanou ( kontrola teda byla od úřadu, ne od zaměstnavatele ).
Během dočasné pracovní neschopnosti musí zaměstnanec respektovat vycházkový režim, který stanoví jeho ošetřující lékař. Dodržování vycházek následně podléhá kontrole. Kontrola na neschopence prvních 14 dní je prováděna zaměstnavatelem. Od doby pobírání nemocenské ji pak zajišťuje Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ). Zaměstnavatel však může příslušnou Okresní správu sociálního zabezpečení (OSSZ) požádat o provedení kontroly dočasně neschopného zaměstnance. Kontrola na neschopence 2024 může být pracovníky OSSZ prováděna i během prvních dvou týdnů pracovní neschopnosti.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Každý pisálek se tváří že ti lidi protestují proti turistickému průmyslu jako takovému, ale opravdový problém tvoří 2 věci
1) Neregulované krátkodobé pronájmy (airbnb), které vedou ke zdražování bydlení a zvyšování poměru turisté/obyvatelé
2) Výletní lodě, které vysypou do přístavu deset tisíc najezených, napojených, přiopilých turistů kteří jenom zaplní ulice, pořídí si selfie, odhodí odpadky a nekoupí si pomalu ani kávu, takže vůbec nijak nepřispějí do lokální ekonomiky.
1 odpověď