Je to jednoduché, u nás za takovou cenu nekupovat - výběr je až dost pestrý. Lze z toho přečíst, že u nás toto vyráběné pivo je dvakrát dražší než v Německu. A to proč? Protože jsme blbí a procesně neznalí a neumíme na tyto šmejdy zatlačit. Kdo vlastní plzeňský pivovar? A kdo má naplánované úžasné zisky z prodeje v ČR - bude to jenom plánování nebo skutečnost? Některé obchodní řetězce již toto pivo do sortimentu neberou, protože ho nikdo nekupuje, vzhledem k jeho ceně. A když si to neuvědomí výrobce v ČR, tak může jen spotřebitel v ČR. A to není jediný problém s cenami.
Trošičku mi to nedává smysl. Plasty - lahve především od vody recykluji v příslušné popelnici i s víčky (🙂). Dobře, trochu mi to kazí japonský styl zahrady především barevně (modrá, žlutá, hnědá, černá), ale budiž. Když se nějaké lahev objeví, zmačkám ji a hodím do popelnice. A dělám to pravidelně a poctivě.
Nyní si jako spotřebitel vytvořím další nový sklad na plastové lahve - neslisované, protože vratné se budou vracet pouze v původním objemu nezmačkané. Poté tuto hromadu plastu (nějakým větším autem) opatrně (aby se mi lahve nezmačkaly) převezu do nějakého obchodu, kde si vystojím frontu na vrácení a radostně nastrkám svých 50 plastových lahví do automatu, kde dojde k jejich slisování do stavu jako mám doma v popelnici. A za to dostanu (možná) odměnu ve výši zálohy na láhev, kterou jsem kdysi zaplatil..
Tedy, zabere mi to doma prostor, zvýší se náklady na dopravu (pro spotřebitele), zvýší se emisní znečištění ovzduší, protože budu s kupou plastu jezdit do nějakého obchodu autem - tahat to tam v taškách je asi každému jasné jako logický a praktický nesmysl.
Jedinou výhodu vidím v tom, že pokud někdo vyinkasuje zálohu za vratnou láhev (platovou), tak mu tato záloha v případě, že použiji plastovou láhev k nějaké pinterest (ekologické) recyklaci tak tuto zálohu ztratím, a moje osobní aktivita v ekologii mě vyjde dráž a to i ve smyslu nákladů na dopravu, ekologii, čas a další drobnosti.
Je to prostě blbost, zabalená do dalších nesmyslů. Jaké nařízení se musí plnit, když je ve své podstatě nesmyslné? Zálohované nekupovat!!!
Také jsem si myslel (naivně), že dva topné systémy jsou perfektní řešení. Proto mi obsah článku v současné době připadá trochu zcestný.
Mám hlavní topný systém na plyn - nový kondenzační kotel s vysokou účinností, záložní na krbová kamna - topení pouze suchým dřevem.
Nyní opět na rozkaz EU (asi všichni žijí v teple), "vyhlaste poplach, zrušte poplach", protože někdo nepřemýšlí a nedovede si srovnat zdroje emisí si budu muset pořizovat něco "co mě zachrání" před emisemi a když na to nebudu mít, tak umrznu nebo dostanu pokutu (když umrznu, tak pokutu stejně nikdo nevybere)?
Budu se snažit nezmrznout !!!
Opravdu ekologický kocourkov.
Ekologové bděte, Evropa je v celosvětovém měřítku stále jen malá součást znečištění. A větry budou foukat stále dál i k nám a vám a to z celého světa.
Tyto názory však asi nikdo platit nebude.
Omlouvám se předem, ale toto není ani kreslený, ani zkreslený humor.
Ani námět k diskuzi.
Pouze ubohé plivnutí do vzduchu s protivětrem.
Viz.:
"ZDENĚK BÁRTA"
Plus 400 %. Chtějí snad „zoufalí“ senioři vše skoro zadarmo?
„Dlouho jsem publikoval blogy na iDnes a se svou snahou o pohled na různé situace ve společnosti pokračuji i zde. Tento můj blog zde není jediný. Je zde i jeden pouze kreslený. Pod jménem Fumbák publikuji o kousek jinde svůj kreslený humor.“
Tyto studie a podobné článkové bláboly by měly být rovněž zakázané. Pouze to vyvolává paniku a strach. Což je předmětem i mnoha jiných informací od rádoby "odborníků" nebo možná spíše neználků. Co mám tedy dělat, když jsem si před deseti lety pořídil "ekologický" kondenzační kotel na plyn s vysokou účinností a jako záložní topení mám krbovou vložku, kde topím pouze suchým dřevem, když je plyn a rovněž elektřina (ne mojí vinou) tak ukrutně drahý?
Aktuálně opět má být současný kondenzační plynový kotel "regulován" /zakázán/ lepším výkonem kotle ve smyslu výkonu (který má být ohledně vylučovaných spalin na úrovni průmyslových kotlů omezených ve zdrojích znečištění?) - je zřejmý zájem opět přivydělat si i na malých spotřebitelích, kteří se nemají jak bránit a jednoduché je za neuposlechnutí je pokutovat (a přitom vynaložit obrovské náklady do investice na zjišťování, kdo neuposlechl?). Neměli by se tito aktivisté (ať ploditelé blbostí nebo jejich mediální podporovatelé) zaměřit na jiné a to podstatnější věci ohledně znečišťování ovzduší?
Celá Evropa je nic v celosvětovém měřítku znečištění ovzduší. Myslí si snad někdo, že vítr přestane foukat? A co hovězí skot 🙂 a co další?
K diskuzi je to zajímavé téma, ale jinak k pláči.
Věřte mi, nezmrznu kvůli několika ...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Asi je to opět panika a vytváření umělého stresu.
Většina těchto obchodů již má vjezdové brány s kamerami s identifikací značky.
Chtějí si těmito pokutami ještě zvýšit zisky?
Řešit to lze jednoduše:
Auto stojí déle než tři hodiny na soukromém pozemku obchodu, který má jasné upozornění na možnou dobu parkování = odtah.
Nemusím řešit, zda je to zákazník nebo dlouho parkující přespolní. Řešil bych však více používání vjezdových závor a kamerových systémů a jejich smysluplné využití. Pokud budou většinou vypnuté, jako dosud, bude těžké prokazovat, jak dlouho tam konkrétní auto stálo.
Neřeším však ani právní vymahatelnost pokut za překročení 1,5hod stání...
Proč ze všeho dělat rádoby vědu?
Domnívám se, že by si obchody měly více vážit zákazníků a ne je jen strašit sankcemi. Potom k nim třeba nebude chodit tolik lidí.
Nebo mohou prodávat sortiment z přívěsu a nemusí řešit parkování.
1 odpověď