Ze článku vyplývá, že během 40 let před sametovou revolucí došlo v Československu k výraznému hospodářskému a ekonomickému propadu. Někteří diskutující si ale dali tu práci a poukázali na to, kam to naše hospodářství a ekonomika dotáhla za dalších 30 let po sametové revoluci. A vida, jak se nyní máme dobře, všechno původně naše nám stále patří a nemáme dluhy.
Nejlíp se dařilo státu v roce 1953. To už státu patřily nejen všechny podnikající firmy, ale i úspory občanů. Měnovou reformou jsme zbohatli. 🙂 A stát ztratil dluhy, které měl vůči občanům.
Co tak připomenout ČKD Blansko a jeho turbíny - kdy už v r. 1958 na světové výstavě v Bruselu získala jejich KAPLANOVA TURBÍNA zlatou medaili a co tak připomenout v energetice důležitou technologickiou část PVE DLOUHÉ STREÁNĚ - o které se hovoří jako o našem technickém klenotu, která navíc byla zvolena za DIV ČESKA!!!
Tak pozor - neberte nikomu zásluhy - ztejména pak těm, kteří se nemohou hájit protože už nežijí a kteří mají svůj velký podíl na těchto našich úspěších!!! Jinak - kdyby Vaši předci Vám nepostavili 4 atomové elektrárny a k tomu přečerpací vodní elektrárny - tak byste si dnes možná ani nenabili ty Vaše mobily!!!!!
Proto ČEST PRÁCI Vašim předkům!!!!!!
Tak to když byl náš průmysl tak úspěšný, to museli ti belgičtí vexláci shánět české koruny, aby si mohli běžní Belgičani koupit v exkluzivní prodejně české výrobky ?
Kde ten pan Ziegler ty hlouposti bere. Samozřejmě, že pod vládou Mosvy jsme se museli Moskvě přizpůsobit, což znamenalo zaostávání. Ovšem že by šlo v 89. o krachujjící zemi, to tedy ani náhodou. Pan Ziegler by měl odpovědět třeba na otázku, jaký měla země v 89. státní dluh. když nám naopak dlužil kde kdo a po 89. nám to vracel. pan Ziegler si to jistě porovná s dnenším dluhem pana Fialy.
Při jednáních v zahraničí, v USA, N ěmecku, Francii a tak dál mě někdy partneři litovali. Odpovídal jsem takto: nebylo to zase tak hrozné, chtělo to ovšem jen odšivit! Prostě přestat pěstovat ideologické vedení státu. Kterého jsme se vlastně nezbavili, díky špatné Ústavě až dodnes. Ostatně bylo vidět jak snadno jsme po 89. přebírali vyspělejší techniku. Byli jsem na tom finančně zle proto, že jsme měli z Varšavské smlouvy, vyjma SSSR nejvíc tanků a velmi početnou armádu. Kdyby měl Fiala takovou armádu dnes - musela by jít celá republika někam žebrat.
Přiíznám se, že je mi někdy z pana Zieglera zle. Kdo ho tak fedruje? Fialovci v Seznamu?
Při vašem "jednání" v zahraničí, nejspíš partneři pochopili, co jste zač, a že si mají dávat bacha.
Stát už má exekuci,já mluvil o státu ne o sobě,nebo snad vy jste v dluhové pasti,že takto píšete o cizích lidech
Já jsem to pochopil, že píšete o své rodině. Pokud píšete o státu, tak naštěstí dluhami nepatříme mezi elitu. Mezi elitu patříme devizovými rezervami. A i pozitivním hodnocením ratingových agentur.
A on se svět skládá jen ze severní Ameriky a západní Evropy? Naše trhy byly v jižní Americe, Africe, Asii, v zahraničním obchodě jsme měli aktivní saldo, dnes nic moc, hlavně vyvážíme auta a stroje, které tady vyrábějí zahraniční firmy. I když je pravda, že objem zahraničního obchodu vzrost cca 25x.
Dnes máme zase aktivní salto, při možnosti dovést cokoliv, protože jak sám udáváte, objem zahraničního obchodu je jinde. Pan Bubeníček psal o "všech trzích světa", tak jsem uvedl trhy, kde se nyní prodává nejvíc zboží. Že firma někomu patří je dobře, blbě je, když má za kvalitu odpovídat stát. Pak se Škodovky prodávají v cenové kategorii lacinějších ojetin, a v Británii se na ně vymýšlejí vtipy, jako "Jak nejlépe rychle zvednout cenu auta Škoda ? Natankovat plnou nádrž. "
Pánové, máte oba pravdu... A taky zustává pravdou, že ten průmysl jsme tehdy měli.
A teď z něj zustává hodně malej zlomek.
Jenomže ten průmysl tak nějak fungoval v izolované společnosti, kde zákazník neměl na výběr, stát často dotoval výrobu, nestaral se co teče z továren do řek.....A pak přišel ten "zlý" listopad 1989, trvale rostoucí mzdy zaměstnanců, regulační nároky na ochranu životního prostředí, tlak ze strany konkurence s ohledem na kvalitu i cenu produkce.....
Zaostalé a krachující 😄
Za bolševika jsme pořád ještě do světa vyváželi hotový výrobky, ale i ve světě montovali funkční celky. Fabriky, elektrárny...
Co vyvážíme dneska?
Komunisti to sice zvládli dotáhnout od desíti k pěti, ale následně to tisíce nenažranců zvládli dotáhnout do zápornejch čísel.
A ještě před Fialenkem jsme se alespoň mohli utišovat tím, že se furt máme líp než ostatní postsovětský státy.
A dnešní výhled? Eurohujeři nás táhnou do dalšího přerozdělovacího Svazu, s tím že tentokrát to zvládneme líp.
Jo, myslim Tebe, Kozo.
Vyvezli jsme tolik výrobků, že jsme neměli ani na dovoz jižního ovoce, toaletního papíru, potištěných triček, o elektropřístrojích nemluvě.
A co kdyby autor tohoto článku napsal II. díl: Jak pětikolka přivedla kdysi vyspělé Česko mezi zaostalé, po uši zadlužené a krachující země. To by mohlo být také zajímavé čtení a dokonce i pravdivé.
To jste si spletl pětiletky s pětikoalicí ! Hodnocení ČR se za současné vlády u ratingových agentur zlepšilo.
Vážení přátelé,tak asi takto...Pořád si bereme tu dobu minulou do úst,ale v roce 1989 byl opravdu státní rozpočet kladný,a po světě jsme měli vysoké pohledávky. Ano,konzum byl omezený. Dnes si můžeme koupit i "pšouk" v úhledném balení za akční cenu. Jenomže jsme zadluženi až po kořínky vlasů. A pořád se o tom zadlužení hovoří. Takže jak to je po pravdě. Řekne nám to konečně někdo?
Tehdy nebyly vklady občanů ve státní bance dluhem státu ?
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Komunistická teorie je chybná v teorii, proto nemůže fungovat v praxi. Může existovat jen v uzavřeném izolovaném systému od svobodného světa, protože není konkurenceschopný. Při represi proti těm, kteří by chtěli svobodně žít. Z těchto důvodů : 1. špatná motivace k práci. Motivaci k práci není zajištění blaha pro společnost, ale zabezpečení sebe a své rodiny. 2. Nepochopení významu majitele výrobních prostředků. Majitel firmy přímo nebo prostřednictvím vybraných managerů zajišťují efektivní fungování firmy. za to jsou tvrdě motivováni. Ziskem nebo ztrátou majetku. Když je všechno všech a nikoho, tak se ve firmě krade, nevyužívá pracovní doba, plýtvá se zdroji.... 3. Marx neodvodil sociální změny, související s zavedením všeobecného volebního práva. Daňový systém se stává vysoce sociální, je přijímána sociální regulace pracovních vztahů jako minimální mzda....4. Marx ve svém stěžejním díle Kapitál přišel s teorií nadhodnoty, která je chybná. Nebo by asi platila jen za podmínky konstantního množství peněz. Pak se ziskem "kapitalisty", by se snížil objem peněz u proletářů. A systém by skutečně zkolaboval na nedostatečnou poptávku zákazníků. Ve skutečnosti jsou peníze emitovány přes dluh nebo přímo, dlouhodobě roste bohatství chudších i bohatších vrstev společnosti. Státní dluh tedy umožňuje emisi peněz. Ze zkušenosti je známo, že ideální inflace je kolem 1-2%, při ní bývá stále ještě nízká nezaměstnanost. Při vysoké nezaměstnanosti nešťastní lidé ztrácejí víru v budoucnost, nejsou schopni uživit rodinu, podléhají populistickým řečem nositelům totalitních ideologií. 5.
3 odpovědi
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
5. Tržní systém umožňuje pružně reagovat na potřeby zákazníků, v konkurenčním boji uspějí jen ti dobří.