Dneska vyřadil i Rocka to je neuvěřitelné. Drtil má talent, měl by zkusit zabojovat o kartu. Jeho hra je vynikající.
Vynikající hra je 100+ a zavírání 60%+, standard je 90+ a 50%, mluvím o PDC, takže hra byla pod průměrem, stejně jako včerejší zavírání, dnes ovšem zavírání světové!👍👏
Krásné na šipkách je, že statistiky zápasy nevyhrávají!
Pavlovi moc gratuluji, vždy to byl výborný hráč a patřil k tomu nejlepšímu, co tu kdy v ČR bylo! Hráli jsme první ligu ve stejné době, ale jako hráč byl proti mně někde jinde...
PS: Má slova výše nejsou zaměřena, v žádném případě proti Pavlovi! Jsou pouze vysvětlením úrovně v PDC...
Nevzpomínám si, že by represe, restrikce nebo třeba prohibice, přinesly lepší společenskou atmosféru. Děti jsou odrazem nás rodičů a celé společnosti. Staci si jen přečíst komentáře prakticky jakékoliv diskuze, vše se rychle zvrhává do agresivity. Výhodou nás dospělých je to, že máme dozrálý přední mozek a někdy se nám daří ho i požít, děti tuhle "brzdu" nemaji, společnost jin jiné nástroje než agresivitu nedává. X měsíců je všude jen podpora válečného konfliktu a jsme překvapeni, že narůstá agresivita u dětí. Vážně nevidíme spojitost.
Čím pomůže restrikce a trest, když neumíme potrestané vězně vracet do společnosti, jako platné členy.
🫣
Dobře, popsala jste situaci a zároveň svůj pohled na ni. Když však řeknete A, tak je třeba říci i B, což bývá těžší disciplína... 🤔
Aha a jaka bylo ta hodnota peněz tehdy a teď?Tak nějak vám uteklo,že jen za posledni tři roky byla inflace přes 30 procent!To tak nějak známená,že kupní síla klesla o tuto hodnotu:)
Asi jste chtěl říci čtyři roky, což by byla pravda, protože ta za poslední tři roky (22, 23, 24) je 13 %.
Nic to nemění na faktu, že tu byl zmíněn rok 2010 a od té doby je inflace 62 % a mzdy jsou nahoře o 92 % – ty průměrné...
Lepší ovšem je vzít v potaz mediánovou mzdu, což je, že 50 % vydělá více a 50 % méně, a v tom případě je rozdíl přibližně stejný s inflací, takže mediánová mzda vzrostla o přibližně 65,5 % od roku 2010 do roku 2024.
Paní Ivana tím asi myslela 1,5 (slovy jedna a půl) hodiny? Za půl hodiny se přece stihnete akorát tak převléknout, to by nedávalo smysl.
Ale závěr poslední věty
smysl má, to je v příspěvku to podstatné.🙂
Rozumím, že by to mohlo dávat větší smysl. Čárka a lomítko nejsou na klávesnici vedle sebe, takže možná bylo záměrem paní to napsat takto, ale nevyšlo to úplně podle očekávání... 😊
Každý má svůj pohled na věc a je krásné, že různí lidé mohou mít různé způsoby vnímání a chápání, a také potřeb a také jiné finanční možnosti..., takže bych to takhle asi nezatracoval. Někdo má Škodovku a někdo Mercedes a přitom mají stejné finance, ale jiné preference...a proto je ten život tak rozmanitý. 😉
PS: Také bych byl raději, aby ceny byly nižší a já nejezdil do Polska, Maďarska, Slovenska či Německa.
Invalida, těhotná žena, či slepec mají v MHD vyhrazená místa.
Senioři žádnou přednost na sedění nemají.
Je to o dobrovolnosti.
Těhotná žena? Opravdu? 😊
Rád bych zdůraznil, že mám velkou úctu ke každé ženě, a zejména k těm, které očekávají dítě. Můj úsměv byl spíše překvapením než čímkoli jiným. I když v jízdním řádu není výslovně zmíněno, že těhotné ženy mají zvláštní práva, domnívám se, že by se mohly považovat za cestující s omezenou pohyblivostí. Přesto si nejsem jistý, zda by to některá z nich chtěla využít. Automatické uvolnění místa těmto budoucím maminkám by mělo být samozřejmostí, bez ohledu na jakákoli formální „práva“.
Cítím smutek z toho, kam naše společnost dospěla. Často nám chybí vzájemný respekt a úcta k druhým. Existují nepsané společenské normy, které bychom v rámci slušnosti měli dodržovat. Je na každém z nás zamyslet se nad tím, jak můžeme být příště více empatičtí a jak můžeme přispět k tomu, aby naše společnost byla laskavější a ohleduplnější ke všem.
toto je vláda pro zbohatlíky ,zloděje a podvodníky, ne pro slušné a pracující lidi.
Slušné a pracující lidi - dle mého stačilo napsat pro slušné lidi. Jestliže vytvoříte dvě skupiny, tedy “ slušné a pracující lidi”, místo jedné skupiny, nasnadě je otázka, jestli pracující lidé jsou i slušní, když se pro ně musela oproti slušným lidem vytvořit právě ta nová kategorie pracujících lidí.
Sypu si popel na hlavu, protože až teď tam vidím, že to nemusí být dvě skupiny...🫣😅 Takže i paní trpěla stejnou "slepotou" jako já...
Omlouvám se.
Tak v tom je právě zakopaný pes komunikace, že lze jeden výrok interpretovat na více způsobů. Význam sdílené informace lze také dokreslit a upřesnit informacemi v kontext, nebo jinými prostředky. Tudíž šlo o hru se slovy a ne o souhlas, nebo nesouhlas s paní Butulovou. Pobavil jsem se i jinou věcí. Je k vidění v mnoha komentářích této diskuze. Lidé různou formou tvrdí zhruba toto:. “Stejně si ty peníze ti boháči do hrobu nevezmou”. Což je z pohledu psychologie typická racionalizace, neboli ego obranný mechanismus. Co myslíte, kdybych někomu, kdo to tady píše, zaklepal na dveře a nabídl mu kufr plný peněz? Odmítl by ho se slovy: Děkuji, ale nechci, protože jednoho dne stejně zemřu? Prostě si všímám neobvyklých věcí a to mě baví. Tak asi tak, na vysvětlenou. Buďte zdráv a nezapomínejte se veselit.
S první částí Vašeho textu obecně souhlasím. V tomto konkrétním případě však, jak jsem již zmínil ve svém komentáři, mi to podle mého názoru nedává smysl. Zdá se mi, že tato situace neumožňuje dvojí výklad. Možná jsme se jen nepochopili správně.
Co se týká druhé části, co na to říci, člověk už takový prostě je..., nemusí se nám to líbit, ale těžko se s tím dá něco dělat, zvlášť když sám u sebe vidím, jak je těžké s některými zlozvyky bojovat...
Promiňte, v jaké části té věty máte problém to pochopit?
"Toto je vláda pro zbohatlíky, zloděje a podvodníky, ne pro slušné a pracující lidi."
Možná kdybyste si to příště přečetl dvakrát, než to budete komentovat, tak byste pochopil, že v této větě nejsou slušní a pracující vůbec spojování, ale jsou bráni jako dvě skupiny se sebou nesouvisející, tudíž vaše komentáře, oba, jsou mimo mísu..., protože nedávají smysl.
Ano, Stárku, mám se čím dál hůř.. byť se můj plat za deset let téměř ztrojnásobil, moje kupní síla znatelně poklesla
Pane Štěpánku, rád bych se dověděl, na základě čeho jste si vytvořil svůj názor. Možná by bylo užitečné podívat se na některá fakta, například ze statistického úřadu, kde jsou k dispozici veřejné informace.
Pokud jste v roce 2014 pořídil zboží za 20 000 Kč, dnes by obdobný nákup stál 30 340 Kč. To znamená, že pokud jste tehdy měl k dispozici 20 000 Kč, dnes byste potřeboval 30 340 Kč, aby vaše kupní síla zůstala stejná.
Pokud jste tehdy měl 20 000 Kč, já váš příjem neznám, tak to píši hypoteticky, dnes, jak uvádíte, máte třikrát tolik, tedy 60 000 Kč, je zřejmé, že by vám dnes zbývalo 29 760 Kč, narozdíl od doby před deseti lety, kdy byste byl v situaci, jak se říká: „Z ruky do huby...“
Možná by bylo užitečné podívat se na rozdíl mezi subjektivními vjemy a objektivními fakty.
Jako máte dojem, že jako je vyhledávám nebo co ? 🤦 Už dávno ne.
Napsal jsem něco podobného? Mám pocit, že v tom je trochu zmatek.
Nejprve to vypadá, že mě obviňujete z určitého dojmu, a pak říkáte, že to už není aktuální – viz váš poslední komentář... Můžeme si prosím ujasnit, o čem přesně mluvíte? Zdá se mi, že to potřebuje trochu větší transparentnost z vaší strany...
Zatím sem nepotkal chudého co by se chtěl změnit. Jen výmluvy a svalování viny na někoho jiného. Ale hlavně , že je na chlast a cigárka.
Možná je třeba změnit prostředí, ve kterém se pohybujete...
*Petr Kellner – Zakladatel a majoritní vlastník společnosti PPF Group (byl jím), která se stala jednou z největších investičních skupin ve střední a východní Evropě. Kellner začínal v 90. letech se skromnými prostředky a postupně vybudoval rozsáhlé obchodní impérium.
*Radim Jančura – Zakladatel a majitel společnosti Student Agency, která se stala jednou z největších dopravních a cestovních agentur v Česku. Jančura začínal s malým kapitálem a postupně rozšířil svou firmu na mezinárodní úroveň.
*Zdeněk Bakala – Podnikatel a investor, který se vypracoval z pozice finančního analytika až k vlastnictví uhelných dolů a dalších významných podniků. Bakala začínal s minimem finančních prostředků a postupně dosáhl značného bohatství.
*Tomáš Baťa – I když jeho podnikatelská činnost začala ještě před vznikem samostatného Československa, Baťa je často zmiňován jako příklad podnikatele, který začínal s velmi omezenými zdroji a vybudoval jednu z nejznámějších obuvnických firem na světě.
*Oprah Winfrey – Vyrůstala v chudobě na venkově v Mississippi. Oprah se stala jednou z nejúspěšnějších a nejbohatších žen v médiích díky své televizní show a podnikatelským aktivitám.
*Ralph Lauren – Narodil se jako Ralph Lifshitz v rodině židovských imigrantů v Bronxu. Začal s prodejem kravat a postupně vybudoval módní impérium, které zahrnuje značku Polo Ralph Lauren.
*Jan Koum - Spoluzakladatel WhatsApp se narodil na Ukrajině a emigroval do USA, kde žil v těžkých podmínkách. Aplikaci WhatsApp prodal Facebooku za 19 miliard dolarů.
Tohle píšou lidi, kteří doslova závidí těm bohatým to je celý.
To dává větší smysl než opačný pohled, i když to neznamená, že bohatí lidé takové názory nevyslovují. Přesto svým komentářem nikoho neurazil, což se o vašem prvním komentáři říci nedá. Z vašeho druhého komentáře je navíc cítit, že máte skutečný problém s chudými lidmi. Někdy je lepší uvolnit napětí konstruktivnějším způsobem.
Tohle nechápu tenhle typ komentáře.. To, že jste v životě nic nedokázal je vaše chyba, ani trochu nesnažil….
Promiňte, ale váš komentář nechápu...
Komentujete pána, který napsal něco, s čímž jde těžko polemizovat. Neříkám, že by v některých aspektech nešlo, ale v rámci chudý vs bohatý vs spravedlivost to s trochou nadsázky sedí. Což o vašem komentáři, pokud pána neznáte, což já samozřejmě nevím, jde říci stěží... Co vás vede k tomu říci, že pán nic nedokázal? A už vůbec nechápu, jak můžete napsat o někom, že se "ani trochu nesnažil"?!? V obou případech se pravděpodobně pletete..., takže vašimi slovy, "toto" nechápu, "tento" typ komentáře...
Ano, už pár let je to v zákoně. Pokud budete kruhový objezd opouštět prvním výjezdem, tak máte blikat již před ním. Díky tomu ten, kdo čeká na dalším nájezdu/výjezdu ví, že nemusí čekat. V praxi je to ale ošemetné, protože to stále dost lidí vůbec neví...
Promiňte, v zákoně č. 361/2000 Sb.,
zákon o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu),
jsou o kruhovém objezdu dvě zmínky: § 22 odst. 5 a § 30 odst. 5. Ani v jednom však není zmiňováno to, co píšete... Jaký zákon máte tedy na mysli?
Ale nejlepší je, že ho dávají, když najíždějí, a pokračují po něm. Ale když vyjíždí hned prvním výjezdem, tak před kruháčem nebliká. Přitom to je jediný případ, kdy se před kruhovým objezdem blikat má.
Omlouvám se, ale nesouhlasím. Před vjezdem na kruhový objezd se nikdy "nebliká", ani při výjezdu prvním výjezdem.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ok, to máte pravdu, ale to na tom nic nemění, počítám, že na MS to budou mít stejně..🤔
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ano, myslím, že budou...