Medveděv, to je jiný level. Kdyby on byl u kormidla místo Putina, západní země by zcela jistě okusili nějakou zbraň hromadného ničení. Putin je magor, ale oproti němu je Medveděv úplně něco jiného.
Přesně tak má Medveděv působit. Je to jeho "úkol", za jehož plnění dostal i lukrativní funkci v Rostelekom. Takhle Putin vedle něho vypadá jako celkem milý chlapík, co má občas smůlu na podřízené, kterým po odhození nedopalku sem tam něco bouchne, nebo sem tam vypadne z okna.
Czizsek,kdo to pocital? Ty,nebo Putin? Krome toho,Ukrajinci si na svem uzemi muzou delat,co chteji! Rusti zlocinci jsou agresori!
Ta čísla jsou dohledatelné, včetně popisu bojů, v součtu komisaři OBSE skutečně ten den napočítali téměř dva tisíce výbuchů, ale dle zprávy OBSE byly téměř shodně rozloženy mezi proruské separatisty a ukrajinskou armádu.
Zasloužené poděkování patří mimo policisty i ženě, která chlapce vytáhla a neměla by se její role v záchraně opomíjet. Na školeních nás učí, že zejména tonoucí děti, se příliš neliší od těch skotačících, na křik o pomoc mnohdy již nezbývá dech, buďte tedy v bazénu obezřetní na své děti a na děti kolem vás, mohou vás potřebovat. Velké díky všímavé paní, policistovi na svém místě i lékařskému týmu.
Adolescentní Man s jeho IQ někde mezi prvokem a plenkou je opravdu super pokrytecký progresivista.
Zkuste si vyndat hlavu z ukrořitě a používejte mozek. Já zapomněl, Vy nemáte co používat. Škoda
HOWGH
Pan Man Vám odpověděl věčně, včetně konkrétních příkladů, žádné HOWGH, chci slyšet ty Vaše konkrétní argumenty, nikoli nepodložené osobní urážky pane Petíři.
Zištná, nezištná, Němci byli a jsou pro náš národ nebezpečnější než Rusové.
Bez pomoci Západu by také obstáli - ale souhlasím s vámi, že těžko.
Vždyť Němci zahubili více jak 22 miliónů obyvatel SSSR!
A teď jsou to naši velicí kámoši a lezeme jim do zadku, protože jsou bohatší,
Hnus fialový.
Jak jste sám říkal pane Václavíku, svět se mění, nebo už to zase neplatí? Jestli jste si stihl všimnout, pár let Německo nevede žádný vojenský konflikt, za to Rusko rozpoutalo největší válečný konflikt v Evropě od druhé světové války. Čím je pro náš národ Německo v současnosti nebezpečnější, než Rusové?
Jen pár drobností, které Rusové v poslední době v ČR spáchali a dokonce zabíjeli, včetně zdrojů, můžete své tvrzení také doložit?
To dělám.
Vy si, prosím, najděte něco více o názorech pana Syrůčka o Krymu. Získal je přímo, protože měl styky s nejvyššími ruskými představiteli a pátral v archivech.
Pokusím se vám najít mnou zmiňovaný asi hodinový rozhovor pana Syrůčka s naším novinářem.
Snad se shodneme na tom, že nic není černobílé a není třeba dělat užitečného idiota USA.
Asi jsem si seděl na vedení, myslel jste PhDr. Milana Siručka, to je ovšem jiná, bývalý agent StB, co žádal Medveděva o autogram, samo o sobě bych i tyto činy v té době chápal, ale tento člověk si ani později popel na hlavu nenasypal, třeba narozdíl od bývalého prezidenta Miloše Zemana. Naopak dosud publikuje pro Parlamentní listy a Sputnik. Jak moc rozlišujete mezi kvalitou médií Vám rozmlouvat nebudu.
Co se týče Krymu s Vámi souhlasím, že je to území se smyšlenými kulturami a divokou historií, avšak nikoli nejasným územím. Po rozpadu sovětského svazu bylo mezinárodně, včetně Ruska, jednoznačně a nezpochybnitelně uznáno Ukrajině.
Pokud se hypoteticky bavíme o oddělení Krymu od Ukrajiny, jsou opět mezinárodně uznávané mírové metody, jak to lze provést a jsou proto i příklady, viz Skotsko, které dosáhlo významné autonomie, či samotné plné rozdělení Československa. Vojenské obsazení území silnějším státem, je samozřejmě také možnost, ale při tom jaksi vždy umírají lidé a proto by, v žádném případě, nemělo být vnímáno jako běžný nástroj k osamostatnění, či získání území. Přirovnal bych to k loupeži, kde pachatel využije své nadvlády nad obětí k tomu, aby se něčeho zmocnil a snad i Vy uznáte, že to co takovým činem získá, mu nezačne legitimně patřit. Vzhledem k neexistenci "nadnárodní police" je tak možné viníka přimět k navrácení neoprávněně získaných prostředků skrze diplomatické neuznání činů, sankce, či podporou poškozeného státu tak, jak je vidět v tomto případě.
Jenže podle spisovatele Syrůčka, který je v tomto asi největší znalec, UA Krym ani nechtěla, protože, jak píšete i vy, musela investovat do civilní infrastruktury.
Pan Syrůček říká, pokud si to dobře pamatuji, že Krym původně koupili od Stalina před válkou Židé asi za 8 miliónů zlatých rublů. Stalin po válce chtěl Krym a nechtěl peníze vracet, tak to Chruščov vyřešil fintou - daroval ho Ukrajině, která zbylým Židům po druhé světové válce peníze nevrátila... Krym zůstal v SSSR vč. jurisdikce. Je to zkrátka složité.
Obecně v celé historii platí, že nejdůležitější je právo silnějšího. Kdo prohraje válku, obvykle přijde o část území.
USA mají zálusk na nesmírné ruské zdroje nejméně padesát let. Za opilce Jelcina to zkoušely přes prodejné ruské oligarchy (Chodorkovskij, Abramovič,...), ale Putin jim to zatrhl. Tak to zkouší přes UA. Jitří staré rány a mistrně využívají svých dolarů a informací o každém ke korupci...Zkrátka - stará taktika "Rozděl a panuj".
USA není ďábel, to dělá každá velmoc.
Rusko za carů zase právem silnějšího dobylo obrovská území (kozáci Jermak a spol.) na východě na hůře vyzbrojených Asiatech podobně, jako to udělaly USA s Indiány.
ČR na rozdíl od RF bohužel téměř vše (banky, vodu, část ČEZu, strategické podniky) prodala a ještě máme místo žoků peněz dluhy.
Závěr: Nepleťme se do velmocenských šachů. Czech Republic First! Nedělejme nikomu užitečné idioty!
Nebo: "Nechoď, Vašku, s pány na led! Mnohý příklad známe, že pan sklouzne a sedlák si za něj nohu zláme! (K.H.Borovský).
Velmoci nemají přátele, mají jen svoje zájmy. (H. Kissinger). Berme si příklad z AU
Máte na mysli zřejmě Josefa Syrůčka, který se zabýval především politickými a historickými otázkami, včetně vztahů mezi Ruskem a Ukrajinou. Skutečně publikoval několik knih zaměřených na ruskou historii a politiku, ale žádné z jeho známých děl neobsahují podobné tvrzení o koupi Krymu Židy od Stalina a ani jinde neexistuje žádný historický důkaz, že by Stalin prodal Krym Židům nebo že by na tuto oblast existovala nějaká finanční transakce zahrnující "8 miliónů zlatých rublů".
Po ruské revoluci v roce 1917 sice byla na Krymu založena autonomní oblast pro Židy, ale tato oblast nikdy nezahrnovala celý Krym a nikdy nebyla uznána jako nezávislý stát. Během 30. let Stalinův režim omezil autonomii židovských regionů a nakonec ji v roce 1944 zrušil, tedy 10 let před administrativním převodem Krymu pod ukrajinskou správu.
Vás pane Václavíku, stejně jako mě, zajímají okolnosti kolem současného konfliktu, není nic jednoduššího než si mnou uvedené informace ověřit.
Ukrajina se po válce dokázala ekonomicky vzchopit vzhledem k tomu, že využila relativně snadno obnovitelné ekonomické zdroje jakými bylo zemědělství na mimořádně úrodné půdě - obilnice Evropy, dále se zde rozjela těžba uhlí na Donbase, které bylo po válce strategickou surovinou, současně do určité míry těžila ze své polohy v Evropě a logistických tras sloužících v době války k zásobování fronty. Do obnovy energetiky, hutního a strojírenského odvětví velkými penězi přispěla sovětská vláda, aby zajistila fungování závodů na výrobu vojenské techniky, například v Charkovský závod . . , kde se vyráběli tanky T-64, T-80UD.
Dále Krym měl významnou vojenskou roli ve své poloze u Černého moře. Vzhledem k tomu, že Krym zůstal součástí Sovětského svazu, který existoval jako jednotný stát, převod Krymu pod Ukrajinu v roce 1954 neměl zásadní praktický vliv na vojenskou kontrolu nad přístupem k Černému moři ze strany RSFSR. Z civilního hlediska Krym výrazně získal na důležitosti následným vybudováním kanálu z Dněpru, který byl z většiny financován z výše uvedených ukrajinských ekonomických příjmů, neboť civilní vybavenost se stala, po převodu pod ukrajinskou správu, povinností Ukrajiny.
Je nezbytné rozlišit investice do vojenských zařízení, které byly převážně sovětského a investice do nevojenské civilní infrastruktury, které byly naopak převážně ukrajinské.
Pokud by tedy Krym nepřešel pod Ukrajinu z RSFSR, veškeré investice do obnovy a rozvoje Krymu by zůstaly zcela na RSFSR. Proto byl převod Krymu pod ukrajinskou správu pragmatickým rozhodnutím.
Uvádíte, že mocnosti mají jen své zájmy a že Česká republika je malá na to, aby se vměšovala do jejich záležitostí. V podstatě s tím mohu souhlasit, ale zase záleží z jakého pohledu se na to pohlíží. V zájmu USA je stabilita Evropy, jehož součástí je i ČR. Evropa je významným partnerem USA, ne-li tím nejvýznamnějším.
Teď vyjádřím svůj názor, povinnost podpory Ukrajiny že strany USA vyplývá z Budapešťského memoranda, kdyby tomuto závazku nedostálo, bylo by tak logicky oslabeno jeho postavení v závazcích vůči NATO, což není tak úplně nereálné po nedávném vyjádření kandidáta na prezidenta Trumpa, čímž by klíčově na svém vlivu v Evropě získalo Rusko a to opět není ve velmocenském zájmu USA.
Díky za informace.
Některé z nich jsem nevěděl.
Problém je, že téměř všichni Rusové považují Krym za svůj.
A obecně, polovina ruských historiků ani neuznává Ukrajince jako národnost. Mají je za Malorusy. To byl i názor Putinova poradce A. Solženicyna, nositele Nobelovy ceny, kterého tak oslavoval Západ. (Napsal např. Souostroví Gulag, Jeden den Ivana Děnisoviče a jiné prózy atd. Četl jsem tyto i jiné jeho knížky...)
A také ten, že v referendu hlasovalo přes devadesát procent obyvatel Krymu pro připojení k RF. I kdyby bylo referendum přísně kontrolováno přes OSN a byli tam přítomni i kontroloři např. z USA, jsem přesvědčen, že by většina k RF stejně stejně chtěla.
A argument, že Rusové pragmaticky předali Krym proto, že UA byla v té době hospodářsky silnější než RSFSR, neberu. Vždyť přes ni dvakrát přešla fronta.
Doporučuji názor jednoho z nejzkušenějších - spisovatele Syrůčka, který má devadesát let, žil v SSSR a zná téměř všechny podrobnosti z první ruky.
Najděte si jeho hodinový rozhovor s českým novinářem.
Odkaz jsem bohužel zapomněl.
UA je rozdělena na ruskojazyčný východ a protiruský západ - hlavně lvovská oblast, rodiště Bandery.
Jak jsem psal, problém je to složitý, nic není černobílé a toho mistrně využila CIA, investovala před tzv. Majdanem pět miliard dolarů aby rozjitřila staré rány...
Jde o souboj velmocí a my se do něj nemáme plést na úkor životní úrovně našich lidí. Např. Odkaz 1
V letech 2010 - 2015 jsem pracoval víc jak rok na UA a víc jak rok v RF.
Rusky i anglicky mluvím plynně a vím, o čem píšu...
Ukrajina se po válce dokázala ekonomicky vzchopit vzhledem k tomu, že využila relativně snadno obnovitelné ekonomické zdroje jakými bylo zemědělství na mimořádně úrodné půdě - obilnice Evropy, dále se zde rozjela těžba uhlí na Donbase, které bylo po válce strategickou surovinou, současně do určité míry těžila ze své polohy v Evropě a logistických tras sloužících v době války k zásobování fronty. Do obnovy energetiky, hutního a strojírenského odvětví velkými penězi přispěla sovětská vláda, aby zajistila fungování závodů na výrobu vojenské techniky, například v Charkovský závod . . , kde se vyráběli tanky T-64, T-80UD.
Dále Krym měl významnou vojenskou roli ve své poloze u Černého moře. Vzhledem k tomu, že Krym zůstal součástí Sovětského svazu, který existoval jako jednotný stát, převod Krymu pod Ukrajinu v roce 1954 neměl zásadní praktický vliv na vojenskou kontrolu nad přístupem k Černému moři ze strany RSFSR. Z civilního hlediska Krym výrazně získal na důležitosti následným vybudováním kanálu z Dněpru, který byl z většiny financován z výše uvedených ukrajinských ekonomických příjmů, neboť civilní vybavenost se stala, po převodu pod ukrajinskou správu, povinností Ukrajiny.
Je nezbytné rozlišit investice do vojenských zařízení, které byly převážně sovětského a investice do nevojenské civilní infrastruktury, které byly naopak převážně ukrajinské.
Pokud by tedy Krym nepřešel pod Ukrajinu z RSFSR, veškeré investice do obnovy a rozvoje Krymu by zůstaly zcela na RSFSR. Proto byl převod Krymu pod ukrajinskou správu pragmatickým rozhodnutím.
Nemáte pravdu.
Vše se neustále vyvíjí a ve světě platí, bohužel, právo silnějšího.
Jde o tzv. zástupnou válku mezi USA a RF o sféry vlivu.
RF je slabší a proto se bojuje už na jejím dvorku - Ukrajině a na jejím rybníku - Černém moři.
Když byl SSSR s USA vojensky srovnatelný, bojovalo se po celém světě.
Ale vždy nepřímo, prostřednictvím vazalů nebo užitečných idiotů.
Velmoci nemají přátele, mají jen svoje zájmy.
Malé státy by se měly do velmocenských šachů zapojovat co nejméně a "neboxovat o váhu výš", jak se chlubí šedá eminence Hradu pan Kolář.
Tento přístup poškozuje občany ČR.
Děkuji za Vaši odpověď a chápu Vaše pohnutky.
Ale je zde i jiný pohled. Byla řeč o Krymu, podle Vás je historicky ruský, kdysi k Rusku patřil pravda, ale v roce 1954 byl Krym administrativně převeden z Ruské SFSR do Ukrajinské SSR na základě rozhodnutí Nikity Chruščova. Hlavním důvodem bylo, že Krym byl jedním z hlavních bojových polí v průběhu druhé světové války, zejména během Krymské kampaně, města jako Sevastopol a Simferopol byly značně poškozeny bombardováním. Byla zničena průmyslová infrastruktura, zemědělská půda byla opuštěná nebo zničena a bylo třeba obnovit a modernizovat celou oblast. Pro válkou ekonomicky vysílené rusko tak bylo nejschůdnější předat - nikoli propůjčit, Krym Ukrajině, neboť Ukrajina byla v té době hospodářsky silnější než RSFSR a bylo logické, aby Krym spravovala kvůli blízkosti a ekonomickým vazbám (např. dodávky vody a energie), ač to bylo zejména prezentováno za gesto dobré vůle u příležitosti 300. výročí Perejaslavské dohody z roku 1654. Ukrajina následně do obnovy Krymu masivně investovala. Zde je výčet mezinárodních úmluv, uznávající Krym jako součást Ukrajiny - Budapešťské memorandum (1994), Helsinský závěrečný akt (1975), Charta OSN, Rusko-ukrajinská dohoda o přátelství (1997). O současném vlastnictví Krymu tedy nelze polemizovat a naopak, dle mého názoru, kdyby byla anexe Krymu v roce 2014 v rámci podmínek Budapešťského memoranda odsouzena důraznějšími prostředky, nenastala by, po vlažné reakci, nynější otevřená ruská invaze na další ukrajinské regiony, což by zachránilo stovky tisíc zmařených životů na obou stranách konfliktu.
Tragikomická figura , která chce prohlubovat příkopy a karantény pro zombíky.
Svině,jak nazývá strategický komunikátor alias zelená guma své spoluobčany je alespoň užitečné zvíře proti parazitovi jménem Foltýn.
Ty dýt Foltýn je každému, normálnímu člověku pro smích. Gumu by troufnul v IQ testech i agent 107 .
Pro Vás pane J Ane je IQ test i vyplnění přihlašovacích údajů do diskuze, gratuluji 🤣🤣🤣
Nejsem soudruh ani jsem jím nikdy - na rozdíl od současného prezidenta nebyl.
Diskuze je o argumentech, ne o provokování oponenta.
Krym je historicky ruský.
Vybudovali ho ruští carové a v referendu se drtivou většinou přiklonil k RF.
Má a měl i svoji formu autonomie.
USA tam se souhlasem zkorumpované UA loutkové vlády plánovaly velkou vojenskou základnu poblíž městečka Očakovo.
Jistě si pamatujete obdobnou situaci s karibskou krizí,,,
Auto kterým jezdíte, je historicky automobilky, která jej vyrobila. Dům, ve kterém bydlíte je historicky zedníků, kteří jej vystavěli. Nebo to tak není?
8
Sledujících
2
Sleduje
8
Sledujících
2
Sleduje
Že přijedou oficielní pozvaní pozorovatelé např. z EU a řeknou v této místnosti při sčítání nesedí počty hlasů a počty účastníků....Bylo v této místnosti zabráněno tolika a tolika lidem možnost hlasovat.....atd. Zkrátka bez nezávislé autority to jsou jenom výkřiky do tmy.
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ten článek, který jsem Vám sdílel, mimo jiné právě dokládá videem napadení nezávislých pozorovatelů.
1 odpověď