Proč zrovna Francie? Jak ta souvisí s tématem? Mimochodem - kvůli světové hospodářské krizi emigrovali dva moji prastrýcové v roce 1933 do Argentiny... tvrdě dřeli tam jako tady, ale tam se měli nakonec líp, o nic je neobral Vítězný únor, děti měli s cizinkami, jejich potomstvo už dneska docela určitě česky nemluví, daní tu neodvedli ani korunu - ovsem Československo jako svoji vlast brali až do smrti... ona taková migrace je přirozenou součástí dějin lidstva, obvykle se migruje "za lepším", a když toho lepšího dosáhnou, lidé se zhusta nevracejí - výhodou otevřené společnosti a globalizovaného světa je, že se případně můžou vrátit daleko líp než kdykoli dříve...
Co je výhodou pro Čechy, když jen Londýně je cca 30 tis.našich, asi 60 tis. českých gastarbeiterů v Německu? Proč bych měl být rád, že mají rádi stále vlast?Jen výcuc schopných, pracovitych lidí, prodělek pro celek. Nefandim tomu, běž tam, kde je líp. Snad nejšílenější to má teď Ukrajina, ta přišla už o třetinu obyvatel. Dostali, nic nevrátili, jsou mi fuk, nezajímají mě, zrovna tak, jako oni se nezajímají o to, jak to tu bez nich zvládneme
Odliv mladých do Evropy je národní průšvih. Tečka
Zřejmě další Čech, ktereho jsme ztratili. Vychovala ho naše společnost, dostuduje jinde, s českou holkou děti nezplodí, nebudou zřejmě ani umět česky. Nebude tu pracovat, platit daně, pokud vůbec nějaké reálné hodnoty v životě vytvoří. Nechá tu starou mámu, jejíž důchod bude z práce mých dětí.
Proč se o to zajímat. Snad nám Francie pošle nějakého zedníka, aby se to srovnalo.
Těch možností pro mladé v této otevřené Evropě!
Nejvzdělanější a nejpracovitější národ Evropy a nedokáže se uživit vlastníma rukama, ostuda a divné.....nestačí výcuc české ekonomiky a české pracovní síly, ale už se nenažranost německých firem obrací i do Afriky. A tyhle lidi tlačí na kvóty přerozdělování migrantů. Fakt průserový národ, který zásobuje Evropu romantickými žvásty, které jsou vždycky katastrofa. Domov marxismu, fašismu, zideologizovaná EU, greendeal. Kdo už je jednou pošle někam...
Osobně nesnáším tenhle typ lidí, kteří vychovávají okolí. Já sám jsem kouřil skoro padesát let, ale nikdy bych nikomu nebral právo hulit si jak chce. Kuřáci byli první skupina lidí na které se vyučil stát, jak něco udusit. Odnese to určitě zase nějaká jiná skupina. Stát a aktivisti vlezli do soukromých lokálů, začali diktovat majitelům jak s kuřáky zacházet, nutili je instalovat čističky vzduchu, rozdělit lokály na kuřáckou a nekuřáckou část, pak zakázali kouřit úplně, zdražili kuřivo děsivým způsobem... kuřák platí z krabičky stovku na dani a ta by měla skončit na jeho osobním uctu u jeho zdravotní pojišťovny a v případě, že ho přejede auto, tak by to mělo skončit v kapsách dědiců. Platí tu daň, protože jsou údajně vyšší náklady na jeho léčbu, místo toho se z těch peněz platí důchody.
Osobně si myslím, že kdo se nechá potetovat je ještě větší trouba než kuřák a kdo si nechá vylézt váhu do mostrobezity též. Jejich věc, ale můžeme se dočkat toho, že někdo začne vychovávat tlusťochy a zdraží jim rohlíky.
Přesně jste vyjmenovala to, co způsobila svou cinností EU.
Jediné řešení je nenechat pokračovat tuto psychicky nemocnou organizací v činnosti a to ani v případě nápravy těchto nesmyslů. Život sám a každá normální babka z tržiště a podnikatel z vesnice si to napraví sami, když jim do toho nebudete kecat.
Evropa pod vedením EU zaostává ve všech oblastech. Vcetne toho, že je nula geopolitický a vojensky.
Chtěl bych vědět, co droguje Uršula, když teď při oslavách vstupu do EU ( nechutně servilní ČT), prohlašuje, že jsme zažívali díky EU dvacet let ekonomický zázrak.a
Nejde jen o to, že to oba vidíme jinak, ale jde především o reálné historické souvislosti a jejich dnešní následky.
Rodina, přirozeně pečující o děti i o své seniory, existuje jen nějakých 10 tisíc let. Předchozích 200 tisíc let člověk žádné rodiny nevytvářel: žil v tlupách, které o své děti i seniory pečovaly kolektivně, jak to známe i u některých dalších živočišných druhů. (Něco jako naše nukleární rodina se v přírodě vyskytuje jen velice zřídka.)
Hromadné funkce tlupy později převzaly správní a státní útvary, vznikající pod vlivem sílící kultury, které měly v různých civilizacích různou skladbu a podobu. První potřebou byla přirozeně obrana na úrovni správního celku i veřejnosti. Ale nezůstalo jen u obrany: například ve středověkém období Zlatého věku islámu v některých muslimských státech zavedli bezplatné veřejné zdravotnictví, veřejné osvětlení, nebo i veřejné vodovody a podzemní kanalizaci, známé už ve starověkém Římě. S nástupem osvícenství posilovaly i zdravotní a sociální služby, zajišťované především křesťanskou církví. Ty pak přejímaly i novověké sekulární společnosti a státy.
x
Aby péči o své děti a seniory zajišťovala sama rodina, je nerealizovatelný nesmysl. Existuje totiž velmi významný počet rodin, které na to mentálně nebo materiálně nestačí, protože jim chybí dostatečné schopnosti. Zhruba 40% každé populace tvoří lidé se sníženou inteligencí, a tedy množstvím nevyhnutelných handicapů.
x
Nechat rozmanitě postižené jedince jednoduše zemřít naposled zkoušel Hitler. Od té doby se o to myslím nikdo jiný nesnažil. - Přece jenom už máme 21. století. 😉
Samozřejmě, v podstatě s vámi souhlasím , jen jde o tu míru všeho, rodina se dnes o seniora sama nepostará, zrovna tak se nepostará stát. To musí mít rozumný balanc.
A tvořivé progresivní věci ano, ale nemůžeme si říci, že některé práce už nejsou pro nás dost hoch a lidi kteří zabezpečují materiálně základ společnosti nechat na chvostu.
Koneckonců všichni tvořiví si dříve museli sehnat nějakého mecenáše, který zase musel pumpnout někoho. Dnes je tu ten penezovod přes stát. A ten je díky tomu čtvrt bilionu ročně v mínusu. Takže tvořiví se nějak přestávají vyplácet.
Jinak s těmi geny...myslím si, že dnes táhnou za delší provaz memy. A těm je fuk, jak dopadneme.
A raději nikde neříkejte, že máme 40% potroublých, intelektuálně nedostatečných lidí. Jak by mohli mít v Rakousku 70% vysokoškolsky vzdělaných žen?? (Vtip, máte recht, ale i pro tyhle lidi se najde nějaká ta bakalářka)
Úředníci, policisté, učitelé, vojáci, hasiči nebo státní zdravotníci nejsou žádní rentiéři, nýbrž zaměstanci. Kdyby se nenahraditelným způsobem nepodíleli na ekonomickém produktu, nikdo by je nezaměstnal.
Majitelé tetovacích salónů a posiloven jsou podnikatelé, kteří ze státních financí nic neberou, nýbrž do nich naopak přispívají. Ani děti nejsou rentiéři: z ekonomického hlediska představují investici.
x
Starost o důchodce není úkolem státu, nýbrž autonomního pojišťovacího systému, který hospodaří s vlastními zdroji. Stát se na jeho výstupech podílí pouze v té malé části, která přesahuje pojišťovací příjmy. Jen stěží byste v tom našel bůhvíjakou morální a kulturní deviaci.
Starost o přestárlé rodiče a děti je hlavním úkolem rodiny. Doporučená četba Jan Neruda: Dědova mísa.
Proto mluvím o tom, že to je sociální a kulturní deviace, nechat to na státu. Reciproční altruismus.... já se postarám o děti děti o mě. Která společnost tohle opustí, ta se rozpadne.
Jinak kdyby nebyly peníze, jak zdanite majitele tetovacího salónu? Jaký produkt vytváří, jak byste ho použil k přežití VŠ ucitele? Tohle je o spotřebě nikoli o vytváření produktu i když se daní, nic nevzniká. Treba cestovní byznys.
To co jsem jmenoval je všechno uvolněná pracovní síla, která funguje na základě přebytků reálné produkční ekonomiky. Kdyby nebyl, tak by se musel třeba lékař postarat o svůj řádek brambor, aby neumřel hlady. A nedělal by profesi.
Zrovna teda lékaři nepřímo ekonomický produkt generují, někteří. Ale VŠ učitelé produkující psychology sportu jsou důchodci a hotovo a jejich žáci tež.
Nechci vás nijak urážet, prostě jen vidíme věci jinak. Mějte hezký den.
Úředníci, policisté, učitelé, vojáci, hasiči nebo státní zdravotníci nejsou žádní rentiéři, nýbrž zaměstanci. Kdyby se nenahraditelným způsobem nepodíleli na ekonomickém produktu, nikdo by je nezaměstnal.
Majitelé tetovacích salónů a posiloven jsou podnikatelé, kteří ze státních financí nic neberou, nýbrž do nich naopak přispívají. Ani děti nejsou rentiéři: z ekonomického hlediska představují investici.
x
Starost o důchodce není úkolem státu, nýbrž autonomního pojišťovacího systému, který hospodaří s vlastními zdroji. Stát se na jeho výstupech podílí pouze v té malé části, která přesahuje pojišťovací příjmy. Jen stěží byste v tom našel bůhvíjakou morální a kulturní deviaci.
Všichni mnou jmenování žíjí z přebytků reálné produkční ekonomiky, kdyby nebyl přebytek, nebylo by je z čeho platit (=udržet je naživu) a museli by se starat o svůj řádek brambor, aby přežili.
Zkuste si představit, jaký reálný produkt vytváří majitel tetovacího salónu, jak byste ho zdanil a rozdistribuoval třeba důchodcům nebo VŠ učitelům aby přežili.
Když někdo chodí do práce, nemusí to být přeci produkce, může to být jen spotřeba na které se společnost jen vyčerpává. Třeba cestovní byznys.
Musel bych si vyndat mozek z hlavy, abych považoval např. výrobu střešních oken ( tj. věci která je absolutně k ničemu)do aut za něco pro společnost užitečného. Mnohem ekonomičtější je to vůbec nedělat. I kdyby ti lidé měli sedět doma a válet se na gauči.
Ty náklady na dítě jsme si do značné míry vymysleli sami, koukàm na nastávající matky jako blázen, když shánějí spec.kreslo na kojení apd.
Jen malá vzpomínka na moji babičku, která za 2 sv. války byla s dvěmi dcerami, 6 a 4roky, jedna z nich byla moje maminka. A vyprávěla mi, jak její největší přání za války bylo, namazat si krajíc chleba tak tlustě máslem, aby se jí do něho obtiskly zuby, když si kousne. ( do krajíce ne do pizzy) Žádné automatky, jen valcha, žádné jednorázové pleny, žádné dětské přesnídávky v supermarketu.
Nikdy si nepřipustila, že by děcka v jejím ženském životě znamenala nějakou brzdu a omezení nebo že by si nemohla dovolit je mít.
Tak dnes ať si to holky přeberou jak chtějí.
Vymírání se nemůže nekonat: ta aritmetika nemá alternativu. A bude se postupně s každou další generací zrychlovat.
Jenže vymírání není ten největší problém. Vlastně by to vůbec nemusel být problém, protože o počtu obyvatel to opravdu není. Je to ale o něčem mnohem závažnějším: o stárnutí populace, k němuž kromě čím dál mizernější porodnosti vydatně přispívá i zvyšující se úroveň a schopnosti veřejného zdravotnictví.
Za třicet let u nás bude na každého seniora připadat jen jeden člověk v produktivním věku, a podobný osud čeká všechny země našeho civilizačního okruhu, pokud do nich nebudou chybějící aktivní ročníky přicházet zvenčí. Bez nich by se zhroutily sociální systémy, postupně i ekonomika, a nakonec by se i životní úroveň nepředvídatelným způsobem vracela do minulosti. Stalo by se něco, co se v dosavadní historii lidstva ještě nikdy nestalo: nová generace by žila méně hodnotné a méně kvalitní životy než generace předchozí. To si neumíme vůbec představit, jelikož odjakživa platil a platí pravý opak.
Stárnutí populace podle mě není problém. Důchodců je mnohem víc. Rentier je každý kdo nevytváří žádný reálný ekonomický produkt a je živen z přebytků společnosti. Děti, úředníci, policie, učitelé, majitelé tetovacich salonů a posiloven, analytici čehokoliv.
Kapitalismus má obrovskou ekonomickou sílu a je jen na nás jak ji použijeme, to je náš životní balanc. (vypujčeno od ekonoma T.Sedláčka) Je na nás jestli postavíme flotilu Airbusů a budeme lítat na dovču, nebo si pořídíme dva milióny čoklů a budeme s nimi trávit čas.
Nebo jestli se postaráme o rodiče. Starost o důchodce přenechat pouze státu je morální a kulturní deviace.
Hezký den
V demografii platí, že pro udržení stabilní populace je nutná porodnost nejméně 2,1 dítěte na průměrnou matku. V celé euroatlantické nejvyspělejší populaci ta hodnota činí 1,5 - 1,6 (přesně jako u nás). O tom, že nezadržitelně vymíráme, tedy nemůže být nejmenších pochyb. Už několik let stabilitu naší populace udržují pouze přistěhovalci (každoročně jich teď přijímáme cca 25 tisíc, ale mělo by jich být nejméně 45 tisíc, máme-li do roku 2060 dosáhnout žádoucího minimálního počtu 1,6 miliónu imigrantů, aby životní úroveň našich potomků mohla být alespoň taková, jakou dnes máme my).
Stejně mizerně jako my je na tom s populačním přírůstkem i Čína, Rusko, Japonsko nebo Írán. Indie se ke kritické hranici 2,1 velmi rychle blíží (dnes má index porodnosti 2,2 - od roku 1960 klesl o 65%), a rychle k ní spějí například i téměř všechny země islámského světa, kde před 60 lety nebývalo vzácností ani 10 nebo 14 dětí na matku, a dnešní průměr je někde mezi 2,5 - 3,5.
Jestliže je rozdíl mezi mortalitou a natalitou dnes cca 20 000 lidí, tak by nás bylo o milion méně za padesát let. To mě fakt nemrzí. To jsme stihli odsunem Němců za jeden rok. Vymírání se nekoná. Kdyby jsme měli stejnou hustotu obyvatelstva jako Kanada, tak nás tu je 260 tisíc. A všechno by muselo fungovat. To není o počtu obyvatel.
Vtipný článek.
Jen pár čísel. Víte kolik má pro sebe místa v ČR jeden člověk? 86x86 metrů.
Němec v SRN jen 68x68 metrů.
V roce 1918 v té velké republice, Čechy, Morava, Slovensko a Podkarpatská Rus bylo 5 mil. lidí, z toho 50% Čechů. To je 2,5 mil. Čechů.
Dnes je nás v té malé republice k 11 milionům, 1milion lidí se hlásí k cizí národnosti, takže cca 10 mil. Čechů. 4x víc po 100 letech. To není vymírání.
V r.1919 cca 40-70 tis. mrtvých na španělskou chřipku, nic se nestalo, 1949 odsun 1 mil lidí nejméně, nic se nestalo, v r.1969 odešlo v jednom roce 300 tis lidí.To je jako kdyby zmizely dvě Plzně. Nic se nestalo.
Prišlo 300 tis. Ukrajinců, to jsou dva Karlovarské kraje lidí. Kdo je postaví? Abychom se s nimi nemuseli dělit o zdroje??
Zastropovaní a snížení počtu obyvatel je nejdůležitější úkol pro všechny evropské země. Tečka. Každý kdo podporuje porodnost je u mě dement.
Jak slyším institut, tak se mi otevírá kudla v kapse. Tyhle lidi nikdy makat nebudou, chytří až na půdu. Musí si uvědomit, že tohle jsou pouze vize v jejich hlavách a nemají žádnou šanci, testovat svoje mentální konstrukce experimentem. Takže máme pouze jejich tvrzení, že to bude fungovat. Jenže v praxi to vždycky uhne. Ohnou realitu, nefunguje to, vrátit se to už nikdy nedá a pokud se společnost změní k horšímu činností těchto chytrolínů, nikdy je nedoženete k zodpovědnosti, sebereflexe je pro ně neznámé slovo.
Chraň nás Pánbůh ode všeho zlého....
Zlatá slova, vysoké i střední školství je systém, kam si kdokoli, kdykoli přijde pro cokoli. Stoupa na peníze. Jak řekla M.Thatcherová, socialismus vždycky dojede na tom, že mu dojdou cizí peníze. Školství ( i zdravotnictví ) jsou komunistické systémy. A právě jim došly cizí peníze. Moje, daňového poplatníka. A já nechci sponzorovat studenty psychologie sportu, politologie, manažery bezpečnosti ani jejich ucitele. Díky za článek.
27
Sledujících
0
Sleduje
27
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Konečně jsem se dozvěděl, v jakém hororu jsem vyrůstal.
Moc děkuju za poučení.
Čekám na další pomatený článek.