Jenže ono se má mluvit i o tom , co bude až se ty daně zavedou . protože to zahýbe s nájmy, které levnější nebudou a nejen s nájmy . Ten dopad bude hodně široký .
Jim jde hlavně o to, že třeba důchodci drží další dvě nemovitosti kvůli dětem.
Jenže máte pravdu, kdo to koupí, tak si daň započítá do nájmu, protož ti mladí si to stejně nekoupí, nemají na to.
Každý kdo lobuje pro razantní zvýšení daně z nemovitosti a ohání se tím, jak je vysoká na západě, tak jaksi zapomene dodat, že my máme akorát západní ceny a platy výrazně níže, oproti Německu cca na polovině. Až za 4 roky budeme mít platy jako v Německu, jak nám slibuje premiér Fiala , potom mohou daně z nemovitostí růst.
Pokud haníte paneláky, tak řada mladých by do takového bytu velmi ráda šla. Že všechno bylo slyšet, to je pravda, ale dneska mladí si pronajímají pokoj a na byt zkrátka nemají, ani na hypotéku a ani na nájem, pokud pracují ve větším městě. Důsledek toho, že máme západní ceny, ale východní platy, medián hrubého byl loni 37500 Kč hrubého. Tak i to je důvod, proč mladí nezakládají rodiny, protože na to nejsou podmínky. Sice namítnete, že dříve mladí bydleli v jednom pokoji u rodičů a měli i dítě, ale to se pořád chceme vracet do podmínek za komunismu?
a proto Babiš rozvolnil pravidla těsně před krajskými volbami ... Covid byla jen záminka jak začít rozhazovat ... 500 miliard sekera ve státním rozpočtu, ale reálně šlo na opatření proti Covidu a na podporu podnikatelů nějakých cca 200 mld. ... tomu říkám pořádný impuls pro inflaci
Byly to tehdejší opoziční a tehdy vládnoucí strany, které prosazovaly, komu kde ještě co dotovat, kdo byl Covidem postižen. Sekera vznikla mimo jiné drahým nákupem ochranných prostředků, které zkrátka nebyly na trhu, částečně na nákup vakcín přes Evropskou unie, kde paní von Leyenová se společností Pfizer dohodla nevýhodné podmínky a zavázala se k nákupu až do roku 2027. Zdravotnictví mělo celkem enormní výdaje a pojišťovny všechny přesčasy, nově zřízené JIP nedokázaly samy financovat. Prakticky všechny země EU měly výrazný dluh v rozpočtu, akorát byly většinou schopné rychleji ekonomiku stabilizovat. Jinak náš celkový dluh vůči ročnímu HDP je okolo 40%, zatímco Německo je na 80% a Francie dokonce cca 110% ročního HDP. Navíc v Německu vzniká diskuze prohloubit zadlužení Německa dál, aby se vyrovnalo s ekonomickým propadem.
Aha, tak proč vůbec znamkovat, kdy žáci jsou ve stresu... možná rovnou zrušíme školu? No a nejlépe lidi vůbec neposilat do práce, tam je teprve stres 😊🤔
Mýlíte se, to jsou zcela odlišné věci. Když děti se začnou bát tělocviku, vyhýbat se mu, rodiče mu zařídí osvobození, aby ten ošklivý učitel dítěti nezkazil vysvědčení, tak většinou na sport rezignují definitivně vůbec, protože ta tzv. nešikovnost se bude prohlubovat, ale a to je důležité, v životě je nic nebude nutit sportovat. Pracovat musíte, aby bylo na nákup a složenky, ale sport je mimopracovní aktivita samozřejmě kromě těch, které sport živí, ale těch je málo.
To je asi tak, když některá media měla velkou radost, když skupina lidí na tehdejšího president Zemana a expremiéra Babiše pískala. Dnes se vládní politici diví a někteří dokonce zlobí, že se to pískání "rozmohlo" a pískalo se Pavla, Fialu i Babiše. I když rozumím legraci a nadsázce, tak přece jen by to mělo mít své meze.
Děti ve volném čase ve věku 6-10 let příliš sami nesportují. Potom přijde tělocvik a známkování, za kolik uběhne 60m, kolik skočí do dálky atd. Pokud je učitel rozumný, tak místo známek se bude snažit vzbudit u dětí zájem o sport, někdy čerstvý absolvent FTVS dokáže dítěti zkazit vysvědčení třeba trojkou z tělocviku a takové dítě potom ke sportu nemotivuje. Většinou potom s rodiči se najde způsob, jak dítě z tělocviku osvobodit, nebo mu předepsat zdravotní tělocvik, aby tělocvik nezkazil známky a dítě už sportovat nikdy nebude. Osobně si myslím, že na tělocviku by měla být vyžadována pouhá účast a na vysvědčení slovní ohodnocení. Jako malé dítě jsem rodiči vůbec nebyl ke sportu veden a moc šikovný jsem nebyl, díky dobrému učiteli jsem se potom sportu chytil a na gymplu již jsem docela úspěšně závodil v atletice na okresních přeborech.
To, že lidé volí Trumpa, Fica, Orbána apod. souvisí s úplně jinou záležitostí 😉 Odkaz 1
Docela umění, téma týkající se inkluze dětí transformovat do tohoto tématu. Zkrátka, kdo souhlasí s určitým programem vybrané skupiny je v pořádku, ostatní jsou méně inteligentní až debilní. A to vás nenapadá, že může existovat i jiný pluralitní názor ? Je podle vás v pořádku přístup od totality k demokracii a zpátky pomalými krůčky k jednomu správnému názoru? To už jsme tu bohužel měli.
Umělci, držte se svého kopyta, to co jste studovali, co umíte podle toho, kde v umělecké činnosti pracujete. Být uměleckou celebritou neznamená, že dotyčný má být nositelem názoru, co je správné dělat a co ne. Samozřejmě každý jednotlivě má právo jako každý občan vyjadřovat své názor, ale to je vše. Navíc se ukazuje, že na výzvy umělců už voliči neslyší jako dříve, viz světové celebrity, které nechtěly Trumpa a Američané volili jinak.
Dobrá. Ale vyskytují se v tom příslušném zákoně slova typu přiměřený zisk nebo dokonce "nemravný" zisk? Pokud snad ano, kdo objektivně posoudí, zda je ještě zisk mravný nebo již nemravný?
Dokonce jsem nezaznamenal ani náznak pokusu o zavedení windfall tax na solární barony. Taky vyrábí a prodávají elektřinu podobně jako ČEZ či třeba EON. Dle mne mají plný nárok na to, co jim zajišťuje zákon ještě cca dalších 6 let.
Po pravdě, ten zákon je teprve připravován. Ale vzhledem k počtu poslanců koalice Spolu je z 99% jisté, že bude schválen.
10
Sledujících
0
Sleduje
10
Sledujících
0
Sleduje
Asi tak, privátní pojištění tehdy, až se v těch platech přiblížíme k Německu,
máme západní ceny a poloviční platy, když dnes část lidí poctivě pracujících nemá na nájem a dětem na kroužky. Potom se člověk může rozhodnut zda splácet lepší auto nebo mít připojištění atd.
ale když není z čeho brát
On to ten nápad Fialy nebyl tak hloupý, jak se o tom píše, přišla by obrovská inflace, lidi by přišli o peníze podobým způsobem jako za měnové reformě. ale mohou se rozhodnput kam peníze dát