Ať si pánové stoupnou doprostřed mostu a čekají, až to s nimi spadne. Taková oprava, jakou navrhují, je magořina. Takový postup opravy snad nevadí u stavby, která není tak namáhána, ale u železničního mostu je to na Darwinovu cenu.
To už mi přijde lepší postavit repliku, která ale bude mít tři koleje - nebo postavit most opravdu nový, který bude alespoň z dálky ten současný připomínat (což je myslím ten druhý, který původně měl být bílý, ale pak se jej rozhodli přebarvit).
Ale proč je ten článek zasae tak příšerný. Proč zmiňuje (ne)podporu jen v jedné síti. Jsou tady ale tři hlavní sítě - O2, Vodafone a T-Mobile. A nejméně dva tzv. stínoví operátoři (operátoři využívající síť jiného operátora) - Tesco Mobile (O2), Kaktus (T-Mobile).
Tohle někdo zvoral. A ne málo. A jen to páchne reklamou zmíněnému operátorovi. Stejně jako nejsou ničím jiným než reklamou články Seznam Native a Seznam Advertorial - ty jsem otevřel jednou nebo dvakrát a od té doby je nečtu.
No a? Já piju nepasterizované mléko celkem často - a zatím v pohodě. Ale tak ano, je to stále ze stejného statku. Problém však může být jinde:
Kdybych měl věřit tomu, co je v jednom z dílů "Doktora House", tak v Evropě jsou lidé na pití takového mléka zvyklí a nic jim to proto neudělá. Kdežto v USA jsou sice také vybaveni pro pití mléka, ale nejsou zvyklí na pití takového mléka - a proto jim to může způsobit různé problémy.
Tak jo. V článku o helmě zmínka není. Ovšem to může mít následující vysvětlení.
Co takhle se naučit dělat "kontextovou reklamu"?
Že náhodná slova v textu budou "předělána" na odkaz, který povede na stránky inzerenta. Myslím, že například "strýček Google" s tím kdysi experimentoval (AdWords) a nemyslím, že by byl sám.
Problém byl, že ty reklamy nebyly vůbec kontextové. Tedy, že například na slově krtek se objevila reklama na něco, co nemělo nic společného ani se zahradou, natož s krtkem jako takovým. Popř. to nebyla reklama ani na čistič odpadů.
Místo toho se (skoro?) všichni zbláznili do "reklamních panelů" zobrazovaných po stranách textu. Ale těch bývá i několik "vedle sebe" (tedy, ony jsou ve skutečnosti pod sebou) a nezřídka se nejméně jeden z nich posouvá s textem.
Kontextová reklama je "pasivní", nikoho neotravuje (pokud se to nepřežene s jejím množstvím - no, jako vždy, že). Jen nesmí přepsat původní odkazy (nevím, že by se to stalo, ale náhoda je blbec).
Počet "prokliků" se u ní dá měřit úplně stejně. A může být možná i lépe personalizovaná než ta s pomocí "šmírovacích cookies".
A je si autor vědom ekologické katastrofy, kterou znamená výroba těch baterií (a že ještě nejsou dostupné způsoby jejich recyklace)? A že elektroauta jsou jen tak čistá, jak čistý je proud, kterým jsou nabíjena. A že jde jen o klasické NIMBY, tedy "not in my backyard". Tedy, dovolíme kouřit elektrárnám, které nemáme za zády (a co, vždyť je má za zády někdo jiný, že?!), ale naším autům to zakážeme. I když energeticky vychází elektroauta hůř než klasická.
Při vší úctě, děsí mě ona formulka "splní-li další podmínky". Už teď jsou některé podmínky šílené nebo absurdní.
Například: Co má dentální hygiena společného s preventicvní prohlídkou u "obvoďáka" - že VZP proplacení dentální hygieny podmiňuje zrovna preventivní prohlídkou u "obvoďáka".
Jo, jasně, preventivní prohlídka je jistě užitečná, ale ... Na to, aby mi udělala EKG a rozbory krve tam opravdu chodit nemusím - když EKG mi udělá kardiolog (častěji než v rámci PP) a odběry krve nařídí takové, které obvoďák možná ani nemá šanci vypsat. A hlavně, tím, že pracuji v nemocnici, jsou ty odběry přesnější, než když je bude dělat ten obvoďák (od kterého to svoz veze možná i hodinu do nejbližších laboratoří). Oči také řeším v odborné ordinaci.
No, potěš koště. Ten člověk (co tohle napsal) opravdu není programátor. Jinak by nepletl dohromady prorgramovací jazyk (Python) a vývojové prostředí (IDE).
Už jen ten název Android Studio přece říká, že nejde o programovací jazyk. A jistě, existují některá velmi pokročilá IDE, ale přesto je nutné ten vytvořený kód zkontrolovat. Krásně to bylo vidět na různých WYSIWYG HTML editorech (ať to byl Dreamweaver, FrontPage a možná i pár dalších). Sice hezké na pohled, ale kvalita kódu příšerná. A to šlo jen o "blbé" HTML, kde toho až tak moc zprasit nejde.
A ten konec, no, hodně štěstí ... s takovými představami - že nebude pořebné znát specifika jednotlivých jazyků, prostředí (IDE? nebo jiná, můj ty světe, ať je autor konkrétnější), formáty komunikace (ale mezi čím?) apod.
Může se měnit "styl" či "způsob" programování. Čím dál více "prvků" může být připravených tak, aby s nimi šlo pracovat více "automaticky" (bez nutnosti další kontroly).
Ale představa, že klasičtí programátoři nebudou potřeba, je naprosto šílená - a překonávající i představy autorů fantastiky.
Isaac Asimov, Ocelé jeskyně
Becky Chambers, Dvě místa na slunci
Tak jo...
Nabízím produkty přes obchod někoho jiného - je saprávné, že majiteli odvedu nějaký díl zisku z prodeje produktu přes tento obchod. Ale je opravdu nutné, aby to bylo 30%? Mě to přijde přehnané.
Že výrobky od jednoho výrobce spolu budou "vycházet" lépe je také docela logické. Jenže pokud výrobce záměrně brání tomu, aby výrobky jiných výrobců mohly být využívány "bez postihu", tak už to v pořádku není. Viz "problém nabíječek", kdy Apple brání tomu, abych mohl použít nabíječku jiného výrobce - a to ani ne tak tím, že má vlastní konektor (lightning), ale tím, že nabíječku jiného výrobce "trestá" tím, že nedovolí použít stejný výkon jako té své nabíječce.
Petr Hora Hořejš, Toulky českou minulostí, díl I.: Je velmi nepravděpdobné, že by se pozůstatky sv. Klimenta tak dlouho zachovaly - a proto bylo jejich nalezení spíše zbožným přáním Konstantina a Metoděje.
A zatím jsem nenarazil na žádný text, který by tvrzení z Toulek českou minulostí vyvrátil (natož věrohodně).
No, vítězný návrh je opravdu OK.
Ale ty ostatní by u mě měly jiná umístění:
2: Snohetta (původně 5)
3: Petr Hájek Architekti (původně 4)
4: Bevk Perović Arhitekti (původně 3)
5: Barozzi Veiga + Atelier M1 (původně 2)
A z toho návrh, který já jsem zařadil na 3. místo je asi jediný z "poražených", který bych rád viděl postavený alespoň v jiném místě (a třeba k jinému účelu).
Ovšem, když jsem si prohlédl, kde by to mělo stát, nejsem si jistý realizovatelností. U všech pěti návrhů.
Ehh, mohl by mi někdo říct, co měla paní Malá z češtiny (na škole - od základní po vysokou)? Jen za i/y by to bylo za 5. A s čárkami mezi slovy (a další diakritikou) to není o moc lepší.
To se opravdu nedá číst. Asi bych musel porušit svou abstinenci a zlít se někkolika vodkami (a já nevím čím ještě), aby mi vlasy nevstávaly hrůzou.
Bohužel, ten text je příliš dlouhý na to, abych jej tady mohl zveřejnit přepsaný tak, aby se dal číst. A ani pouhé vypsání opravených slovních spojení atd. by nepomohlo, protože těch chyb je opravdu hodně.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Tak proti zákazu (přímých) letů tam, kde se dá vlakem dostat do 2,5 hodiny nic nemám a souhlasím s ním.
Co se týká bezobalového prodeje, to bude trochu horší.
Ale především, když vidím v obchodech, jak si lidé i jeden jediný banán dávají do mikroténového (HDPE) sáčku, tak vidím rudě. Ještě štěstí, že ty HDPE sáčky nejsou tak velké, aby se do nich vešlo i např. zelí. To by snad lidé dávali do nich i to zelí.