Slušný výkon, ale při vyrovnávacím gólu byl špatně postaven a do souboje s Králíkem se vůbec nemohl dostat. Tak to zůstalo na Tucim, který s tím asi moc nepočítal a laciná branka byla na světě. Takové góly Sparta dostávat nemůže. A to nemluvím o scela zbytečném faulu Ryneše, který předcházel přímému kopu.
Vy jste si asi popletl Sestřelen jako povinná četba za socíku? Fajtl byl západní letec nepřítel státu. Spíš by jste měl jako povinnou četbu Příběh opravdového člověka o Meresjevovi.
Ne, nespletl jsem se. V druhé polovině šedesátých let se atmosféra přece jen trochu uvolnila a bylo to možné. Asi v tom sehrála roli ta skutečnost, že generál Fajtl chodil za první republiky do stejné základní školy jako já a místní občané byli a dosud jsou na generála Fajtla hrdi. A Meresjeva jsme za povinou četbu měli také.
Mezi povinnou četbu u nás patřily také román Aloise Jiráska Psohlavci a Staré pověsti české nebo sci-fi Astronauti od polského spisovatele Stanislava Lema a třeba i kniha Sestřelen od Františka Fajtla. Také Robinsonka od Marie Majerové nebo Anna proletářka od téže autorky( nebo to napsal Marie Pujmanová?), všechny tyto knihy jsem poctivě přečetl, ale na Tichý Don od Šolochova jsem si skutečně netroufl, přestože mám tento román dodnes zasunutý kdesi ve své knihovně.
Rusko má takřka nevyčerpatelnou lidskou kapacitu. Na životech pár stovek nebo tisíců mladých mužů a žen jim nezáleží a nikdy nezáleželo. Kdyby bylo nejhůř, vyhlásí všeobecnou mobilizaci, pár desítek mladíků, kteří se vyhnou narukování, pro výstrahu ostatních zastřelí a ty další už se přizpůsobí. Půjdou, byť neochotně, ale půjdou na smrt. Propaganda z nich poté udělá hrdiny k následování. Tak to v Rusku chodí už stovky let a pochybuji, že se to někdy změní.
Takže měňte práci 4x do roka a za dva roky budete brát 150 000! Nechápu, jak z takovéto statistiky může vůbec někdo něco vyvozovat a dokonce dělat nějaké závěry. Mzdy se zvýší jedině, když se zvedne produktivita práce. A ta se zvedne zaváděním nových technologií a hlavně produkcí finálních výrobků a ne výrobou komponentů.
Pracuji nepřetržitě od 18, teď je mi 51. Nejsem příznivcem Okamury, ale v tom, že by měli mít lidé po 45 letech práce nárok na nekrácený důchod bez podmínky dosáhnout důchodového věku, se s ním naprosto shoduji. Navíc pokud mají těžkou manuální práci (což není můj případ).
Ono také záleží na odpracované době, která se započítává. Když jsem před několika lety šel do důchodu, měl jsem celkem odpracováno 48 let a 3 měsíce. Do důchodu se započítalo 42 let a 288 dní a protože se počítají celé roky, tak 42 let. Do teď vlastně nevím, jak vznikl ten rozdíl.
Jen pro informaci. Článek do denníku Politico napsal politický marketer ODS za pomoci bývalé ODS poradkyně. Takže nestrannost jak bič řekla JB. To se píšou články na předvolební ohlupovani veřejnosti. Politico napsalo...
Jak to víte? Napište konkrétní jména lidí, kteří podle vás článek napsali. Jinak jste to vy, kdo ohlupuje veřejnost.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Za 41 let jsou postaveny zhruba dvě třetiny okruhu. To by snad rychleji postavil Ferda mravenec i s broukem Pytlíkem dohromady.