Stálo by za to poděkovat Železnému i Vadlejchovi - oběma za vynikající závodnické uspěchy, Železnému navic za práci trenéra. Vadlejch má na to, ještě další úspěchy přidat. Osobák má za 90 m, hranici 88 metrů, která v současné době přináši medaile překonal několikráte. Čopra je sice olympijský vítěz z Tokia i aktuální mistr světa, ALE (!) hranici 90 metrů ještě v kariéře nepřekonal... .
Na posledním MS v Budapešti byli v užším finále 3 indičtí oštěpaři. Čopra zvítězil a další dva obsadili 5.a 6.místo s výkony daleko za 84 metry.
V letošní sezóně už podobný úspěch nezopakovali.
Nedivím se Čoprovi, že chce velkou změnu.
ČR bude ale spoléhat na Jakuba Vadlejcha!!
A jen na okraj.
V devadesátkách se spolu se Železným připravoval určitý čas i Brit Steve Backley.
I když byl Jan opakovaně mistrem světa a vítězem olympiád... mistrovství Evropy spolehlivě vyhrával Steve...(!!)
Oběma společná příprava prospěla.
Jsem asi o 20 let starší a po přestěhování z Prahy do domku rodičů manželky, který jsme modernizovali, jsem to měl hodně podobné. Velikost zahrady a sadu mi přinesla nové aktivity a nepoznáné uspokojení ze zahradnické a sadařské manuální práce. Byl jsem pŕesvědčen. že tento způsob pohybových aktivit nahradí sporty, kterým jsem se před tím hodně věnoval (včetně atletiky, tenisu, cyklistiky a lyžování).
Také jsem rozšířil v Praze hůře realizovatelná hobby - včetně chovu a odchovu papoušků (malé ary, eklektus...) + vysněné voliery, atd.
Dnes jako osmdesátiletý trochu závidím několika přátelům jejich pohyb na kole, či na lyžich. Ten manuální práce - i když výsledky přinášejí velké potěšení - opravdu nenahradí... . 😀 😃
Autor si dal práci - chronologie úporné snahy bruselské byrokracie připomíná historky z legendární Žákovi knížky "Študáci a kantoři" (?). Parafrázuji: ..."Nový ředitel školy ohlásí zásadní změny..., skončí to u toho, že klíček od WC kantorů nebude viset vlevo od umyvadla sborovny ale nyní již vpravo!!"...
Už samo pozvání na závod Diamantové ligy je vyjádřenim respektu k naší čtvrtkařce!!
Již potřetí zaběhla čas hluboko pod 51 sec., což je pro celou současnou garnituru českých atletek téměř nedosažitelné.
Stále ještě mladé Ladě Vondrové se to podařilo jednou (50,95 sec) a to již byla 2 x v semifinale MS (Dauhá resp.Budapešť) a 1 x v semifinále LOH (Tokio).
Každý atletický fanda (i fanda sportu jako takového...) by si měl přát, aby v Paříži FINÁLE VYŠLO (!!)
Tak čtení výsledků je hodně neveselé... . Vcelku zajímavé je při pohledu na oficiální výsledky, kde je "drobnohled" časů na jednotlivých úsecích, jak si vedli jednotliví čtvrtkaři a čtvrtkařky - i když vzájemně porovnávat 1.úsek s těmi "letmými", se nedá!
Např. Malíková a Petržilková byly nejrychlejší ze všech na svém úseku, Manuel byla 2. Lada Vondrová (jediná, která má odtrý limit k individuál í účasti...) ale až 6.místo a nejslabší čas... a pod.
Je to ovšem týmová záležitost, takže celkový výsledek je dost tristní... . 😓
Jestli náhodou "významní meteorologičtí experti" nezapomínají na jednodušší vysvětlení. Kolem naší jihočeské vesnice je "žluto" (!). Kam se podíváš, tam jsou obrovské rozlehlé lány řepky. I když je její pyl těžší a hrudkuje, je přesto rozptýlen v ovzduší tak, že ráno pří prudkém větru poslední doby, je vše kolem pokryto žlutým prachem. Dokonce i otevřená vodní hladina malých nádrží se žlutí...!
Režim, o kterém se Hašek v titulku zmiňuje, že nám "bral sebevědomí, stále jsme negativní" skončil před 35 roky. Je zajímavé, že v něm vyrostlo více hráčů, kteří nedostatkem sebevědomí netrpěli a hráli úspěšně ve špičkovych TOP světových klubech (namátkou Nedvěd - Juventus,Lazio, Bejbl - Atletico Madrid, Čech - Chelsea, Poborský - Manchester United, Benfica, Lazio, Galásek - Ajax, atd., atd.
Ve stejne generaci ale i Jankulovský, Ujfaluši, Šmicer, Berger, Baroš, Řepka, Mikloško, Němec, Kadlec, Skuhravý nebo jen o.málo mladší hráči Rosický, Koller... .
V respektovaných týmech působili v základních sestavách v éře "devadesátek" a v první dekadé po roce 2000, více než tři jedenáctky našich fotbalistů.
Dnes po 35 letech se podobným.počtem hráčů ve špičkových klubech "pochlubit" nemůžeme. Schick, Souček a Coufal jsou výjimkou "potvrzujicí" toto pravidlo. Další spíše zahřívají lavičky náhradníků.
Hlavně, že Hašek už objevil omluvu případného neúspěchu... !
Trochu "bouře ve sklenici vody"...Chopra před zavodem vyhlašoval především útok na asijský rekord 91,38 oštěpaře Chenga z Tchaj-wanu. Sám Chopra přitom hranici 90 m ještě nikdy nepřehodil. V samotném závodě házel Cheng jako první a Chopra jako druhý.
Oběma ohlásili rozhodčí přešlap.
Chopra po protestu měl možnost opravy. Nakonec zvítězil až 5.pokusem (88,88 m, což je jeho letošní nejdelši hod). Cheng pokazil i další pokus a skončil nakonec až na 10.místě.
0
Sledujících
2
Sleduje
0
Sledujících
2
Sleduje
Poměrně "podivný" závod. Roman Koudelka měl ve II.kole 12.nejdelší skok - 124,5 metru. ale téměř k žádnému posunu v pořadí mu to nepomohlo.
Daleko více dostali za svůj skok bodově "zaplaceno" skokané z první desítky, i když skákali o 2-3 metry méně...(!)
1 odpověď