Stálo by za to poděkovat Železnému i Vadlejchovi - oběma za vynikající závodnické uspěchy, Železnému navic za práci trenéra. Vadlejch má na to, ještě další úspěchy přidat. Osobák má za 90 m, hranici 88 metrů, která v současné době přináši medaile překonal několikráte. Čopra je sice olympijský vítěz z Tokia i aktuální mistr světa, ALE (!) hranici 90 metrů ještě v kariéře nepřekonal... .
Na posledním MS v Budapešti byli v užším finále 3 indičtí oštěpaři. Čopra zvítězil a další dva obsadili 5.a 6.místo s výkony daleko za 84 metry.
V letošní sezóně už podobný úspěch nezopakovali.
Nedivím se Čoprovi, že chce velkou změnu.
ČR bude ale spoléhat na Jakuba Vadlejcha!!
A jen na okraj.
V devadesátkách se spolu se Železným připravoval určitý čas i Brit Steve Backley.
I když byl Jan opakovaně mistrem světa a vítězem olympiád... mistrovství Evropy spolehlivě vyhrával Steve...(!!)
Oběma společná příprava prospěla.
Jsem asi o 20 let starší a po přestěhování z Prahy do domku rodičů manželky, který jsme modernizovali, jsem to měl hodně podobné. Velikost zahrady a sadu mi přinesla nové aktivity a nepoznáné uspokojení ze zahradnické a sadařské manuální práce. Byl jsem pŕesvědčen. že tento způsob pohybových aktivit nahradí sporty, kterým jsem se před tím hodně věnoval (včetně atletiky, tenisu, cyklistiky a lyžování).
Také jsem rozšířil v Praze hůře realizovatelná hobby - včetně chovu a odchovu papoušků (malé ary, eklektus...) + vysněné voliery, atd.
Dnes jako osmdesátiletý trochu závidím několika přátelům jejich pohyb na kole, či na lyžich. Ten manuální práce - i když výsledky přinášejí velké potěšení - opravdu nenahradí... . 😀 😃
Autor si dal práci - chronologie úporné snahy bruselské byrokracie připomíná historky z legendární Žákovi knížky "Študáci a kantoři" (?). Parafrázuji: ..."Nový ředitel školy ohlásí zásadní změny..., skončí to u toho, že klíček od WC kantorů nebude viset vlevo od umyvadla sborovny ale nyní již vpravo!!"...
Trocha pochyb zůstává. Celý rok nic a pak bác - výhra na olympiádě. Rusky by mohly vyprávět. Ale uvidíme.
Dva roky je to devadesátimetrový oštěpař!
V roce 2022 kromě "devadesátky" (SB) vyhrál.například Islámské hry (88,25 m).
V roce 2023 byl druhý na MS v Budapešti a Vadlejcha porazil...!
Že nezávodí v Evropě je jiná věc.
To vidim, asi by jinak nehrali predkolo LM, ale jaka byla sezona? Byli porad nahore, nebo to urvali v poslednim kole? Meli blizko k titulu? Kolik chodilo fanousku, atd... Tohle jsem mel na mysli. Dlouha historie, ale temer nulova soucasnost z posledni sezony.
Ptáte se na něco, co si.můžete během pár minut najít na Internetu... (!)
Už samo pozvání na závod Diamantové ligy je vyjádřenim respektu k naší čtvrtkařce!!
Již potřetí zaběhla čas hluboko pod 51 sec., což je pro celou současnou garnituru českých atletek téměř nedosažitelné.
Stále ještě mladé Ladě Vondrové se to podařilo jednou (50,95 sec) a to již byla 2 x v semifinale MS (Dauhá resp.Budapešť) a 1 x v semifinále LOH (Tokio).
Každý atletický fanda (i fanda sportu jako takového...) by si měl přát, aby v Paříži FINÁLE VYŠLO (!!)
Nic ve zlém, ale to je čirá spekulace, neboť to pořadí na 2. a 3 úseku je uváděno podle těch špatných časů. Kdy vezmeme, že naše štafeta měla čas 3:27:76, tak to je na úsek průměr nějakých 51.92 s. Manuel to běžela o 1s pomaleji a Barbora téměř o 0,8 s rychleji oproti průměru. Kdyby Tereza a Lada teoreticky běžely stejně, museli by každá běžet těsně pod 52s. Aby však byla Tereza na svém úseku alespoň 5. ze 6. musela by běžet za 51,58s a lépe, když na 4. umístění by její čas musel být nejhůře 51,24s a na třetí 50,94s. Naopak Ladě by čas 52.55s stačil na 3. místo na úseku, když 2. čas byl čas 51.29s a naopak na 4. místo bylo třeba jen 55.88s. Celkově si ale myslím, že z těch mezičasů zejména na 2. a 3. úseku nelze dělat žádný závěr, neboť i jiné štafety tam mají ohromné těžko odůvodnitelné disproporce, např. Ukrajina na 2. úseku čas 49.63s a na 3. úseku 56.98s či Zambie na 2. úseku 50.96s a na 3. úseku 55.89s.
Neberu Vám Váš názor, ale měření jednotlivých úseků nelze vzájemně vůbec porovnávat, natož propočítávat jakási optima a průměry (..."co by kdyby!"...).
V Nassau se měřilo elektronicky, doslova
od předání "kolíku" k jeho následnému převzetí a Lada Vondrová byla v této časové konfrontaci skutečně ze všech šesti čtvrtkařek na 3.úseku nejpomalejší... .
1.-2. Laues (Belgie) - 51,29 sec.
1.-2.Santidrian (Španělsko) - 51,29 sec.
Ten drobnohled trpí jednou zásadní vadou, a to že v podrobných výsledcích podle úseků je u naší štafety zásadní chyba, viz:
CZECH REPUBLIC CZE 3:27.76:
623 Lurdes Gloria MANUEL 52.94 (2)
624 Tereza PETRŽILKOVÁ 46.06 (1)
626 Lada VONDROVÁ 57.61 (6)
622 Barbora MALÍKOVÁ 51.15 (1).
Že by Tereza běžela úsek za 46.06s a Lada za 57.61s? To asi ne, že?
100 % souhlas ! Také mě to zarazilo. Ale oficiální výsledková listina dokumentuje, že 3.úsek ženských štafet 4x400 m byl opravdu proti ostatnim velmi pomalý !
Ale to nic nemění na faktu, že na tomto úseku máme ze všech 6 štafet nejpomalejší čas... !
Tak čtení výsledků je hodně neveselé... . Vcelku zajímavé je při pohledu na oficiální výsledky, kde je "drobnohled" časů na jednotlivých úsecích, jak si vedli jednotliví čtvrtkaři a čtvrtkařky - i když vzájemně porovnávat 1.úsek s těmi "letmými", se nedá!
Např. Malíková a Petržilková byly nejrychlejší ze všech na svém úseku, Manuel byla 2. Lada Vondrová (jediná, která má odtrý limit k individuál í účasti...) ale až 6.místo a nejslabší čas... a pod.
Je to ovšem týmová záležitost, takže celkový výsledek je dost tristní... . 😓
4s za rekordem je dost bída. Ztráta 1s na každé čtvrtce je rozdíl třídy. Zajímaly by mě jednotlivé úseky.
Podrobnosti (až detaily...) včetně časů na jednotlivých úsecích, jsou jednak na webu světové atletické federace, ale také na webu Českého atletického svazu (Kalendář akcí - 05.05.3024...)
Lyles běžel poslední úsek 4x100 m za 08,50 sec. .
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
když v tom prvním neskočil ani 120 tak se nedivte že mu to v součtu nijak nepomohlo
1 odpověď
0
Sledujících
2
Sleduje
0
Sledujících
2
Sleduje
Já jsem.o 1.kole nenapsal ani slovo(!). Zvítězil sice v bezprostředním souboji. Ale výkonem skončil až na 38.místě! Nevešel by se ani mezi postupujících "šťastných 5" poražených... .
ALE
Moje poznámka se týkala VÝHRADNĚ. II.kola.
Např. Nor Forfang, který skočil o o 2,5 metru méně, dostal za svůj nepovedený skok o 12 bodů více!!
A nezkoušejte na mě specifiku "odečtů" bodů za příznivý vítr...!
I ve skocích prostě u bodových rozhodčích se platí i za jméno.
A Roman je pro ně důchodce, navíc s nepovedenou sezónou!!
2 odpovědi