Sobecký je ten Váš příbuzný, ne Vy. Kdybyste byla sobecká, peníze utržené za lístek byste si nechala pro sebe. On chtěl od Vás něco zadarmo aniž by k tomu byl důvod a ještě se vzteká, že to nedostal.
Mně to připadá, že ona celá ta rodina jen paní dosud využívala, až do toho incidentu s lístkem. I matka od paní je nepokrytá citová vyděračka podle těch "bolestí hlavy".
Ano, je to přímo suprové.
Nůžky mezi sazbami ČNB a hypoték se dál rozevírají
To, že se banky do rychlejšího zlevňování hypoték nehrnou, nicméně mnozí experti vysvětlují hlavně tím, že nechtějí přijít o své marže.
Nůžky se totiž úplně zavřely celkem nedávno. Při refixaci hypotéky měla moje banka marži 1,7%. Pak byly chvíli marže záporné. Teď se marže vracejí "k normálu".
Změnila se práce a náklady ostatní, když není z čeho šetřit, není z čeho.
Kolik Vám bylo před 30 lety ? Práce je teď lepší a je jí daleko víc, než bylo tehdy. A co se týče nákladů - pamatuji si, že jsem si musel jednou půjčit od rodičů na nedoplatek za elektřinu. Bylo mi stydno. Pak jsem začal shánět lépe placené zaměstnání, z nejmenovaného krajského města jsem se musel přestěhovat do Prahy, protože na severu Moravy nebylo tehdy NIC. Takže si přiznejme - buď jste mladá a jenom plácáte, nebo jste vážně velmi rychle zapomněla na to, jak většina firem tehdy skomírala a krachovala po prozření, že s tím, co tady zbylo za socíku, se konkurenční byznys dělat fakt nedá...
Kromě několika spolužáků, kteří zdědili po prarodičích polozřícený domek v západákově neznám nikoho, jehož rodiče výhodně zprivatizovali byt a tito známí tam pak po jejich rodičích zůstali. Všichni si nemovitosti museli koupit za peníze, které vydělali. Já ještě ve 30 letech bydlel s kolegou a jeho bratrancem ve sdíleném bytě - každý jsme měli svůj pokoj a kuchyň byla společná. Až jsme našetřili na akontaci hypotéky, pak se dalo přemýšlet, co a jak dál. A většina lidí v mém okolí na tom byla úplně stejně. Na tomhle se naprosto nic nezměnilo za posledních 25 let.
Už se konečně domluvte, jeden týden se píše, že krávy dojí moc, teď zase že dojivost klesla. Zajímavé je, že polské krávy dojí to správné mlíko a že tam BEZ AKCE stojí máslo 8,5PLN, tj. cca 50Kč v supermarketu, tedy se ziskem obchodníka. A sotva tohle máslo přejede hranice, najednou je jeho cena 70Kč. Budí to ve mně dojem nenažranosti prodejního řetězce, ať se píše, co se píše.
Nedávat prachy na Ukrajinu a na Ukrajince - že by veškerý výdaje na ně kompenzovala EU, o tom pochybuju a že Fiala jim dává z peněz českých daňových poplatníků, tomu bych se vůbec nedivil. Zrušit x pozic bezcenných náměstků, poradců, úředníků. Vyřešit po 30i letech romský problém, tj vyplácení štědrých sociálních dávek těm, kteří systému zneužívají a naschvál si dělají kopu dětí. Přestat dotovat neziskovky. A v součtu by bylo peněz dost.
Se obávám, že ti, co se přizpůsobili systému (ač se nazývají nepřizpůsobivými), pokud by přišli o zdroj příjmu, začali by krást jak straky. Ne že by nekradli i teď, ale je to naštěstí v malém a zřejmě únosném objemu (pokud neuříznou silový kabel podél železnice)...
Pane Stříteský. Podle Vašeho krátkého vyjádření je jasné, že vyznáváte metody současné vlády. Je málo na důchody, tak je snížíme. Něco se vám tu nelíbí, tak odejděte. Nebyl by lepší přístup , není na důchody - zajistíme vyšší příjmy, nelíbí se vám něco - tak pracujme na zlepšení. To, co Vám imponuje, je cesta do pekel.
Pokud nechcete tunelovat stát, pak byste měl mít tzv. vyrovnaný rozpočet. Když máte schodkový, máte buď moc výdajů, nebo málo příjmů. Takže buď snížíte výdaje, nebo zvednete příjmy státu. Jaké jsou možnosti? Nepočítejme investiční pobídky, které se promítnou do rozpočtu až za více let, nebo se nepromítnou vůbec. Takže buď ořežete služby státu (např. prodloužením odchodu do důchodu - a lidi se bouří - , nebo investice do infrastruktury - kdo chce nové dálnice, že?), nebo zvednete daně - a lidi se bouří. Pokud to ovšem chcete dělat nezodpovědně, tak schodek neřešíte, přinejhorším stát zkrachuje a lidi na tom budou ještě hůř. Ale to snad taky nikdo nechce. Proto se ve vládě střídají populisté s těmi, na které lidi nadávají. Jsem si bohužel jistý, že příští vláda bude opět ta populistická, která opět roztočí rozhazování. A velmi by mne zajímalo, kolik těch lidí, když dostanou víc peněz, začne spořit, většině stejně zůstane nula každý měsíc (ano, už to slyším - bude inflace, nemá smysl spořit - ale právě tohle rozhazování je jeden ze zdrojů inflace, jenže tohle běžný hlupák nepochopí)
Další důsledek vítězství Trumpa. Evropa si snad konečně začíná uvědomovat, jak je pomalá, pomalá, pomalá, byrokratická, neefektivní. Možná, že s tím něco uděláme.
Taky v to pevně doufám, že ten současný stav donutí evropské politiky pořádně se zamyslet nad tím, jak Evropu restartovat, aby začala být méně byrokratická... A hlavně začít i něco dělat, nejen žvanit o green dealu...
Není pravda, že by Slušovice po roce 1989 nezvládly transformaci, ale prezident Havel je podřízl, když ve veřejném projevu hovořil o tom, že ve Slušovicích se sbíhají nitky komunistů a nějakých veřejných nepřátel, které je nutné odstranit. Přesná Havlova slova si už nematuji, ale v tomto smyslu to bylo. Havel vůbec nadělal mnoho hospodářských škod, když zničil vojenskou výrobu zákazem vývozu zbraní do Ruska, nebo panelákové byty za které se dnes platí miliony nazval králikárnami...
Ano, toho Havla si pamatuji taky tak nějak. Ale s vojenskou výrobou mi to připadá dnes trochu jinak, zbrojařina tady jede celkem slušně...
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Proč si dnes všichni myslí, že každý absolvent VŠ má právo hned po škole vzít si hypotéku a koupit si byt v Praze ? Každý v mém okolí musel minimálně 10 let pracovat a vystřídat pár firem, aby měl nějaké úspory a plat takový, aby hypotéku dostal. A i tak to bylo na hranici možností. Do té doby někdo bydlel v nájmu, někdo u rodičů a všichni spořili, aby pak na tu akontaci hypotéky měli. Dnes to prostě jiné není, jen si lidi myslí, že mají na něco nárok. Ne, nemají. Musí tvrdě makat, tak jako před 20-30 lety, aby něčeho dosáhli...