No super, takže vlastně radí vykrádat byty, protože to ho "živí" dodnes. Musel jich tehdá vykrást docela hodně, protože všechno bylo daleko levnější než dneska. Takže předpokládám, že jel ve starožitnostech a v drahých kamenech, případně zlatu a to teď mohl někde prodat na černém trhu. Super návody dává, ten Kájínek. 😄
Nejvíc si asi vydělal jako expert na vykrádání trezorů na zakázku (což ale skončilo až trochu později než v roce 1990). Díky tomu pravděpodobně viděl i mnoho zajímavých dokumentů a najednou mohl být pro někoho nepohodlný. Jestliže by se tedy policie rozhodla zbavit Jandy a Pokoše a hodit to na Kajínka, zabila by dvě mouchy jednou ranou... Ale je to všechno JPP.
To není žádné US právo.
Estonci umožňují volit v regionálních volbách odpovídajících naším krajským volbám i cizincům s trvalým pobytem.
(U nás nic takového není)
Toto právo teď russákům a Bělorusům seberou.
Russák i Bělorus může dotáhnout domů. Tam si může volit jako každý jiný.
Jestli umožňují volit v komunálkách všem cizincům s trvalým pobytem, tak by bylo vhodnější to volební právo zrušit všem. Předpokládám, že cizinců z jiných zemí s trvalým pobytem tam zas tolik není.
Souhlasím, že se jedná o asi největší ekologickou katastrofu u nás (a debaty o bezpečnosti jaderných úložišť mi v souvislosti s tímhle megaprůšvihem připadají naprosto malicherné). Očekával jsem ale trochu fundovanější pohled, například vysvětlení, proč tamější ložiska pro tuto formu těžby vůbec nebyla vhodná, něco o geologickém podloží a pohybu kontaminovaných podzemních vod, popis způsobu sanace, která se v současnosti provádí, navíc zcela chybí informace, že z vyčerpaných kontaminovaných vod se stále získává uran (což zmírňuje náklady na sanaci) atd. Závěrečný laciný povzdech o zničené přírodě s gramatickou hrubkou v poslední větě absenci relevantních informací jen podtrhuje.
Řekl bych, že dlouhodobé extrémní znečištění oxidy síry hlavně na Mostecku, Chomutovsku a Teplicku bylo mnohem horší katastrofou.
Ano, jeden z dalších důsledků sovětské okupace naší země o které nechtějí naši narudlí spoluobčané ani slyšet. Nebyla žádná náhoda,že v blízkosti vytěžovaných ložisek uranových rud hlídkovali sovětští vojáci. A sám jsem byl osobně svědkem,kdy v 70-tých letech odjížděl každý den vlak z lovosické chemičky,kde se kyselina sírová vyráběla, do Stráže pod Ralskem o 50 vagonech,tj. dohromady 2500 tun kyseliny sírové denně! A takovou svoloč,kterou sem nikdo nezval a která tady po sobě zanechala tolik škod,které nikdy nezaplatila,bychom tady měli mít v podobě Putinovi soldatesky znova?
V roce 1967 ještě žádná sovětská okupace nebyla (natož o X let dříve, kdy se tyto věci začaly plánovat). Za tu riskantní těžbu podzemním loužením a nákladnou sanaci (kterou mimochodem provádí pořád stejný státní podnik, který tam ty kyseliny natlačil) vděčíme hlavně iniciativním domácím soudruhům.
Zas k takové katastrofě nedošlo (např. že by se někdo otrávil či poleptal znečištěnou pitnou vodou...). Podzemní loužení je dnes velmi rozšířená metoda těžby (pravda, spíše v řídce osídlených zemích). Z dnešního pohledu bylo velmi riskantní, že vrty procházely souvrstvím využívaným jako zdroj pitné vody (odděleným od pískovců s uranem vrstvou nepropustné horniny), která mohla být v případě porušení těsnosti kontaminována. Nicméně k tomu nedošlo. Stala se jiná věc, že voda i s chemikáliemi začala pronikat (a to hlavně trhlinkami vzniklými po odstřelech) do dolu, kde současně probíhala klasická těžba. Najednou se zjistilo, že se horníkům nějak moc opotřebovávají holinky. Až potom se začalo šíření kontaminované vody aktivně omezovat (nakonec možná bylo dobře, že přišlo toto varování).
Při sanačním čerpání se dodnes získává trochu uranu. Jeho koncentrace, stejně jako množství použitých chemikálií, už je samozřejmě mnohem nižší než před 30 lety.
A psát o síranech jako o nějakém jedu z hororu je rovněž přehnané, i obyčejná sádra je síran.
Rozhodně zajímavější článek než často (i v českých médiích) vnucované informace o tom, co mělo kdy jaké princátko za šatičky apod. Celý ten cirkus Royal Family je věc nejenom velmi drahá, ale i zbytečná. Královna Alžběta byla aspoň zajímavá tím, že byla tak dlouho ve funkci, a Charles jako princ tím, že na funkci tak dlouho čekal. Ale to už je pryč.
...kdyby aspoň dělali něco proti islamizaci Anglie - ale to by pro ně asi bylo moc nepohodlné.
Pozor, není T3M jako T3M. V ČSSR se jako T3M označovaly staré T3 modernizované použitím výzbroje TV1, v SSSR se jako T3M (obchodní název) označovaly tramvaje T6B5, z výroby vybavené tyristorovou výzbrojí TV3.
Všechny T3 vyrobené před rokem 1989 vyjely z fabriky s odporovou výzbrojí TR37. Paralelně s tím v roce 1976 začalo ČKD vyrábět tyristorovou výzbroj TV1, určenou pouze pro modernizace. Koncem 80. let se ČKD snažilo v SSSR uspět s modelem T6B5. Jenže Sajuz požadoval furt odporové T3, protože na opravu zrychlovače stačí kladivo a pilník. Proto typ T6B5 nabízeli pod obchodním názvem T3M, aby vyvolali dojem, že se jedná o modernizovanou T3.
A aby v tom byl úplný guláš, tak tady máme ještě další modernizace: T3M.3 - T3 s výzbrojí TV14 v DP Mostu a Litvínova
T3M.04 - T3 s výzbrojí TV14 v DP Olomouc a T3 s výzbrojí Škoda v DP Liberec
T3M.03, T3M.05,T3M.06 - T3 v výzbrojí Škoda v DP Plzeň
Děkuji za upřesnění. Pěkné paradoxy 😄
Myslím, že už někdy v r. 1993 (kdy jsem začal jezdit tramvají téměř denně) jezdilo těch s TV1 po Praze docela dost, ale už tehdy bylo vidět, že to nejsou právě nová vozidla.
Pozor, T3 z osmdesátých let byly stále s odporovou regulací, tyristorová výzbroj byla dosazena v rámci rekonstrukce starších T3, T3 s tyristorovou regulací nebyly dodávány jako nové vozy nikdy.
Ale byly. I když ty první se vyráběly pro předpokládanou dodávku do SSSR, která se nakonec nekonala a třeba v Praze se prosazovaly pomalu, protože tehdy ještě zánovních T3 bylo už dost.
Tramvají T3, respektive pro veřejnost prakticky nepostřehnutelně modernizovaných derivátů jezdí v Praze okolo čtyř stovek kusů a budou jezdit ještě hodně dlouho. Zejména na nočních linkách a očekávám, že se jich ještě alespoň pár desítek dožije roku 2060, kdy oslaví typ T3 stoleté narozeniny. Je rok 2024 a wany (částečně nízkopodlažní T3) jsou stále ve výrobě 🙂. Ale nemyslím sí, že je to dobře, protože dnes nám tu jezdí přes šedesát let staré tramvaje. Sice ne rokem výroby, ale tramvaje T3 ze začátku šedesátých a z konce osmdesátých let minulého století se lišili prakticky jen svým věkem, ale jinak šlo o téměř shodná vozidla. Přičemž životnost tramvají T3 závisí především na údržbě, takže v osmdesátých letech docházelo k paradoxům, kdy liberecká tramvaj dodaná v osmdesátých letech na tom po přístavbě do pražských ústředních dílen byla po technické stránce mnohem hůř, než v jakém stavu byla o čtvrtstoletí starší pražská T3. Liberecká T3 byl prakticky vrak...
Tramvaj T3 ze 60. a 80. let se technicky liší velmi podstatně - v r. 1976 se začaly dělat tyristorové regulace, které umožňují rekuperaci i plynulejší popojíždění krokem než s původní PCC regulací (tedy mimo topnou sezónu úsporu až 60 % energie). Ano, je to "jen" nová elektrická výzbroj, ale to je výhoda tramvají, že se dají snadno modernizovat. Laminátové sedačky jsou geniální. Jediná nevýhoda je absence nízkopodlažního vstupu (řeší nová verze, která ho má uprostřed - dosud označovaná jako T3, i když fakticky kromě designu moc společného nemají) a poměrně nízký strop (v 60. letech byli lidi menší) - po čase se kvůli tomu musely předělávat tyče na držení, a vyšší stojící člověk nevidí z oken do dálky.
Už jste někdy viděl rozpočet hokejového týmu Kladna? Tady se mluví o stadionu a ne o rozpočtu či platů na hráče. Jinými slovy Město profesionálnímu klubu nepřispívá vůbec ničím a za stadión chce peníze od klubu. Takhe to reálně je a ještě k tomu napadají majitele klubu, že to dělá blbě a oni to budou dělat lépe. Naposledy se takhle angažovalo jiné město Zlín, jak to dopadlo víme a nebýt několika lidí mimo to zastupitelstvo, tak se tam přestálo hrát úplně.
Aha, chudák hokejový klub, on musí platit za používání stadionu. Tak proč ho městu "prodával" (spíš daroval)? Myslíte, že od soukromého vlastníka by to měl levnější?
Zkuste se léčit už to nepomůže, ale aspoň mírnit následky. Jágr má podle Vás ze svého dotovat “veřejnou službu” města? Chápete, že ho to neživí a že sport v ČR není ziskový sektor? Rozumíte tomu, že pro město je to služba v podobě výchovy mládeže a jejího sportování a pro obyvatele Kladna je to kultura - zábava? Jágr by se na to měl vykašlat a předat to městu a za dva roky v Kladnu žádný hokej nebude, pak můžete nadávat na město a politiky.
A proč by celé město mělo platit profesionální hokej jako zábavu pro ty 2-3 tisíce lidí, co na něj chodí? Nějaký příspěvek pro mládež je v pořádku, v tomto směru město dělá dost.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Většina střetů se odehrála až pozdě v noci, takže si asi "domácí" Arabové a musulmani počkali na ty, co se budou vracet z hospod a jiných podniků. Ti asi nebyli moc střízliví a věřím, že k nějakým provokacím z jejich strany dojít mohlo, ale to byly pro ty "kulturní obohacovače" jen vítané záminky. Tím by se měli Holanďani inspirovat a využít těchto událostí jako záminku k deportaci několika tisíc muslimů (všichni, kdo se účastnili nočního lovu + "sjednocení rodin").