Jo jo, když to vezmu napříč politickým spektrem, tak bychom z téhle naší vlády měli jednu věznici že jo! Ale to se přece nedělá, protože by žaloval jeden na druhého a pak co bychom volili!
No pokud vít tak trestně stíhaný byl Babiš. Na objednávku Babiše policie udělala nezákonný zátah na vládu. Na objednávku Babiše fin policie nezákonně zaklekla na FAU. Na objednávku Babiše fin policie odmítla vydat do německá důkazy o daňovém úniku Agrofertu. To jen abychom si připomněli kdo zde zaklekával a zneužíval složky policie.
UOKFK a UOOZ se slucovaly, za Chovance a bylo to politické rozhodnutí. Jinak jako reforma se dělala za Radka Johna. Zda a co to přineslo, nevím. Určitě by měla být debata kdo a proč má být ve služebním stavu a jaká má být struktura vedení (stručne kolik indiánu má být na jednoho náčelníka).
Pokud si myslíte, že když kazdeho hodíte o úroveň níž, že to bude fungovat, tak je to nesmysl. Zkuste si někde najít, jaké činnosti PČR vykonává a jakou má horizontální a vertikální strukturu. Osobně si nemyslim, že dostatek lidí na hlidkovou lze zajistit Vašim návrhem. Domnívám se, že ten problém je širší než jen mzda. Můžeme se bavit o nezaměstnanosti (která je malá), demografii (teď absolvuji slabé ročníky) atd. Ono to jednoduché řešení mít nebude.
Ale jak to že nelze lidi poslat v rámci reorganizace níže? Žádná ústava nezaručuje koryta.
Jake obranne mechanismy nepracovaly? Nebo ktere mely pracovat a nekonaly? Podotykam, ze v tomto jsme za jedno, jen me zajima vas nazor.
Minimálně má v tomto fungovat trojí kontrola nadřízených. Pokud by všichni tři nadřízení schválili něco co se posléze ukáže jako nezákonné, tak je problém u celé organizace a to stejně jako pokud podobná kontrola vůbec není potřeba. Pokud pak onen jedinec onu kontrolu chce obejít, tak mají mít účastnění podřízení právo a povinnost jeho příkazu neuposlechnout. Je to velmi jednoduché.
Nikde nejsou daneny vysluhy a kde byly, tak to bylo zruseno.
Lze upravovat narok na vysluhu, ale stavajicim se musi umoznit odejit za starych podminek.
Naposledy se menily podminky vysluhy v roce 2007. Stary zakon platil do 31.12.2006. Lide mohli odejit po 10 letech do vysluhy s 20% hrube mzdy. Zmenilo se to na 15 let. Zaroven s tim ale bylo vymezeno prechodne obdobi, kdy stavajici mohly odejit za starych podminek a to prave proto, aby nebyla porusena retroaktivita. Takhle to proste je.
Co lžete v Lucemburku jsou výsluhy normálně jako každý příjem daněny, Holandsko pokud vím také a to jistě nebudou jediné státy.
Tak proč se Slachta mohl zbláznit je otázka. To sloučení za Chovance byla spíš politika. Jinak na žádné pobočce obvodu fakt kapitáni nejsou. Trošku si to představujete jak Hurvínek válku. Fakt Vám doporučím si přečíst "konec PČR" od pana Červenky. Je to sice delší, ale ty bolístky jsou tam celkem hezky a věcně popsané.
Jasně pokud policie jakoukoli redukci chápe jako politiku, tak se nemůžeme divit aktuálnímu stavu. A pokud na pobočce nejsou kapitáni tak to budou jiné hodnosti. Princip je ale úplně stejný a je jedno jak ty hodnosti nazvete.
Jenže základno otázka je chceme reformu policie a pročistit její lidi, nebo budeme jakékoli zefektivněno házet na politiku?
Pak ale nemohou počítat, že to soukromí sektor bude chtít živit.
Mate na mysli pana Šlachtu? Trochu si myslim,nze je to selhani jednotlivce. Ale nazory na to se jiste budou ruznit.
Ne je to selhání systému, který když chtěl Chovanec měnit, tak se všichni policisté málem zbláznili a tvrdě proti němu vystupovali. Systém má totiž mít obranné mechanismy, které podobnému jedinci zabrání, aby mohl brát zákony do vlastních rukou.
To rozhodne neni. Vy kdyz skoncite ve svem zamestnani, tak muzete jit a svoje know-how si prenesete do jinyho. Typicky treba zdravotni sestra nebo ucitel.
Policajt kdyz jednou odejde od policie, tak uz nemuze nastoupit k jiny policii a protoze byl po dobu sluzby na svych pravech kracen, dostane vysluhu.
Smirte se s tim, ze to tak bude i dal. Je to tak v cele Evrope. 😉
Tak prvně je třeba rozdělit zda ono know how získáte před nástupem do zaměstnání nebo v něm. U policie pochybuji, že policisté ony znalosti měli už před tím než se rozhodli pracovat u policie. Učitelé to tak ale mají. Dále koukám, že nemáte ani páru o zaměstnaneckém poměru. Každý zaměstnavatel, má ve smlouvě, že nemůžete vykonávat stejnou práci u konkurence. Zde vám skutečně nikdo žádná práva navíc nebere a pokud absolvujete nějaké školení, tak podepisujete dlouhodobou smlouvu, po kterou u něj musíte pracovat. Potom, ale žádnou výsluhu nemáte.
Koukám, že vy ani netušíte jak funguje soukromí sektor.:D
Ona to asi nebude jen prace policie. Dovolim si pripomenout, ze policie je z hlediska delby statni moci organem moci vykonne. Jestli ten problem - systemovy - nebude spis v moci zakonodarne, ktera je volena. A v moci soudni, ktera... no...
To co jsem psal byla činnost výhradně policie. Ta etablovala oligarchu do politiky. Takže v tomto případě jde odpovědnost přímo za ní.
Tak znova pro všechny nechapavce! Nemůžete srovnávat soukromý sektor s IZS!! V soukromém sektoru taky tak riskujete? Jezdíte k DN a vyprošťujete rozsekané lidí z aut? Jdete proti agresivním lidem na ulici? Atd...???? To není jen o fyzické náročnosti ale i psychické, vše co vidí v práci pak nosí domů....
A pro ty co říkají že můžou jít jinam.. a co když opravdu půjdou? Jak se pak budete tvářit, když k DN nikdo nepřijede, nebo hlídka nepřijede protože nebude mít kdo by přijel... Všichni berete za samozřejmost že na zavolání Vám vždy někdo přijede pomoc! Pozor aby se to nezměnilo, aby všichni nešli za lepším, jak tady někteří tukani píší.
Riskuje jen ten kdo na práci není připraven. A to se vám může stát i v soukromém sektoru a řekl bych že daleko hůře. V tom případě totiž neriskujete jen život svůj a tisíce dalších.
Výsluhy se zavedly po vstupu do EU a zrušit je by nebylo tak jednoduché. Pro příklad policista v SRN po odchodu do důchodu pobírá 100% svého původního platu a ještě nezdaněného.
My máme ekonomiku jako Německo? Na druhou stranu tam mají daleko méně policistů na obyvatele jak u nás, tak co to je za argument?
Ja s vami souhlasim, ale nemoci z platu uzivit rodinu - a tim nemyslim, ze by kazda rodina mela mit vlastni dum s bazenem a dve bmw - je preci spatne, at uz delate cokoliv.
Ne na začátku je to normální. I vysokoškoláci nastupují v soukromém sektoru za podobné platy, ve kterých se sotva uživí. Zvýšení přichází až s odpovědností a zkušenostmi. U někoho po třech měsících u někoho po roce u někoho vůbec. Je vyhozen.
Vtipné jak se začne na policisty působit ekonomicky začnou se hájit bojem proti korupci a bezpečím. Přitom ale zapomínají, že to byl nezákonný policejní zátah jejich policisty, který etabloval do politiky trestně stíhaného oligarchu. A že opět jejich špatná práce pomohla oligarchu zbavit trestního stíhání, co více dokonce to byli oni kdo se podílel na likvidaci soukromé firmy, která oligarchovi konkurovala.
Tak kde mají ten boj proti korupci a bezpečí. I zde se ukazuje že policie, si žádné peníze navíc nezaslouží. Zejména pokud nikdo z jejich složek za toto nebyl trestán.
A ještě malá technická. Šachta to nikdy nedělal. Ten právě od PČR odešel, když se sloucilo UOKFK s UOOZ.
Myšleno Šlachta a zbylí policisté se mohli zbláznit. A jak to že nebudou policisté na ulici. Důstojníky z útvarů pošlete na nižší posty a z nich zas policisty na nižší posty, až prostě kapitáni na pobočce dostanou ze zhora nové velení, které je navíc a sami půjdou na ulici. Pokud se to nelíbí bez výsluhy mohou odejít. Za jejich nižší peníz se naberou lidi na ulici. počty zůstávají a policistů na ulici bude více.
Vsem policistum utikaji mafiani z pout? Vsichni policiste kseftuji s drogami? Citite se v Cechach nebezpecne? Nebo co chcete rict?
Tak vzal jsem jen příklad, ale mohu pokračovat, Třeba k policistům co si vymysleli teroristický útok a pak se do nej snažili namočit nevinné. Jo mohli bychom si vzpomenout jak policie pracovala na objednávku oligarchy. Jednou nezákonným zátahem na vládu, podruhé nezákonným záklekem na firmu. Nakonec nezákonným odmítnutím vydat důkazy o korupci Německé policii. A najdeme mnoho dalších kde si jeden oligarcha objednává jak má policie pracovat. Takže pokud ne všichni tak ti na nejdůležitějších postech. Proto je třeba policii nejprve pročistit ty co jsou pod vlivem Oligarchy vyházet a potom zbylým můžeme dát jejich peníze. Tento pořádek, se bude ale nejlépe dělat pokud žádné peníze policie nedostane. Až teprve pokud bude muset uvnitř zabojovat o zbytek, tak začne očista.
Já jsem celkem zvědavá , co by dělali ti , kteří tu říkají - je jich moc , ať jdou jinam , mají dost atd ., kdyby nás tady ve velkém začala okupovat , terorizovat a likvidovat , nějaká početná skupina z jiné země .
🤔🤔🤔
Ještě by nakonec byli rádi , když těch policajtů bude dost , aby nás domácí nenechali zašlapat do země .
Ta to už dělá a nějak sem si nevšiml že by se policie více snažila. Naopak se ještě více uklidili do kanceláří.
Jak presne dokaze PČR ovlivnit, koho si lide do vedeni zeme zvoli, prosim vas?
Policie jsou ti kdo mají pořádnou prací nashromáždit takové důkazy, aby šel oligarcha sedět. Pokud jim ale důkazy mizí pod rukama. Mafiáni jim utíkají při prohlídce domu z pout, Samotní policisté pak kšeftují s drogami, tak se nedivte, že obecnými bláboly o bezpečnosti jste k smíchu. A nikdo ani já to nebere jako relevantní argument.
Podstavy samozřejmě jsou. Pokud změnou struktury dostanete policisty do přímého výkonu, tak Vám osobně poblahopreji. Možná bych Vám doporučil přečíst text od pana Červenky s názvem konec PČR. Dohledatelne na internetu. Tam o problémech PČR píše a je to člověk z výkonu.
Povede se to každému, kdo přijde jako ekonom z venka a začne dělat skutečnou reformu, jako sdružovat útvary pod jedno velení a přebytečné velící začne posílat na ulici. To dělal vlastně Chovanec a Šlachta a zbylí policisté se z toho mohli zbláznit. Teď je to třeba znova.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Pravo neuposlechnout rozkaz nadrizeneho ve sluzebnim pomeru zakonne neexistuje. Existuje pravo podrizeneho chtit eticky rozporny rozkaz po nadrizenem pisemne. A existuje povinnost podrizeneho upozornit na nezakonnost rozkazu, ale to je velmi diskutabilni vzhledem k tomu, ze jak policie, tak statni zastupitelstvi i soud mely za to, ze zasah na uradu vlady je v zakonnych mezich.
Edit: Chci tim rici, ze ten zasah v momente, kdy byl realizovan, nebyl zcela zjevne v rozporu se zakonem.
1 odpověď
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
Pokud se po přezkumu ukázal zátah jako nezákonný, tak nezákonný byl od samého začátku. A pokud k tomuto dal souhlas státní zástupce, tak se ukazuje i on jako špatný. Nicméně já psal o trojí kontrole, kde jsou ti další dva. Soudy do toho netahejte, ty žádný souhlas k zátahu nedávají. Prostě se zde ukazuje, že policie když chce má hodně pravomocí na potírání korupce. Nicméně v roce 2013 a i potom se ukázala jako orgán pracující na objednávku, nikoli jako někdo kdo šetří skutečné korupce.
1 odpověď