Vy milujete lež, nebo ji jen používáte abyste se ukázal, že jste v zástupu a nevybočujete?
Ve svém předchozím příspěvku jsem vycházel z historicky doložených faktů. Po komunistickém převratu v roce 1948 Československo znárodnilo majetek britských a amerických firem. Spojené státy a Velká Británie to vnímaly jako ztrátu svých investic a aby částečně zmírnily způsobené škody, využily československé zlaté rezervy. Tento postup je historicky zdokumentovaný. Pokud máte k dispozici informace, které by tyto závěry vyvracely, rád se s nimi seznámím. Ale přepokládám podle vašeho příspěvku - ne.
Tady v té době byly britské a americké firmy? Jen se ptám. Já to nevím.
British Petroleum (BP)
BP měla investice spojené s těžbou a rafinací ropy, které byly znárodněním ovlivněny.
Rolls-Royce
Britská společnost vyrábějící letecké motory
Britský podíl ve Škodovce.
USA - Standard Oil
Tato americká ropná společnost měla investice v různých částech Evropy, včetně Československa, především v chemickém a rafinérském průmyslu.
Okresní město - Před patnácti lety prováděli kontroly veterinární správy dva lidé, dnes jich je přibližně osm. Práce se uměle vytváří a neustále se navzájem kontrolují. Například kontrola nápisu na mrazáku: "Není určeno pro lidskou spotřebu". Kontrola přijede, aby ověřila, jestli je nápis správně vyveden v zeleno-modré barvě. Někdy si říkám, že náš stát musí být opravdu velmi bohatý, když si může dovolit financovat takové nesmysly.
Bohužel, nemám tu správnou slovní zásobu. Mnohdy používám nepřesné zástupné výrazy.
Ale na vaší předešlé odpovědi vám mohu dobře ukázat rozdíl, který možná úplně nereflektujete, když říkáte, že vám dnešní doba neumožňuje svobodu slova.
První věta: "Nemyslel jsem, že by nám v této věci měli lhát. To je spíše vaše taktika. " - zde tvrdíte, že lžu. Kde podle vás uvádím něco nepravdivého? Podle vaší definice svobody slova si můžete tvrdit, co chcete – ale to není pravda. Obviňujete někoho ze lži, aniž byste to dokázal doložit, což je stejné jako někoho obvinit například z krádeže. V takovém případě se jedná o pomluvu, a to nemá se svobodou slova nic společného. Dokonce je možné se proti tomu bránit soudně. Tady vám maximálně smažou příspěvek – někteří lidé nejsou schopni pochopit tento rozdíl. Svoboda znamená také odpovědnost za své činy, a to se některým lidem nelíbí.
Nemyslel jsem, že by nám v této věci měli lhát. To je spíše vaše taktika. Vy jste zastánce pevných až fundamentalistických názorů a postojů. Na tomto smýšlení skončil svět socialistického uskupení okolo Sovětského svazu. Vy vzhlížíte k jednomu světovému predátoru a ostatní predátory označujete za nenapravitelné nepřátele. Vůbec si nepřipouštíte to, že i oni se díky aktivitám našeho spřáteleného predátora mohou cítit jako potenciální kořist.
Pozoruhodná odpověď ..... děkuji za hodnocení, ale myslím že se tím asi neživíte.
Ano, ale správné by bylo, pokud by si své postoje vyříkali premiéři z očí do očí a stanovisko a výsledek předložili na tiskové konferenci. Tady, pokud jsme suverénní demokratické země. Aspoň by celá Evropa viděla jaký má kdo postoj.
Myslíte si, že si to měli vyříkat z očí do očí někde za zavřenými dveřmi a potom se před lidmi obejmout a říct, jak jsme jednotní a jak se máme rádi? Myslím, že si pletete politiku s rodinnými vztahy. Souhlasím s politikou České republiky, která tímto dává najevo svůj postoj.
Slovensko je suverénní země a Fico je jejím řádně zvoleným premiérem. Proto bychom se do jejich politiky neměli míchat. To, že nabízí setkání? To je přeci na rozhodnutí našich představitelů jestli nabídku přijmou a nebo jestli se bojí nějaké politické infekce a nebo chtějí přetrhat vzájemní vztahy. Podle mě, žádné nezávazné rozhovory nejsou nikdy na škodu. Vždy je lepší situaci poznat, než se jenom domýšlet. Setkání přeci k ničemu nezavazuje a za vzájemnou návštěvu se jako suverénní země nemusíme nikomu zodpovídat.
Slovensko je samozřejmě suverénní země a výsledky voleb respektujeme. Nicméně to neznamená, že bychom nemohli nebo neměli komentovat směřování jeho politiky, zejména pokud se jedná o kroky, které mohou ovlivnit i nás. Fico není běžný premiér, jeho postoje jsou často v přímém rozporu s evropskými hodnotami a z předchozích zkušeností víme, kam jeho politika vede. Dialog ano, ale s opatrností a vědomím důsledků. Setkání s Ficem není pouze nezávazná schůzka - jde o symboliku a signál, který dáváme svým občanům i Evropě. Přepokládám, že to chápete.
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Slovensko a Maďarsko mají snad speciální kompas – ten, co místo severu vždycky ukazuje k agresorovi.