Mám 73 let, jsem v důchodu a baví mne literatura, sport a vaření. Sleduji i politiku a velmi oceňuji, že se na Seznamu už zase může volně diskutovat.
Článek jak napsaný na objednávku z naší vlády. " Někteří čížkové " jsou vděčni i za málo, nevadí jim, že senioři v sousedním Rakousku a Německu, nemluvě o Švýcarsku mají násobně větší důchody. Nemají žádné ambice, stačí jim mnohdy pouhá skutečnost, že jsou na tom lépe než jiní. Za pár let budou psát, jak je fajn, že máme větší důchody než v Mongolsku nebo ve Rwandě.
Pan spisovatel to dokonale vystihl. Když noční rychlík s lůžkovými a lehátkovými vozy přejížděl cestou do Německa železniční most v Praze, cizinci při pohledu na nasvícené Hradčany byli zjihlí a některým i ukápla nějaká ta slzička. Bohužel ta atmosféra z 90-tých let se rychle vytrácí. Ubývá hospod a ve starých malostranských pivnicích má našinec problém si sehnat místo. U stolů sedí mladí asiaté a pijí coca-colu.
Nedávno jsem tady napsal, že radost evropských politiků nad pádem Asada je nedomyšlená. Předpověděl jsem, že to islamisty povzbudí k novým útokům na lidi v evropských městech. A je to tady ! Rozum si v tomto směru zachovaly pouze USA a Izrael, které se k ovládnutí Sýrie rebely postavily skepticky. Vůbec bych se nedivil tomu, pokud by v tomto směru obě země spolupracovaly s Ruskem. Je také nutné ochránit Kurdy před Tureckou armádou a povstalci.
Maďarsko a Polsko byli ještě nedávno největší přátelé. V minulosti se netajili svým přáním mít jednou společnou hranici a teď stačila změna ve vedení Polska a vše je jinak. Považuji témeř za jisté, že po vítězství ANO ve volbách se naše nová vláda rychle usmíří se Slovenskem i Maďarskem a společně budou čekat na odchod Tuska. Silné spojenectví zemí Višegrádu je naše naděje v boji s byrokraty EU.
Ruský postup na Ukrajině vyvolal v EU i v evropské části NATO zděšení a chaos. V předvánoční době se bude na různých zasedáních řešit za účasti vrcholných politiků jak dál postupovat. Žádné další " balíčky " ale už nic nezmohou a bez Trumpa nebudou schopni přijmout nějaké zásadní rozhodnutí.
Brzy situaci na Ukrajině zastíní turecká invaze do Sýrie, kde reálně hrozí, že stát Izrael bude mít společnou hranici s mocným nepřítelem Tureckem. Furt se něco děje !
Žádná válka kromě té obchodní mezi těmito 2 mocnostmi v dohledné době nehrozí. USA i Číně se ekonomicky velmi daří a nemají důvody k vzájemné " horké " konfrontaci. Co se týká Tchajwanu, jsou číňané trpěliví a počkají si na dobu, kdy se tento ostrov sám rozhodne vrátit se " v lůno své matky ". Tady se o tom nepíše, ale je tam silná politická strana, která to má v plánu a rostou jí preference.
Velké evropské firmy si vstup na ruský trh na svých politicích vynutí. Ostatně jak Macron, tak i Scholce jsou už nyní " politické mrtvoly " na odchodu. Bez potřebných surovin a vývozu svých výrobků do Ruska se bude hospodářství EU dál propadat a zaostávat za USA a Čínou. Dá se očekávat, že naše vláda bude poslední, která to pochopí.
V Evropě se státy NATO domnívají, že Rusku vnutí mír podle svých představ a budou jej garantovat vojáci z Francie, Německa a Itálie. Je to velmi naivní se domnívat, že Rusko s nimi bude chtít vůbec jednat. Tak jako v minulých válkách musí Ukrajinci na všech frontách nejprve podepsat všeobecnou kapitulaci svých vojsk, což bude základním předpokladem pro další jednání o budoucnosti " Nové Ukrajiny ". Bude to velmi zdlouhavý proces a jediný politik, kterému bude Putin naslouchat je nový president USA . Dohled nad dodržováním mírové smlouvy bude mít pak OSN.
Mám 73 let, jsem v důchodu a baví mne literatura, sport a vaření. Sleduji i politiku a velmi oceňuji, že se na Seznamu už zase může volně diskutovat.
3
Sledujících
1
Sleduje
Mám 73 let, jsem v důchodu a baví mne literatura, sport a vaření. Sleduji i politiku a velmi oceňuji, že se na Seznamu už zase může volně diskutovat.
3
Sledujících
1
Sleduje
Měl by rychle změnit svůj pobyt. Tady mu půjde o život nebo ho vyhostí zpět na Ukrajinu. Nenávist k " duchovnímu pastýři " je u některých příspěvků až obludná !