Myslím, že by Španělsko mělo čelit vážnějším problémům, než pohádkové stereotypy ve stavebnictví …a to, aby vůbec byl někdo ve stavebnictví vůbec zbyl. Eurostat uvádí míru porodnosti ve Španělsku 1,19 dětí na jednu ženu, což zdaleka nedosahuje hodnoty 2,1 potřebné k udržení stávající úrovně populace…. Populace narozená ve Španělsku tak může během 50 let klesnout ze současných 81,9 % celkového počtu obyvatel na 61,0 %.
Tak pokud se to srovnává s progresivním Západem, tak určitě. Ale nebude tam za chvíli nutné spíše zavést kvóty "na muže" ve vedení universit? Na nejprestižnějších universitách světa jsou totiž aktuálně téměř jen rektorky:
Irene Tracey je rektorkou University of Oxford,
Deborah Prentice vede University of Cambridge,
Drew Faust – Harvard University,
Sally Kornbluth je prezidentkou MIT ( před tím Susan Hockfield,) ,
Melissa L. Gilliam – Boston University,
Sarah Springman ETH Curych,
Julia von Blumenthal – Humbold University
Nathalie Drach-Temam, - Sorbonne University (Ve Francii má prý většina univerzit v top 200 má aktuálně ženské vedení.)
Milena Králíčková – Karlova Universita….....
atd.
Žen jako vražedkyň svých partnerů je sice méně, ale stále jsou to bolestná čísla. Našel jsem na webu např., že v roce 2021 USA bylo cca 2000 obětí mezi partnery a z toho 375 mužů. Já nevím jak ostatním, ale to opravdu cca 25% mužů jako obětí domácího násilí je tak zanedbatelné, aby se jim nevěnovala alespoň drobná zmínka v článku.. protože žádný den WHO mužů jako obětí není? Nešlo by (bez jakéhokoliv znevážení ženských obětí) uvést i absolutní čísla zabitých mužů partnerkami? Při těch 25 % by teoreticky tento titulek mohl pak třeba informoval něco jako, že bylo partnery bylo zabito 51.500 žen a 17 167 mužů (??). Jo, žádná hitparáda pro muže by to stále nebyla ...ale ženy jako výhradní oběti domácího násilí z toho taky nevychází. Třeba by pomůže "kolektivní" deviktimizaci mužů - přece nejsou jen ti zlí pachatelé i ale značnou částí obětí partnerek.
Takže, nějaký světový den WHO boje na podporu VŠECH partnerských obětí by nebyl? Nemusí to být na začátek celý den .... stačí půlden.
Kdyby to bylo- v rámci genderové vyváženosti- alespoň doplněno o seminář o utlačovaném multi-géniovi Járovi Cimrmanovi, zasazený do kontextu boje proti habsburské monarchii...
Možná to je ale skvělá kvalifikace VŠ studentů pro nějaké progresivní neziskovky: "Co jste studoval/a/o/i na VŠ?" . "Beyonce" . Skvělé, zítra nastupujete.
"Tento článek vznikl za podpory Journalismfund Europe"..... takže ideologický článek o situaci v ČR financovaný ze zahraničí? A ještě tvrdí, že je " Albánie, náš vzor". To jak fakt? V Albánii se k islámu - který je rovností pro ženy "vyhlášený"- hlásí 55 - 70% obyvatel? No je vidět, že to psal odborník specialista na toto téma, jak se uvádí v závěru článku: "autor se věnuje hlavně ekonomickým kauzám".
Zatím na sníženou porodnost nenašla recept žádná evropská země (Itálie, Řecko, Španělsko jsou na tom ještě mnohem hůře). Takže se mohou naši politici "snažit" .
Uvádí se, že aby si daný stát udržel stabilní počet obyvatel (bez imigrace), "potřebuje" celkovou míru plodnosti 2,1 dítěte na ženu. Ve velkých státech s hodnotami 1.2 -
1.4 se původní evropské obyvatelstvo během několika dekád zmenší o desítky milionů. Blíže viz letošní článek v prestižním lékařském časopise Lancet.
"Z mého pohledu se úroveň sexuálního obtěžování na pracovištích od hnutí #MeToo v podstatě nijak nezměnila,“ říká Sarah Gilzean, specialistka na diskriminační právo. Ačkoli hnutí zvýšilo povědomí, nevidím žádný výrazný pokles počtu případů.“
To je tedy fakt "odbornice"? Pakliže se zvýší povědomí o těchto problémech, zvýší mediální pozornost, a rovněž "přitvrdí" jejich řešení, pak se logicky naopak případy statisticky zvýší. Tento efekt byl přece jasně dokumentován ve většině států po redefinici znásilnění - počet hlášení/ usvědčení po změně zákonu dramaticky narostl. (Např. ve Švédsku až o 75%. – viz citace níže)
"Dnes je ostrovní země pro ženy jednou z nejlepších na světě"
..... To tedy pak nechápu proč mají ženy na Islandu - jako "ženském ráji" - zdaleka největší mentální problémy a tím i spotřebu antidepresivních léků v Evropě?
(např. Estonsko či Maďarsko mají zlomek) Odkaz 1
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Používají se i v řadě evropských zemích. V ČR zakázané.
1 odpověď