Nejsou zakázané, jsou volně v prodeji i u nás.
Když mi kocour donesl domů živou myš, podařilo se mi ji chytit jen pomocí lepici pasti. Ta potvora byla chytrá jak čert, normální pastičce se zdaleka vyhýbala. Sice chápu, že to někomu připadá nehumánní, ale jinak se těch potvor zbavit nedá.
Prodej i požívání lepových pastí na hlodavce není v ČR legální. Účinnost není zdůvodnění legálnosti. Legální jsou pouze lepové pasti na hmyz.
Používání čelisťových a lepících pastí na hlodavce je v České republice zakázáno podle § 5 odst. 6 zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání. Tento paragraf stanoví zákaz výroby, nabízení, prodeje, použití těchto pastí a jejich dovozu do ČR. Porušení tohoto zákazu může být považováno za přestupek, za který hrozí fyzickým osobám pokuta až do výše 1 milionu Kč a právnickým či podnikajícím fyzickým osobám až do výše 3 milionů Kč.
Misandrie má dvě podoby. Jedna je okatá v komentářích pod článkem: nechci však citovat přímo sprostě primitivní mizandrické komentáře, abych nedostal ban. Daleko záludnější a rozšířenější je ten jednostranný nadpis, který se každoročně objevuje pravidelně v různých variacích v ČR i po celém světě. Nadpis je sice naprosto pravdivý, ale ten nadpis článku má rovnou upozornit české čtenářstvo, že drtivá část zabitých partnerek je převážně mimo Evropu a zejména pak velmi bezpečné ČR. Navíc, najděte prosím za posledních 10 let jeden jediný nadpis v reverzní podobě: Třeba "Rukou partnerky zemřelo X- desítek tisíc mužů". Nebo dokáže si někdo vůbec představit, že by byl publikován nadpis se "statistikou" jako "Rukou matek či členů rodiny zemřelo ročně X-desítek tisíc novorozenců"? Četl jsem v nějakém zajímavém a "gender equality" vyváženém příspěvku (citaci jsem zapomněl), že se takto vytváří mizandrický laděné a neurotizující podvědomí, že muži jsou jako skupina násilníci..... s negativními dopady na psychiku jak mužů (kolektivní vina), tak žen.
Myslím, že by Španělsko mělo čelit vážnějším problémům, než pohádkové stereotypy ve stavebnictví …a to, aby vůbec byl někdo ve stavebnictví vůbec zbyl. Eurostat uvádí míru porodnosti ve Španělsku 1,19 dětí na jednu ženu, což zdaleka nedosahuje hodnoty 2,1 potřebné k udržení stávající úrovně populace…. Populace narozená ve Španělsku tak může během 50 let klesnout ze současných 81,9 % celkového počtu obyvatel na 61,0 %.
Kastrovat je v přímém přenosu. Ne jako pomstu ale jako důsledek zvrácenosti. Odborně . Aby byly vidět jejich obličeje stejně jako obličej paní, kterou použili. A aby přežili. To by teprve mohlo něco změnit .Změnit tento zvrácený pohled na ženské tělo jako předmět bez duše.
Veřejné popravy a kastrace "v přímém přenosu" jsou zvrácenosti a patří do středověku. Kdo se může ukájet představou vidět třeba i zločinci do obličeje při kastraci či jiné exekuci? I kdyby zločinci podobní těm Francie měli dostat zato třeba v nějaké hypotetické zemi trest smrti, kdo by se na to díval? Ve středověku byly brutální exekuce veřejné, pro ukojení choutek krvelačné lůzy... a stejně to pochopitelně kriminalitu nesnížilo. Podobně jako aktuálně Aljašce jsou nejtvrdší tresty v USA za znásilnění a vraždy....no a situace je tam zdaleka z USA nejhorší. Odbornice (viz citace níže) poukazuje, že důležitá je prevence a výchova společnosti k lepšímu... a ne aby se společnost měnila na krvelačnou: ALASKA’S LENGTHY SENTENCES ARE NOT THE ANSWER TO SEX OFFENSES Odkaz
Týkat se mohou, ale zatím se netýkají. 50/50 je počet žen a mužů ve vědě ve světě na nižších úrovních. Počet rektorek je aktuální, krátce trvající situace a politická reakce na to, že předtím to bylo přesně obráceně, nic víc. Ostatně rozhodně není 100:0. Nic z toho, kromě dvou rektorek neplatí u nás, o čemž byl celý ten článek, že. Opět, vaše nářky mi přijdou opravdu hodně předčasné a tedy i hodně trapné.
Ano, poměr žen ve vědě je nevyšší (50:50) pouze ve státech jako Litva, Bulharko, Slovensko, atd. Což jsou státy s nejnižším HDP (per capita), technologickou a životní úrovní v EU. To je tedy cíl a vzor? ČR má blízký poměr jako je ve Švédku, Německu, Franci, Finsku a USA (viz ikonografe níže- Č stat. úřad). To ukazuje, že pro stát a občany je důležitější excelence vědy (ERC grant, pateny, atd.), více než nějaké „poměry“ či kulturní války (viz negativně manipulativní nadpis diskutovaného článku). Podpora excelentního výzkumu je cesta. A je potěšující, že ČR má opravdu velmi úspěšné ženy vědkyně i ve světovém měřítku (viz každoročně FORBES - TOP vědkyně). Kulturní války mohou naopak vést ke skandálům poškozujícím reputaci žen ve vědě, jak je vidět z USA (jako např. Harvard: funkce rektory nejlepší university světa nejen bez excellence ale dokonce přes plagiátorství; Theranos- ředitelka jako největší podvodnice vědy tohoto století).
V zahr. je podíl max 50/50. U nás si o něčem podobném můžeme nechat zdát. Žádný muž, pokud má odpovídající kvalifikaci na skleněný strop nenarazí, vůbec nevíte, co to znamená. A zdejší muži skuhrají ještě předtím, než se cokoliv změní, přitom se nikdy nic nezmění, je to trapné. Nestydíte se?
Takže na nejlepších universitách je podíl rektorů/rektorek 50:50k, když je přitom reálně 100F:0M? Podíl VŠ studentů/studentek je někde v USA či EU 50:50%? Nikdo nezpochybňuje, že se skleněné stropy tradičně týkaly převážně žen (a minorit); ale dnes jsou definovány šířeji, než jen "jeden gender" či etnikum ... a ano, mohou se týkat i mužů (viz odkazy níže). Přeji klidný večer.
Myslím, že ne. I Komanči měli ve vedení jednu ženskou. To samo o sobě nic neznamená.
Všechny rektorky NEJ-univerzit jsou ženy, ukazující na skleněný strop pro muže. Dle eurokomisařky p. Jourové mají 3 nejvlivnější vládní funkce v EU ženy. Na univerzitách v USA, EU a ČR mají studentky většinu. Většina lékařstva a soudcovstva jsou v ČR ženy. .....
,,.Proč nakonec ne? Ale nevím proč "to nic neznamená"?
Tak pokud se to srovnává s progresivním Západem, tak určitě. Ale nebude tam za chvíli nutné spíše zavést kvóty "na muže" ve vedení universit? Na nejprestižnějších universitách světa jsou totiž aktuálně téměř jen rektorky:
Irene Tracey je rektorkou University of Oxford,
Deborah Prentice vede University of Cambridge,
Drew Faust – Harvard University,
Sally Kornbluth je prezidentkou MIT ( před tím Susan Hockfield,) ,
Melissa L. Gilliam – Boston University,
Sarah Springman ETH Curych,
Julia von Blumenthal – Humbold University
Nathalie Drach-Temam, - Sorbonne University (Ve Francii má prý většina univerzit v top 200 má aktuálně ženské vedení.)
Milena Králíčková – Karlova Universita….....
atd.
Ale prosim vás, nepište nesmysly, článek byl o násilí o ženách a pak jsou tu muži, kteří mají potřebu vytahovat, že se děje násilí i na mužích, přitom stačilo napsat, že je jakékoliv násilí špatné a ženy jsou víc bezbranné než muži... tak to prostě od přírody je. To neznamená, že schvaluji násilí na mužích... Jen je tu stále dost mužů, kteří mají myšlení zamrzlé v 19. století. Chápu, dřív to bylo pro nás muže jednodušší, ženy byly na nás více závislé a musely nám více sloužit, ale tyhle doby jsou pryč, tak se s tím jednodušše smiřte, bude to lepší pro vás i pro ženy ve vašem okolí.
Moje chyba. Přeji hezký a myšlenkami a nepříjemnými fakty nerušený večer. Už se tím netrapte.
Nevkládejte mi do úst něco, co netvrdím. Jakékoliv násilí je špatně, jen nechápu, proč mají někteří "chlapi" potřebu komentovat u článku k násilí na ženách názory typu " a co my chudáčci muži, nám se to děje taky". Já nevím, kolik takových týraných mužů znáte vy, já nikoho (tím netvrdím, že se to neděje), určitě se to děje a je to špatně. Ale znám dost žen, na kterých bylo prováděno násilí. Takže místo hloupejch komentářů stačilo napsat, že násilí na ženách je problém a má se to řešit... tím vůbec nepopřete to, že je nutné pomáhat i týraným mužům nehledě na to, že početně je to několikanásobně menší společenský problém, ale furt se má řešit... Takže tak...
Typická deviktimiziace, která se dříve děla na ženách. .Jsou práce, že právě kvůli takovým postojům jako "menší společenský problém " pak muži násilí nehlásí jsou a ve statistikách jsou pod- reprezentováni. Přece počty nejsou všechno. Bylo by snad etické či dokonce trestně nepostižitelné říkat něco tak "nepěkného" v opačném gardu: "vražd žen (20%) je méně než mužů (80%), takže početně je to několikanásobně menší společenský problém" ?? A o mužích viktimizace nejen prochází ale je ještě "olajkována" řadou srdíček? K lepším ilustraci: zkuste si místo pohlaví prohlásit, že násilí na nějaké rase či národnosti ( i když jich bude v populaci málo) je " početně menší společenský problém". Ale to bude trvat zase dekády než zmizí banalizace všech obětí násilí.......
Už teď nastupuje robotizace, umělá inteligence a tak nakonec bude za deset dvacet let všechno jinak než dneska tvrdí experti.
"Mozky" AI kompenzuje. Ale na "ruce a nohy" to zatím s robotikou kromě průmyslové výroby nevypadá. Zejména ve službách, kde chybí pracovní síly už teď. Všude v Evropě chybí, dělnické profese, zdravotnický personál (sestřičky), vojáci, policie,.... což otevře dveře imigraci, která změní charakter zemí Evropy.
No. Spíše více než polovina mužů z té Vaši statistiky, byla zabita v sebeobraně, nebo v důsledku týrání.
Možná? Nevím, zda na to máte statistiky? Ale motiv a zda je to přiměřená sebeobrana nebo vražda přece posuzuje soud. A soudní statistiky uvádí jen vraždy. Nehledě k tomu, že se do statistik rozsudků spíše promítá přesně opačný efekt: ženy "dostávají" za identické činy nižší, podmínečné tresty či zproštění viny než muži. Vládní analýzy genderové a rasové disparity soudních procesů v USA udávají až o 40% v neprospěch mužů.
To máte pravdu, ale v článku jde o to, že ženám často ubližují příbuzní v "bezpečí" vlastního domova, často po mnoha letech týrání. Navíc má reakce byla myšlena i na ty diskutující zde, kteří vykřikují, kolik žen zabilo naopak muže, a kteří prostě nechtějí vidět realitu a fakta.
Souhlas - dokonce i ti nezranitelnější jsou často ohroženi v "bezpečí" vlastního domova. Skličující práce o infanticidě a neonaticidě (Infanticide and Neonaticide) od Theresy Porter a Heleny Gavin (2010) uvádí, že např. v USA bylo 2000 dětí ročně zabito nejbližšími .... a většinou biologickými matkami (viz. Porter- Gavin 2020 - Odkaz ).
Velmi smutný je i světový přehled zabitých dětí a mladistvých, který je ke zde:
Žen jako vražedkyň svých partnerů je sice méně, ale stále jsou to bolestná čísla. Našel jsem na webu např., že v roce 2021 USA bylo cca 2000 obětí mezi partnery a z toho 375 mužů. Já nevím jak ostatním, ale to opravdu cca 25% mužů jako obětí domácího násilí je tak zanedbatelné, aby se jim nevěnovala alespoň drobná zmínka v článku.. protože žádný den WHO mužů jako obětí není? Nešlo by (bez jakéhokoliv znevážení ženských obětí) uvést i absolutní čísla zabitých mužů partnerkami? Při těch 25 % by teoreticky tento titulek mohl pak třeba informoval něco jako, že bylo partnery bylo zabito 51.500 žen a 17 167 mužů (??). Jo, žádná hitparáda pro muže by to stále nebyla ...ale ženy jako výhradní oběti domácího násilí z toho taky nevychází. Třeba by pomůže "kolektivní" deviktimizaci mužů - přece nejsou jen ti zlí pachatelé i ale značnou částí obětí partnerek.
Takže, nějaký světový den WHO boje na podporu VŠECH partnerských obětí by nebyl? Nemusí to být na začátek celý den .... stačí půlden.
7
Sledujících
2
Sleduje
7
Sledujících
2
Sleduje
Diky za info, ale jak je tedy možné, že se dají koupit na českém e-shopu? Např. venda.cz
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To opravdu nevím .....a ani to nechápu. Je to otázka pro dozorové orgány ČR. Ale neodborníci by měli obecně proto měli být obezřetní při nákupech přípravků na škůdce po internetu. Můžou hrozit rizika i pro lidi viz. nedávný tragický případ z Polska.
Odkaz 1