Často se tu objevuje, že jednorázový úlet se odpustit dá, zatímco dlouhodobý paralelní vztah ne. Podle mě je to spíš naopak. Jednorázový úlet (zvlášť opakovaný, ale proč by se neměl opakovat...?) devalvuje stávající vztah mnohem víc, než když se ten druhý třeba zamiluje ještě do někoho dalšího. To se může stát, je to pochopitelně zraňující, ale aspoň člověk nemá pocit, že druhému nestál ani za to, aby se zřekl jednorázového povyražení.
Rozdíl je také v tom, že zatímco to první se dá celkem snadno utajit, to druhé moc ne. Nejhorší potom je, když se jednorázový úletář ještě rozhodne s tím doma "pochlubit" - aby ulevil svému svědomí a mohl se cítit ctnostný.
No dobrá, ale jakou má potom cenu to přistoupení k jurisdikci mezinárodního trestního soudu? Cáru toaletního papíru?
A obecně, jakou váhu má potom ten soud, pokud se státy mohou libovolně rozhodnout, jestli se jeho rozhodnutím cítí být zavázáni, nebo nikoli, na základě toho, jak danou věc zrovna vidí jejich momentální politická reprezentace?
No zrovna VW si toto jednání ze strany odborů podle mě nezaslouží, protože měl snahu se vždy v časech dobrých o zisky se zaměstnanci dělit. Aspoň tak to na mě působilo třeba v případě Škodovky.
Takže teď v časech zlých by zase nějakou loajalitu mohly prokázat ty odbory. Protože jinak dávají za pravdu těm šéfům, pro které jsou odbory největšími nepřáteli a kteří udělají vše, aby nic takového v jejich firmě nevzniklo.
No já tedy nevím, ale pokud bych procházel tímto resp. mé děti a byly očkované, logickým závěrem by bylo, že to očkování moc nepomohlo.
V roce 2003 byla zavedená acelulární bivalentní vakcína (proti černému kašli, tetanu a spalničkám), která má být údajně šetrnější. Problém je, že právě od té doby se začal černý kašel opět vyskytovat...Logická otázka tedy zní: funguje to?
Chápou naši státní zástupci, že genocida je jasně definovaný pojem z mezinárodního práva? Takže je třeba, aby nějaká uznávaná mezinárodní autorita ruské počínání na Ukrajině za genocidu označila, což nevím, jestli se stalo, ale myslím, že nikoli. Takže to je první problém: zcela nepřiměřená a nesedící právní kvalifikace ("popírání genocidy").
Druhý problém je ten kontext, kdy v emocionálním rozrušení by to byl schopný napsat skoro každý, dokonce i ten, kdo Rusku nefandí, jako že tu Rusku fandí možná 30% obyvatelstva. (všechny je zavřem?)
Bohužel demokratický právní stát tu opakovaně dostává těžce na frak 🙁
Jasně, vjel tam a byla to fatální chyba, kdoví - možná mu v nejhorším momentu chcípnul motor.
Jenže, i ten řidič, co jel po hlavní, nejspíš jel příliš rychle. Když vidím, že je tam výjezd z benzinky, nebo jakýkoli jiný vjezd z vedlejší ulice, tak nejedu jako blázen. Ze 70 km/h se dá zabrzdit aspoň tak, aby nedošlo k fatálnímu střetu. Z 90 nebo víc už to moc nejde. Zkrátka je třeba předvídat, že někdo může udělat chybu.
No měl jsem taky takovou divnou virózu, bez teplot, ale taková tíha na hrudi, únava a taky průjem. Zároveň mi nic moc nebylo, ale dlouho se to drželo. Tak si říkám, že to asi byly ty bakterie (mykoplazmata). Váhal jsem, zda jít k lékaři, ale pak jsem si řekl, že bych tam ještě spíš chytil něco dalšího. Navíc, někde píší: že antibiotika ano a jinde, že na to antibiotika stejně moc nezabírají a že se to dá vyléčit i bez nich..tak si vyber.
19
Sledujících
1
Sleduje
19
Sledujících
1
Sleduje
To je fajn, že se ódéeska najednou tak dojemně stará o naše platy. Co si pamatuji, tak vždy (třeba za Nečase) dávala zaměstnancům kouř, jak mohla. Neboli, dlouhodobá politika právě ODS nadržující zejména velkým nadnárodním korporacím, je jednou z příčin, proč tu ty platy jsou stále nízké.
Druhou příčinou je, že kdykoli je u vlády, šetří na všech státních zaměstnancích - učitelích, policistech, hasičích, zdravotnících - jak nejvíc to jde. Proč se Fiala radši nestará třeba o naplnění svého vlastního slibu, že učitelé budou mít plat 130% průměrné mzdy? Realita je 107% a lepší to nebude.
Vůbec, soukromý podnikatel se vždy řídí všeobecnou výší mezd v ekonomice, kterou - na rozdíl od vlády - má jen malou možnost ovlivnit. Navíc zcela pochopitelně nemá motivaci mzdy zvyšovat, pokud ho k tomu netlačí okolnosti. Vláda ale do určité míry nástroje k zvýšení referenční mzdové hladiny má: např. nastavuje minimální mzdu, nebo právě platy ve veřejné sféře. A pokud si dobře vzpomínám, tak právě za Babišovy éry obojí rostlo. Dokonce možná až příliš.
4 odpovědi