Vždy je dobré podívat se na statistiky, třeba sem:
Když si tam zadáte incidenci na 100 tisíc obyvatel pro mladší 50 let, zjistíte, že je od začátku 90.let v podstatě stále stejná. Této diagnózy skutečně přibývá, ale hlavně mezi staršími 50 let. Takže to tvrzení nacházející se v nadpisu není tak úplně podpořeno statistikou.
Jak všichni neustále hledají viníka zdražování másla, je až úsměvné, stejně jako argumenty postrádající elementární logiku. Jak může např. vládní ekonom Křeček vinit řetězce a argument spatřovat ve výrazných slevách? On neví, že cenová politika řetězců může zahrnovat a často zahrnuje i položky prodávané (hluboko) pod cenou? Samozřejmě, že je-li právě cena másla středem pozornosti, budou se řetězce snažit nalákat kupující právě u něj na akční ceny. A z druhé strany by ze stejného důvodu nedávalo smysl navyšovat si dále marže právě u másla, když by to řetězce přece mohly rozložit mezi širší sortiment, aby to nebylo tak nápadné.
Jinými slovy - řetězce mají k zvyšování ceny objektivní důvod. Stejně jako potravináři, což zase nechápe zástupce obchodníků Prouza. Ten pro změnu předpokládá, že na jednotném evropském trhu došlo k masivnímu spiknutí mlékáren a zpracovatelů, kteří se zčistajasna rozhodli napálit cenu a obohatit se. Zajímavé, že tento geniální nápad podle něj dostali právě a jen mlékárníci 😉
No, takže opusťme tyto dětinské vývody a řekněme si, že příčinou je nedostatek mléčného tuku na evropském trhu, který rozhodně není způsoben teplým létem (jak zní další z nesmyslných výmluv), ale nedostatkem krav. Nejsou krávy - není mléko - není máslo. Až tak jednoduché to je.
Já jsem už v patnácti letech zjistil, že jsem tak šeredný, že by si o mě žádná holka ani kolo neopřela. Tak jsem se vrhnul na finance a vydělávání prachů. Načež jsem zjistil, že prachy mám ještě raději než ženské. Je zajímavé, že teď, když jsem ve vatě a zajištěný do smrti, tak i když jsem ještě ošklivější, tak najednou to ženským nevadí a pořád se kolem mě točí. Ale naštěstí mám rozum a tak na ně kašlu. Ostatně ženské stojí peníze. A to tedy ne! Prachy jsou prachy, nic lepšího není.
To mi připomíná: štěstí je krásná věc, ale prachy si za něj nekoupíš 🙂
Tohle je cesta do pekel.
Ten výrok není podle mě za hranou, jakkoli s ním nesouhlasím. Jestli by něco mělo být postihované, tak rozhodně ne izolované výroky někde na netu, ale systematické vyvolávání nenávisti. Tak třeba předvolební plakát SPD s tím černochem, byl podle mě těžce za hranou, ale prošel bez postihu, a toto chceme postihovat?!
Takových a mnohem horších výroků třeba vůči 'Rusákům' jsou na netu stovky (jsou psané pod vlivem momentální emocí - někdy i pochopitelných) . Kdybychom měli každý takový výrok řešit, nedělali bychom nic jiného. Je to kravina a je to nebezpečné, protože finální obětí tohoto počínání státních zástupců bude jen a pouze svoboda vyjadřování.
I když je to v článku malinko naznačeno, tak shodnout se v rámci EU je nemožný úkol už jen kvůli tomu, jak se mění, resp. nemění délka dne a noci během roku v závislosti na tom, jak je daný stát na jihu / severu. V jižních státech je ten rozdíl méně výrazný a potřeba změny času tam prostě tolik není jako třeba u nás ve středních zeměpisných šířkách. A daleko na severu je zase rozdíl v trvání dne a noci tak velký, že už je to jedno.
Nejvíc ze střídání času profitujeme ve středních zeměpisných šířkách. Stalo se módou na střídání času nadávat - většina lidí ho bůhvíproč chce zrušit - přitom je to prkotina třeba i vzhledem k tomu, jak moc lidí pracuje v profesích, které žádné biorytmy a střídání světla a tmy nerespektují (řidiči, strojvedoucí, dělníci v třísměnných provozech, zdravotníci, energetici atd. atd.).
Přitom si myslím, že část lidí - teprve když se střídání zruší (stále doufám, že k tomu nedojde) - pochopí, že vlastně bylo fajn.
Promiňte, Váš názor je poněkud zavádějící...
Pokud bydlíte za 20.000 Kč nájmu v Praze a užíváte majetek v hodnotě 10 milionů, Vaše tvrzení je naprosto mimo.
Když složíte 30%, čeká Vás hypotéka ve výši 7 milionů, což znamená měsíční splátku cca 40.000 Kč po dobu 25 let, tedy prakticky celý produktivní život. Nepodíváte se ani na Říp...
K tomu budete hradit náklady SVJ, fond oprav, pojištění, odpad, cca 5.000 k tomu.
Kdo je šikovný, tu 3 milionovou akontaci investuje a je schopen těch 20.000 Kč na nájem měsíčně vygenerovat.
A přitom nežije v tísni a děsu z hypotéky.
To ale máte na mysli asi nějakou garsonku 25 metrů s těmi 20 tisíci včetně poplatků. Za normální byt bude nájem (včetně poplatků) minimálně 30 tisíc, spíš víc. U srovnatelných nemovitostí ten rozdíl zas tak velký nebude, byť v současné chvíli za hypotéku (díky extrémně vysokým sazbám) zaplatíte víc. Jenže jak na tom budete za těch 25 let? V prvním případě budete mít střechu nad hlavou a majetek v hodnotě nejspíš výrazně převyšující těch 10 milionů, v druhém případě holou ... a vidinu nutnosti platit dalších 20 nebo více let nájem (a to ve stáří, kdy už nemáte možnost si vydělávat).
A k čemu konkrétně je teď „pochopení příčiny problémů” dobré? Odboráři je sice nezpůsobily a jimy navrhovaný řešení je krásný, ale taky pomalu jak z říše pohádek. I kdyby se jim nakonec podařilo, zabere realizace jejich „nápadů” roky, a to v době, kdy VW potřebuje šetřit náklady ideálně už včera. Ještě začít stávkovat, na což se už teď chystaji, a nasadí tomu korunu. Tzn., pokud si pojedou odbory stále svoje, problémy VW tím jedině zhorší..
Je to důsledek katastrofálního managementu a rozhodování konkrétních lidí. Není možné, aby tito lidé nenesli žádnou odpovědnost a všichni se zahojili na řadových zaměstnancích, kteří za to nemůžou.
Moc čtete, Vašku...
Buď budete s většinovou masou omílat různé fámy a teorie a raději nedělat nic, nebo se o peníze budete aktivně zajímat (resp. zeptáte se odborníka) a zjistíte, že s minimálním úsilím a při dodržení určitých JEDNODUCHÝCH pravidel se finanční situace dá výrazně zlepšit.
Být finančně nezávislý není výsada bohatých nebo vysokopříjmových, ale možnost pro každého, kdo umí systematicky, odpovědně a trpělivě se svými financemi pracovat. Banka má k tomu všechny nástroje, ale lidé pracující tam to neumějí klientům správně vysvětlit.
To všechno ano, ale jde to mnohem líp, když máte nejprve vlastní střechu nad hlavou. Alespoň tak to platí pro 99% populace...je jen málo lidí, kteří jsou až tak bohatí, že to nemusí řešit. A samozřejmě, vzhledem k současným cenám nemovitostí a úrocích z hypoték se to bohužel pro většinu populace stává nedostižným snem. Z toho ale nelze vyvozovat, že je to sen špatný a že lepší cestou k dosažení finanční nezávislosti je zůstat celoživotně v nájmu. Tak to rozhodně není.
Jen bych místním rozumbradům připomněl, že ona vakcína je dosud v EU schválená jen k nouzovému použití, což je po 4 letech používání celkem zarážející.
A za druhé: každé očkování - dokonce i to řádně ozkoušené a schválené, natož toto pochybné 'očkování' proti Covidu - je spojeno s riziky. Je tak třeba vždy porovnávat toto riziko s rizikem samotného onemocnění, proti kterému se očkuje. Praktická neexistence spolehlivých dat o vedlejších účincích očkování a obecná tendence k jejich podceňování a vedle toho naopak přeceňování nebezpečnosti kmenů covidu v současnosti kolujících v populaci, ovšem toto srovnání značně ztěžuje. Pro mě je toto očkování naprosto nedůvěryhodné a jsem rád, že už nejsme přímo či nepřímo nuceni ho podstupovat.
A pokud bude v zimě letní, tak bude tma do 9:00, pracující a děti se budou v té černočerné tmě ploužit do práce a škol a dospávat na pracovišti nebo ve školní lavici. To taky není zrovna ideální. Správný čas je ten zimní, tudíž pokud se bude muset jeden zrušit, tak snad zruší ten letní.
Ano, proto je nejlepší zachovat to střídání. A nic se rušit nemusí - ruší se to, protože si to většina lidí, neschopná domyslet důsledky, vehementně přeje.
Já jsem pro zachování střídání času, kdy jedním z argumentů je, že se stejně lidi neshodnou na tom, který čas zvolit. Polovina lidí - sovy - budou chtít zachovat letní čas, skřivani zase zimní. Nakonec anketa to rovněž jasně ukazuje.
Pokud by se měl zavádět jednotný čas, asi by mi nevadilo, kdyby to byl letní čas (možná by mi to dokonce i vyhovovalo), nicméně s celoročním zimním časem bych se smiřoval jen velmi těžko. Asi bych kvůli tomu vyšel do ulic. Vy (zastánci zimního času) vážně chcete, aby se třeba právě v říjnu stmívalo už v 5 ?!
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
Másla je hodně ,jen uměle zdražilo kvůli Vánocům ,...tomu se říká marketing....40 Kč ...lidi už nekupuji ,tak to zdražíme na 100,...lidi nekupuji tak dáme slevu 40% na 60 Kč a lidi to vykoupí i když to lidi nekupovali za 40 kde i tam měli rabat ,takže najednou mají z másla zisk 50% ... marketing!!!
1 odpověď
21
Sledujících
1
Sleduje
21
Sledujících
1
Sleduje
Blbost. Máslo začalo prudce zdražovat na sklonku léta, ne před Vánocemi. Navíc, proč totéž neudělali obchodníci vloni, nebo předloni, kdy bylo máslo i před Vánocemi mnohem levnější? Ano, ke zdražení došlo v roce 2017 - to to ale bylo způsobenou změnou preferencí spotřebitelů, kdy z nezdravého fuj fuj másla se najednou stalo zdravé máslo a naopak nezdravý margarín - vzrostla tudíž poptávka.