Slovo hrdobce je skutečně zastaralé. Vzniklo v době prudkého rozvoje techniky jako označení lidí hrdých na tento rozvoj s vírou, že vyřeší všechny problémy světa. Za několik desetiletí stejný lidský druh přišel s heslem "Poručíme větru, dešti (na obou stranách Šumavy). Dnes mají heslo nové. Ní nového pod sluncem. Jen tehdy mezi hrdobce nebyli politici. Byli totiž racionální.
Když to říká psycholog, tak je to pravda a basta. Obrazně řečeno: absolvoval několikaletý kurz sborníku statistické reakce jedince na podnět a na základě toho smí o vás rozhodnout bez jakýchkoliv zodpovědnosti. Vždy se obhájí frází "do hlavy nikdo nevidí". K vašemu zkoumání bude používat zejména americké testy, které pro vzory chování využívají anglosaské pohádky, zcela odlišné od středoevropských. Dopad svého činění si uvědomuje minimum z nich. Proto je u nich sebereflexe neznámým pojmem. Prosím nezaměňujte psychologa s psychiatrem.
Zažil jsem řadu jednání (technicko-obchodní, kolektivní vyjednávání, ...) kde každý účastník slyšel co chtěl a nikoliv co druhý účastník skutečně řekl. A když si domyslím, že odmítnutí nemusí být deklarováno slovem NE (a právníci to mají v popisu práce, Schillerová je právník), tak věřím spíše sektě ANO.
Mimochodem: kdo řídil diskuzi a kdo dělal zápis, byl zápis ověřen? To jsem se od novinářů nedozvěděl, vy ano?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
A cenou materiálu myslí pan podnikatel cenu v místě výroby nebo u nás. Třeba takový Azovstal vyráběl ocel (i kvůli levné lodní dopravě surovin i výrobků) než ocelárny ve Žďáru nad Sázavou ve výšce cca 600 m nad mořem.