To nucení k dojídání bylo dříve dokonce i v rodinách, u lidí kteří prožili koncentrák nebo zajetí i hlad za války. Sám jsem byl zavřen tátou v pokoji dokud nedojím oběd. Dnešní situace a reklama nahrávají na opak, takže i tento kritizovaný způsob nucení je důvodem k zamyšlení proč? Jak vypadá stravování v současných rodinách, umí dnešní maminky "vůbec" vařit?
To nebylo jen po válce a v chudých rodinách. Na některých moravských zámcích se například dozvíte, že co šlechtické dítka nedojedlo k obědu, dostalo k večeři.
Slovo hrdobce je skutečně zastaralé. Vzniklo v době prudkého rozvoje techniky jako označení lidí hrdých na tento rozvoj s vírou, že vyřeší všechny problémy světa. Za několik desetiletí stejný lidský druh přišel s heslem "Poručíme větru, dešti (na obou stranách Šumavy). Dnes mají heslo nové. Ní nového pod sluncem. Jen tehdy mezi hrdobce nebyli politici. Byli totiž racionální.
No čím dál lépe! Já jen připomenu : Kalergiho plán nebo Coudenhove-Kalergiho spiknutí je teorie vyhlazení bílé rasy pomocí imigrace. Vychází z knihy "Praktischer Idealismus" hraběte Kalergiho. (Wikipedie)
Však také dostal v květnu 1945 ve Staňkově na náměstí přes hubu. To přijel z Ronšperka dělat revoluci. V Poběžovicích ho prý mají rádi. Prachy na rodinný zámek tam EU strká již od roku 1990. Pamětní desku (společnou) má v rohu náměstí ve Fürt in Wald.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
A cenou materiálu myslí pan podnikatel cenu v místě výroby nebo u nás. Třeba takový Azovstal vyráběl ocel (i kvůli levné lodní dopravě surovin i výrobků) než ocelárny ve Žďáru nad Sázavou ve výšce cca 600 m nad mořem.