přestáváme dávat goly tak tam Jakuba dal a moc to nepomohlo,už aby naskočil kapitán :-)
No, nechal ho sedět kdo ví jak dlouho (vlastně od doby co se Ovečkin zranil). Nevím jestli ho alespoň nasadil na přesilovky, ale přijde mi to trochu škoda. Nehrál ze začátku sezony tak blbě, navzdory těm pravidelným deseti minutám na zápas.
Docela mě udivuje, že tak inteligentní zvíře jako vlk takto hloupě přebíhá silnici. Že chvilku nepočká, až auta přejedou. Přece musí chápat, že tam "běží" nějaké veliké "zvíře", které má větší sílu než on, a že teda bude lépe se mu vyhnout.
No, fakt je, že člověk to chápe taky, a taky mnozí jedinci hloupě lezou do silnice, když je to jasně o život.
Ale oni třeba i chvilku počkají. Někteří třeba chodí kolem dálnice i dny, než se rozhodnou přejít. Je třeba si uvědomit, že silnice, železnice a dálnice jsou vážné překážky. Auta jsou navíc rychlá. Zkuste si sama přejít silnici s blbou viditelností na obě strany, nebo dálnici. Nebo radši ne, protože jde o život.
Kucherov sice vyhrál bodování, ale obecně bych ho jako lepšího hráče neviděl. Absolutně nulová snaha z jeho strany hrát do defenzívy a nedivil bych, kdyby to byl hlavní důvod, proč nebyl zvolený. Navíc vstřelil o 7 gólů méně a ty mají větší váhu než asistence. A taky dost pochybuju, že by si z ruských hráčů něco v zámoří dělali.
Co se téhle sezony týče a mlaďochů, tak zatím se nedá říct, že by byl Michkov o třídu lepší. Bude to těšné. Dustin Wolf taky hraje solidně, i když na Calder by ještě musel přidat.
Stopku jim nedala ochrana přírody, ale samozvaní uzurpátoři výhradního užívání přírody. Je smutné, že ti co přírodě nejvíce škodí jsou tito darebáci, kteří si přírodu přivlastňují a sami ji drancují. Je třeba tomu udělat přítrž. Drancují lesní plody,, dřevo, rašelinu,, vše co se dá zpeněžit.
Rozdělme si tenhle váš výrok.
a) "Drancují lesní plody." - Ehm, ne. Naopak, ochrana přírody uděluje pokuty, obzvlášť pokud se jedná o používání hřebenů a podobných nesmyslů na borůvky. V některých případech se pokutuje i sbírání v klidovém pásmu NP (něco lze tolerovat).
b) "Dřevo." - Ochrana přírody spravuje minimum lesních pozemků na území ČR a ty opravdu nedrancuje. Chcete-li se dívat po drancování dřeva, tak si musíte najít jiné vlastníky.
c) "Rašelinu." - Tohle je asi ta nejvtipnější část, vzhledem k tomu, že ochrana přírody stojí za velkoplošným a úspěšným (!) obnovováním rašelinišť, třeba i právě v Krkonoších. Těžba rašeliny je na velkoplošných chráněných územích zakázána. Viz Odkaz 1
Toť otázka. Hodně brankářů zvládá chytat i ve vysokém věku, z legend Tim Thomas, Martin Brodeur nebo i v těchhle komentářích všemi omýlaný Hašek. V současnosti taky chytá několik velmi solidních brankářů na hraně čtyřicítky. Shesterkinovi bude cca 36 když ta smlouva vyprší. Pokud mu to zdraví dovolí, tak není důvod si myslet, že v tomhle věku nebude solidně chytat.
S řízeným vypalováním i požáry nejen po něm zkušenosti mám. Jsem z vesnice, kde se řízené vypalování do jisté doby praktikovalo běžně a často to skončilo velkým průšvihem. Jak už jsem uvedla, mě nepřesvědčíte, na to už jsem toho moc zažila a viděla. Á propos ten NP ČŠ - nebyl tam náhodou první požadavek AOPK na hasiče "nechat to řízeně vyhořet"? A proto se to rozšířilo? Takže moje srovnání sedí, milý pane. Nechte si své polopravdy a zelená dogmata pro někoho jiného. Howgh.
Opět srovnáváte jablka a hrušky. Vypalování zemědělců z vesnice nemůžete srovnávat s řízením vypalováním ochrany přírody. Dělá se úplně jinak, za jiných podmínek a za jiným účelem. K tomu Českému Švýcarsku... dost pochybuju, že nějaká taková komunikace proběhla a i kdyby, "řízené vyhoření" by přeci znamenalo, že hasiči mají kontrolovat, aby se oheň dál nešířil, alespoň ne tam, kde nemá přirozené bariéry, které by ho zastavily. Opět, s řízením vypalováním to nemá nic společného. Jakou polopravdu jsem tedy přesně řekl? Dokážete to přesně vypíchnout, nebo jen dál plácat do větru?
Třeba jako v NP České Švýcarsko? Koukám, že jsem narazila na zastánce ekoteroristů. Děkuji za snahu, ale mě nepřesvědčíte, já mám s přístupem AOPK četné vlastní zkušenosti. Mějte se, jak chcete.
Srovnávat řízení vypalování s požárem o vysoké intenzitě a severitě může jen někdo, kdo o daním tématu nic neví. Ten požár byl mnohem destruktivnější než se dělá u řízeného vypalování a to kvůli faktu, že byla nahromaděná spousta paliva a jedná se o les (!), který by se v našich podmínkách nevypaloval. Při řízeném vypalování se nevypaluje celá plocha, ale jen části, tak aby vznikaly plochy, kde mohou živčichové a rostliny přežít (tzv. refugia). Navíc se kontroluje intenzita ohně, aby příliš nepoškodila půdu a podzemní faunu a flóru. Netuším, s čím máte zkušenosti, ale s vypalováním očividně ne.
Za peníze to napíše i vedoucí práce. Je to většinou prý jednodušší. Ostatně ve světle AI ztratí diplomové práce význam téměř zcela.
Zatím ne. Nezvládá dobře formulace, chybuje a dělá špatné závěry. Ale uvidíme. Viděl bych to tak na sedm, osm let a pak to zvládne. Student to ale pak musí i obhájit a to bez dostatečných znalostí o problematice a postupu nejde.
Populace jednoho druhu. Zabití mnoha jiných organismů. Stejný postup - upřednostňování jednoho zájmu před zájmy jiných organismů, který je prý důvodem pro vyloučení hospodaření. Pokusy rádobyodborníků ohýbat přírodu. Pokud tvrdí, že samovolný vývoj je nejlepší způsob nakládání s přírodou, nemají tam co zasahovat. Kážou vodu a pijí víno. Klasické pokrytectví, samolibost a arogance.
Ne populace jednoho druhu. Populace mnoha druhů. Vypalování prospívá řadě rostlin a na ně vázaných herbivorních druhů. Obecně vyhovuje i druhům, kteří vyžadují slunné a teplé prostředí, které po vypálení vznikne. A nenajdete ani jednoho ochránce přírody, který by tvrdil, že "samovolný vývoj" je vždy a všude dobrý. Ba právě naopak. V naší přírodě je vhodný jen na pár místech. Naši přírodu po staletí ba po tisíciletí člověk přetváří. Od luk, po lesy, od nížin do hor. Otázka, co chránit má mnoho odpovědí, ale většina odborníků se shoduje na tom, že bychom měli bránit biodiverzitu, vzácné druhy a vzácné biotopy. Zarůstající louky vzácné nejsou a hospodářské lesy taky ne. Vypálení může sloužit jako jednorázová pomoc při zarůstání nějaké rozsáhlé plochy, anebo jako regulační vypalování, zejména na sekundárních vřesovištích, které bez nich dlouhodobě nepřežijí.
Oni jsou ti zelení paraziti vážně postižení. Například chtějí vypalovat stařinu na nekosených loukách, ptz prý to svědčí XY ( nepamatuji, čemu, ale není to podstatné). Že při tom spálí stovky jedinců jiných druhů nejen hmyzu, ale i obojživelníků, plazů, možná i mláďata obratlovců, to jim nevadí. Mají tunelové vidění a jsou to fanatici.
Ochrana hmyzu je o ochraně jejich biotopu. Když mají prostředí, ve kterém mohou přežít, tak přežijí. Pokud byste radši nechala louku zarůst, tak hmyz, kterému původně svědčila vyhyne. Jistě, vypálení zabije nějaké jedince, ale když se po něm celá populace zvedne, tak to má smysl.
Bez probirek by to tvalo 3x tak dlouho,než by z džungle byl hospodářský les.
Mám to štěstí,že žiju u lesa,ve kterém se samovolně rozmnožují jedle semeny.Jedlička vedle jedličky,místy bez probírek neprojdete ani Vy ani,zvěř.
O kus dál ve výcvikovém prostoru se přirozeně obnovují listnáče,buky,duby,habry,jeřáby,olše,lípy,javory,kupodivu i jilmy.Listnáče se nechávají hustěji ať si natáhnou rovný kmen bez větvení,ale ten sám problém.Bez probírky vzniká hradba.
Já vím k čemu se používá v hospodářském lese. Spíš mi přijde, že pánové a dámy se tu zbytečně čertí nad studií, která možná zabije pár stromů, ale spíš je jen poškodí, když my sami pro vlastní potřebu je zabíjíme v neskutečném množství. Prostě paradox.
Milý malý hlupáčku, v článku se jasně píše :„Dříve stromy běžně zraňoval dobytek, oheň při vypalování pastvin i pravidelné osekávaní větví na otop či krmivo pro dobytek: Máš pocit, že to příroda udělal sama? Ne a ten hmyz tam žil i předtím, prostě si poradí. Takže zanech inteligentních názorů bez argumentu.
Neudělala. Naši krajinu už dlouho přetvářel člověk. Cílem ochrany přírody je ochraňovat cenné ekosystémy včetně těch přetvářených člověkem. Tyhle zásahy, které dlouhodobě přetvářeli krajinu už nejsou prováděné a proto musí být něčím nahrazené. Tohle je jedna z možností a první rok výsledků zjevně vypadal pozitivně, jak se v článku jasně píše.
A co na to zákon 114/1992 o ochraně přírody, obzvláště ta část o NP, CHKO a dalších, kde je výslovně uvedeno, že se nesmí provádět rostliny poškozující činnosti, a uvedeny i sankce? 😮 Už policie v součinnosti s NP zasáhla a udělila ochráncům patřičné tresty? 😡
Na tyhle zásahy lze udělat výjimku ze zákona, tak jako na jiné.
Celá ta akce mi připomíná jinou z mého okolí. Místa, kde se nejen nedalo nic pěstovat, ale ani sušit seno, sloužila jako pastviny. Dobytek tam likvidoval nálety pionýrských dřevin a časem tam vznikla unikátní společenství charakteristická například četným výskytem solitérních jalovců (ten dobytek nespásá, protože moc píchá), unikátní světlomilnou květenou a hmyzem, který na ni byl navázán. Ochránci si toho všimli a vyhlásili tam před padesáti lety rezervaci. V rezervaci je samozřejmě zakázána jakákoli hospodářská činnost a zásahy člověka, takže pastviny postupně zarostly, a teď tam jsou dvacetimetrové smrky. Jalovce v jejich stínu zašly, kvetoucí rostliny také, a z hmyzu tam prosperuje akorát kůrovec.
Tak za komunistů ochrana přírody vůbec nefungovala. V podstatě nikde se neprováděli žádné zásahy a spousta suprových míst takhle zanikla. Jalovcové pasínky nevyjímaje.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Palát potvrdil ok formu. To, že ze začátku sezony hrál bídně je jiná.