Česká správa sociálního zabezpečení proto radí důchodcům, aby zvážili výplatu penzí na bankovní účet.
Dobrá,ještě by ČSSZ měla tedy zajistit bankomaty ve všech obcích. K čemu bude důchodci důchod na účtu když nejbližší bankomat je třeba 15 km daleko jako například u nás a autobusové spojení je typu ráno autobus tam ,odpoledne zpět. A Vietnamec u nás v konzumu katry nebere a v hospodě je taky neakceptují o autobusu ani nemluvě. A mimochodem pošta vloni skončila.
K tomu porovnání důchodů u nás a v Německu by chtělo ještě doplnit kolik procent ze svého přijmu platí zaměstnanci na důchodové pojištění v Německu a u nás. Protože ten podíl je daleko nižší než u nás tak si samozřejmě že pak si Němci mohou ze svých přijmu platit ještě další doplňkové pojištění mimo státní systém.
300 000 jsou 3-4 vyplaty, ale i tak si za to nic nekoupim, takze 300 000 neni co byvalo, ale jsou to nevdecni smradi... Jak by mi tohle reklo moje dite tak by dostalo 0kc a ahoj
No ,nebo to je celý důchod. za 15 měsíců. A u rodičů ,důchodců jsou to třeba úspory které si mohou pořídit z důchodu za více než pět let.
Zbývá ještě zavést poplatek za každý prodaný hudební nástroj ,protože někdo na něm může hrát skladby autorů a po té i za každou prodanou tužku a papír protože si s nimi muže pořídit opis textu chráněného díla. A vůbec měl by se vybírat poplatek ode všech občanů protože každý(snad) má mozek a může si autorské dílo zapamatovat.
No tak zaměstnávání cizinců určitě produktivitu nezvýší naopak bude současný stav dále konzervovat.Proč tady zahraniční firmy neinvestují do robotizace a výroby s vysokou přidanou hodnotou ? Nedělají to právě proto,že právě proto aby to nemusely investovat do těchto oblastí sem přišli.Protože se jim tanaše levná práce vyplácí více než investice do nějaké robotizace kterou by musely v domovských zemích z důvodů vysokých platů tam chtěj nechtěj provádět.
To je nesmysl, palivo, jídlo, oblečení, elektronika, auta atd. vše je stejně drahé v celé republice, stejně tak energie, jediné co je levnější je to bydlení jako takové, ale když vyděláte 3x méně tak to levnější bydlení nezachrání
Přesně tak, naopak některé náklady mohou být i vyšší. Doprava vzhledem k dopravní obslužnosti, nedostupnosti služeb a obchodní sítě. Mnohdy i služby pro menší konkurenci a dražší dopravu. Bez auta se třeba v Praze obejdete na vesnici je to dnes naprostá nutnost.
Problém není stavění. Celkově je v republice bytů a domů dost. Problém je, že se všichni cpou do Prahy, kde logicky byty chybí, ale třeba na Jesenicku nebo Bruntálsku jsou. Ano, jsou tam nižší příjmy, ale i nižší životní náklady, takže se to celé nějak rovná
Prosím jaké nižší životní náklady mimo možná nižší nájmy máte třeba v Orlických horách?
Máme ji dotovanou a sedmou nejlevnější v Evropě a desátý nejlevnější plyn. Elektřinu po slevě avizované v září mám na stejno jako před inflaci a plyn mám o 50 kč dražší. Nájem mám 6 500 a za komunistů 600 Kč. za družstevní byt byt 3+1. Takže vzhledem platům tehdy a dnes jsem na tom za stejný byt stejně,
Proboha kde to žijete,hned se stěhuji.U nás a to jsme malé bývalé okresní město ve východních Čechách nájem v 3+1 pod 15 000 Kč neseženete.A to samozřejmě bez topení,elektřiny,fondu údržby a plateb do SVJ.Kolik to stojí v Praze nebo Brně radši ani nechci vědět.Za najem 6 500 Kč u nás seženete tak akorát místo v ubytovně.A vlastně ani to protože si ůčtují 350 Kč za den
.A jsou plnéUkrajinců,Rumunů,Bulharů a já nevím koho.
A podle vás ty pušky a ostatní vybavení půjdou do štrotu? Ale dělit umíte, bravo!
Ještě že ty prasata máme, jinak by ti naši odstŗelovači stříleli předovkama. Sakra čím stříleli do teđ, když si nové vybavení musí kupovat na prasata. To jako když jde o životy lidí tak jim vybavení stačí a když jde o prasata tak se musí koupit nové.
Zlatí komunisti. Máslo v roce 1989 10,-Kčs a při průměrné mzdě 3.170,-Kčs se jich dalo koupit celých 317. Dnes při stejném nákupu třísetsedmnácti čtvrtek másla a průměném platu 44.943,-Kč by jeho cena měla být 141,-Kč a je na polovině ? Tak to ti komouši zase tak zlatí nebyli. 😄
Mne neštve máslo ale guláš v naší hospodě. Kdysi když jsem měl 3500 Kč výplatu jsem za něj dal 5,20 Kč dnes za něj chce náš hospodský 180 Kč. A mě furt vejplatu 120 tisíc dát nechtějí. To přece není fér když se teď máme o tolik lépe.
Trénují a neustále se zdokonalují, takže by stejně někde trénovali, stejně by to stálo peníze, akorát by to nikdo nevěděl. A myslivci, to jsou jen veřejní pytláci, jinak nic, Jak je moc práce tak je to nebaví.
Fíá .Tak jedna rána za 318 tisíc to je docela garda. Počítám,že když jsou to odstřelovači s moderní technikou tak víc než jednu ránu na divočáka nepotřebovali. A zastřeleného divočáka museli potom stejně dohledat a zlikvidovat myslivci.Ale asi mzdové náklady či co..
Za byt 60m chtěli tenkrát v roce 95 cca. 100tisíc. Plat byl v té době okolo 8tisíc. Dnes jsou platy na čtyřnásobku a máte pocit že se dá někde sehnat byt do púl milionu ?
No nevím už družstevní stabilizační 3+1 už roce 1984 kdy se sečte všechno dohromady přišel na 330 tisíc. Platil jsem členský podíl 65 tisíc dalších 65 tisíc jsem si mohl půjčit od podniku po podepsání závazku na 10 let. A podotýkám u textilky kde byly v té době silně podprůměrné platy (tenkrát 2200 Kč hrubého měsíčně, pamatuji bylo to přesně 13 Kč na hodinu)) Pak se samozřejmě splácela anuita ve výší 200 tisíc rozložená na 20 let. Tak ono to při tehdejších platech nebylo taky nic moc. Samozřejmě výhoda byla, že ty půjčky byly bezúročné. Ale pozor ten byt nebyl stále váš ale družstevní a to mělo také některé nevýhody. Státní byty které se privatizovaly na menších městech mnoho nebyly a když. tak byly přidělovány vojákům, esenbákům, učitelům nebo sociálně slabým většinou z určité menšiny. Byty podnikové měly tehdy až na vyjímky jen preferované podniky(doly, hutě, zbrojovky ap). Mnoho lidí se ale postavilo vlastní bydlení ať družstevně nebo rodinné domy. Ale podtrhuji postavili a ne nechali si postavit, to tehdy nešlo. A to byl očistec. Mnoho let bez dovolené ,víkendy a odpoledne na stavbě a šetření způsobem o kterém se dnešním mladým lidem ani nesní.
Fascinuje mě jak se u nás dělá novinařina. V některých mediích pro neználky i v Ruských se psalo už první den, že byly nalezeny zbytky Ukrajinského dronu. Takže Rusové to věděli. Ona je trochu osvětlující jiná informace. A to o Ukrajinských operátorech. Když jsem napsal o tom samém na začátku konfliktu na Ukrajině, tak to nebyla pravda a tady to tak je. Kdo tedy naváděl Ukrajinské rakety? Přes který Ukrajinský satelit? Jenom výcvik takového člověka je minimálně rok. A k těm mimoňům co si myslí, že to nebylo domluveno i s Ruskem k tomu nemám co dodat.
Nejzajímavější je na tom to,že ty islamské milice a pravděpodobněi s těmi oslavovanými ukrajinskými operátory dronů nyní útočí na kurdské milice které podporují USA a Evropa.
48
Sledujících
1
Sleduje
48
Sledujících
1
Sleduje
Jo, tak to bylo. V roce 1990 doba dožití činila 67,6 roku u mužů a 75,4 roku u žen. V r. 2019 — se Češi dožívají 76,2 roku, Češky 82,1 roku. Jasny dukaz, ze pi. Mudrova popisuje bezny bolsevicky standard ve zdravotnictvi a v zivotnim prostredi.
Odkaz
14 odpovědí
58
Sledujících
0
Sleduje
58
Sledujících
0
Sleduje
Samozřejmě 35 let pokroku mediciny musí být někde vidět.Je to stejné jako když se komunisté chlubily,že za jejich panování se délka dožití zvýšila o 10 lert (1938 dožití 57/61 a v roce 1985 67/75).Je to fakt ale nemá to nic se společenským zřízení ale prostě v pokrpku medicíny.
4 odpovědi