Pane Pilčíku, bohužel se na celou problematiku díváte čistě z pohledu obchodu. Wellfare zvířat Vás nazíjímá, dopad hromadného chovu dobytka na životní prostředí také ne, chování zaměstnanců jatek a farem k dobytku už vůbec. O zvířatech se bavíte jako o věci a jakákoliv legislativa, která by se zvířat zastala, Vám samozřejmě navyšuje náklady a snižuje zisky a tím pádem je špatná. Cílem PS ČR by měl být zakáz rituálních porážek, kdy zvíře umírá 3 minuty. Cílem EU by mělo být vývozy do 3. zemích zcela zakázat (doporučuji se podívat ná pár videí na youtube, jaká pecka to je). Pokud je jedinou cestou zvýšení nákladů vývozu a zvýšená administrativa a ne zdravý selský rozum a morálka EU podnikatelů, tak bohužel.
Reakce chovatelů je otřesná. Výroky typu "v souladu s Českou legislativou" je čistý alibismus a věta "nemáme se za co stydět" je prostě k neuvěření. Sebereflexe nula, snaha o zajištění lepších podmínek pro zvířata na úkor zisku nula. Je dobře, že tyto články vychází. V další fázi je pouze na spotřebitelích, zda-li si "rychlokuře" v obchodech koupí a nebo ne. Jen chování spotřebitelů může změnit současné praktiky chovu.
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
Pointou celé protestní ake bylo, aby se veřejnost dozvěděla za jakých podmínek jsou u nás chované krávy na mléko. Podle ohlasů na tento článek, se to povedlo 🙂 Je jedno jestli jíte maso, pijete mléko, dělal/a jste někdy v živočišné výrobě nebo jen protestoval/a. Faktem totiž zůstává, že ty podmínky jsou často otřesné, že zvířata jsou bity zaměstnanci farem, že celý život prostojí na betonu ve výkalech. Telata jsou kravám hned po porodu odebraná, aby další 2-3 měsíce trávili sami v zimě/vedru na 1,5 m2 plochy čas, než budou převezena na porážku a nebo do výkrmu. Je třeba se zamyslet nad tím, jak se jako lidé chováme ke zvířatům, díky kterým můžeme mít jogurty, sýry a telecí paštiky a jak nahlas bychom se měli ozývat, za změnu podmínek chovu.
1 odpověď