Tak jste si poplakala a soucítím s Vámi.To je tak asi vše.V dnešní době se zkrátka konkurenci neubráníte.Ať už je to Temu nebo někdo jiný.Myslíte, že když zmizí Temu ,tak to nemohou vyrábět třeba v Bangladéši a vozit Allegro.Zase budou levnější než Vy.Vyrábíte to draho ve srovnání se zeměmi kde je levná pracovní síla.Spravedlivost žádnou nehledejte,v obchodě vládnou pouze peníze.Jestli Vás nepodrží Vaši zákazníci,tak to zavřete a je jedno jak jste na trhu dlouho.To je celkem běžné a mohu Vám dát mnoho příkladů,
vše mají v rukou obyčejní lidé-bud budou nakupovat lokálně (podpoří místní ekonomiku a tím podpoří sami sebe a své výdělky) nebo podpoří stát kde nejsou žádná lidská práva a kde je "eshop" jen velká pračka špinavých peněz...vše je na lidech jako jste vy a já. Jen jsem chtěla upozornit a tento jeden případ a na to že každá malá objednávka u malého výrobce má smysl a nákup takového zboží vás z dlouhodobého hlediska vyjde levněji (Když si koupím kvalitní kostým Mikuláše který vám vydrží dekády-máme jednoho zákazníka který má od nás ornát 34 let a každoročně jej používá-tak dlouho vám opravdu nic z TEMU nevydrží)
A další článek proti Temu, to je tady obden. Nízké ceny, dopravné zdarma a spokojený zákazník. Narozdíl od ufňukaných českých a evropských e-shopů, Amazon bojuje proti Temu snižováním cen.
a pak jsou tu firmy jako ta ve které pracuji-máme minimální marže, bereme prakticky minimální mzdu (ano, i my "v kanceláři")...většina českých výrobců čehokoliv bojuje o přežití a zlevnit už prostě není kam (my třeba nezdražovali 12 let a letos jsme zdražili třeba jen o to co narostly ceny materiálu a minimální mzdy-už tak máme ceny násobně vyšší v porovnání s TEMU a jakékoliv další zvýšení ceny by naše zboží učinilo neprodejným)
Jakožto někdo kdo má na starost mimo jiné marketing malé české firmy (jediného výrobce a karnevalových kostýmu v Česku) musím říct že obzvláště TEMU je něco čemu prostě konkurovat nemůžeme-zatím to tedy řešíme tím že se soustředíme na typické české kostýmy (vodník, čert, Mikuláš...) ovšem už i náš stěžejní artikl čímž je Mikuláš má TEMU v nabídce (a dle jednoho z našich bývalých odběratelů "Čechům ty levné nekvalitní věci stačí a o kvalitu nemají zájem")...vypadá to že firma (která prapůvodně sahá do meziválečného období a na karnevalové, maškarní a masopustní kostýmy se specializuje posledních třicet let) tu dlouho asi nebude (tedy pokud Češi nezačnou preferovat textil navržený a ušitý v Česku což nadějně nevidím).
To že je obec malá, Vás neopravňuje urážet její obyvatele a bagatelizovat jejich problémy a názory.
Nijak malé obce nebráním ale poukazují na to že se musí řídit jinak. Je nutné provést celorepublikovou analýzu a zjistit od jaké velikosti se vyplatí aby obec mohla existovat (aby bylo možné udržet všechny služby a aby tyto služby byly na dostatečně urovni) a všechny menší sloučit tak aby to dávalo finanční smysl (je dlouhodobý problém sehnat do zastupitelstev lidi na malých obcích stejně jako je problém najít ředitele na malých školach-u nás se např škola skoučila s mateřinkou-nyni je tak možné sdílet nejen budovu ale I účetní, ředitele a jídelnu a nemít toto zdublovane zbytečne+sdílí účetní se školou v sousední obci.
Tak v drtivé většině obci ani školní kuchyň nemají a vozí z těch městských a ty zase pro velký počet obědů ,maly počet kuchařek,neposkytují žádný výběr ,chybí tu totiž bývalé komunistické bufety kde jste si dali z 10 až 15 druhů jídel, salátů a pod za rozumný peníz co jste chtěli,jasné že to nebylo nic speciálního ale jíst se to dalo
tak pokud mluvíme o mikroskopických obcích (pod cca 400 obyvatel) tak logicky vybavenost mít nebudou-a je na zváženou zda vůbec mít obce takto malé jelikož jsou extrémně neefektivní aneb co za magořina je mít ocec se 14 obyvateli aneb Lhoto na Pelhřimovsku dívám se na tebe). Jde o to co ta jídelna nabízí (pokud dělá navíc i catering pro obecní akce jsko jsou slavnosti, jarmarky, sprtovní akce ali pro soukromníky) a pokud si zdroje financování diverzifikuje tka nemá problém kvalitně vařit pro všechny své klienty (od dětí ve školce, přes teenagery až po důchodcce) a na tom kdo ji vede.
Ve školách samozřejmě chybí i mnohem flexibilnější možnost odhlašování objedu na daný den (=šetření jídla) ale to už je jen takový malý detail.
Tak v drtivé většině obcí kde vaří školy mají jídelníček zvlášt pro mateřinku, zvlášt zš a zvlášt pro cizí strávníky takže stěžovat si že důchodci vám nebudou jíst cizrnu či jáhly je zcela mimo mísu. Spíš umožnit volbu mezi alespon 2 jídly či umožnit dát si např jen bramborovou kaši (pro lidi s ARFID-tzn ccca 20% populace) a nedávat na to žádnou štávu z masa (prostě dát si jen jednu ze složek oběda aniž by přišlo do kontaktu s jinou potravinou-štávou/masem...)
Takže ideál je 15 let diskusí kvůli domově pro 25 důchodců...
je to doba ktá je cca stejná co trvá získat stavební povolení (+o záměru něco takového vybudovat se věděl určitě mnoho let dříve). Tudíž dejme tomu 20 let obec aktivně pracovala na tom mít domov důchodců ale seznámit s tím veřejnost se rozhodla až v posledním roce což je velmi podezdřelé. Zjistit názor občanů o tom co bude/nebude postaveno v obci (a co ji ovlivní na desítky let dopředu) je nutné PŘEDTÍM než začnu vyřizovat stavební povolení,dotace a další náležtosti (udělat v obci průzkum co chtějí za stavby a projekty v budoucnu a tomu přizpůsobit o co bude obec usilovat). když o určitou věc v obci není zájem tak pokusit se ji vydíráním protlačit je velmi hloupé ("musíte v referendu hlasovat pro domov důchodců, obec již investovala spoustu peněz a má vyřízené dotace"...perfektní ukázka citového vydírání)
Arogance máte v obci zřejmě docela dost...argumentovat pohřebáky, sanitkami a "újmou pro děti", to se hned tak nevidí.
tak znovu, v Horním Lidči nežiju (má rodina ale ano). Žiji v Liptále kde vedení obce občany s myšlenkou domova důchodců obeznamovala a připravovala soustavně již od roku 2007 a když se začalo finálně rozhodovat NIKDO neměl námitky jelikož jsme vyrůstali/žili tak dlouho s tím že toto se plánuje a bylo nám soustavně vysvětlováno co se bude dít, jaké jsou klady a zápory (dokonce se změnila lokace ze samotného centra mírně do dolní části obce tak aby mohli senioři sdílet zahradu s dětmi z dětského domova a i s mama centrem). Celých těchto 15 let docházelo k diskuzím (při kulturníh akcích jako jsou jarmarky, liptálské slavnosti, dětské folklorní slavnosti, sportovních akcích... byly diskuze, velké bannery s vizualizacemi s člověkem který odpovídal na dotazy), starosta (součastný i předchozí) aktivně navazoval konverzaci s lidmi jednotlivě a diskutoval s nimi...Proč se alespoň zlomek takovéto snahy neprojevilo i vedení Lidče? To že něco hodíte na plakát, na nástěnku a párkrát to zopakujete v rozhlasu NENÍ možné považovat za snahu vtáhnout občany do dané problematiky.
Vedení obce o tom informovalo několikrát - letáky do každého domu, v bulletinu obce, na veřejných schůzích a rozhlasem. Do podpisu smlouvy a začátku stavby níkdo nevznesl námitky. Co by k tomu ještě chtěli, burani, cukrovou vatu ?
NIKDO nečte letáky/zpravodaje ani neposlouchá rozhlas (který je v 90% tak špatný že mu rozumět ani nejde). Pokud obec po obyvatelích něco che (schválení stavby v referendu) tak musí jít obyvatelům naproti (např diskuze při různých kulturních a sporotovních akcích, přednášky ve škole pro žáky i rodiče, přednášky pro sportovní organizace jako je třeba místní dobrovolní hasiči...)
nezlobte se, tiším že podle zákona o obcích je zastupitelstvo minimálně každé 3 měsíce, a je VEŘEJNÉ. Takže tam mohli přijít a ptát se a zajímat se. Tečka
veřejné zasedání (kde se řeší spousta věcí které 99% obyvatel nezajímají a normální člověk na něco takévho během pracovního týdne kdy přijde unavený z práce prostě nemá čas ani energii) versus veřejné projednání určitého projektu (kde je i architekt či jiný odborník) které se ideálně koná v rámci jiné kulturní akce jsou dvě zcela odlišné věci. Obec se obyvatel ptala na otázku-to že zvolila formát referenda místo toho aby se jich osobně zeptala během diskuze už byla jejich volba.
nic to neměni na tom že to místní pros....., nezajímali se a až když bylo pozdě, začali jednat. Bohužel to teď bude stát šílené peníze, protože výsledky referenda jsou závazné, zároveň je závazná smlouva. Nezlobte se na mne, pokud se chci o něco zajímat, zajímám se o to od začátku, a nečekám že mi to donesou pod nos. Pokud mi záleží na obci, na tom kam směřuje, co s ní bude v budoucnu, co se postaví.....tak se prostě zajímám nebo sedím doma na prd... a neremcám
oni se ale zajímali-neměli ovšem k dispozici žádnou možnost svůj názor na situaci vyjádřit (na sociálních sítích si spousta lidí stěžovalo a vedení obce označovalo, v obecní skupině si lidi stěžovali a kladli otázky a opět ignot). Obec jim dala jedinou platfomu kde mohli vyjádřit svůj názor a tou bylo referendum. Kbyby se občanu předtím zeptali na názor a vše jim vysvětlili/projek upravili tak aby většina občanů s ním neměla problémy tak vše by pravděpodobně dopadlo jinak.
Nehlede na to dělat referendum mělo být to první co se mělo udělat a až poté se mělo začít s dojednáváním dotací a projektem -to je další v řadě obrovských chyb které vedení obce udělalo a vinit může jen a jen sebe.
Tak počkejte, mluvilo se o tom, takže jste o tom věděli, ale nechali jste to plavat, protože proč, že jo. Nechodili jste na veřejná zasedání, nechodili jste se nikdo ptát na radnici. Takže vám vlastně vadí že vám to nedonesli pod nos, protože jste o tom sice věděli, ale nepřišli za vámi. No a když jste zjistili že se začala realizace, tak jste začali křičet že děti budou mít trauma z funebráků a podobné kraviny. Oni vás nepostavili před hotovou věc, vy jste se prostě jenom nezajímali, byli jste všichni pasivní, šťastní v tom svém nevědomí, a teď jste za hrdiny. Nebo spíše za největší blbce a sobce
já osobně tam nežiju ale část rodiny ano-neproběhla tam ANI JEDNA veřejná diskuze s občany (opět porovnávám s Liptálem-veřejné diskuze, starosta osobně vysvětlující znepokojeným občanům co se bude dít a poskytující informace a to jak pozitiva tak případná negativa a co se k jejich mitigaci plánuje . Občané byli zapojeni do celého procesu...přesněji řečeno: obec je do tohoto procesu vtáhla jelikož se jedná o obecní peníze=peníze nás všech a takováto stavba a její obyvatelé budou součástí veřejného života)
Jestli jsem to pochopila dobře, o výstavbě se mluvilo hodně dlouho, plány, sehnání dotace, vybrání dodavatele není něco co zařídíte za 2 měsíce. Takže na to lidi sr.... a najednou si řekli - hele budou volby, tak my zařídíme referendum, protože starosta je blb. A to že nějaká mamina se vyjádří že děti budou mít trauma z toho jak tam budou nepřetržitě jezdit funebráci, no coment
mluvilo ale neproběhly žádné diskuze s občany a ti nemohli prezentovat své názory/připomínky. Neproběhlo žádné vysvětlování a prezentace proč je tato stavba nutná a proč by měla být právě na tomto místě. Prostě se vše prezentovala jako hotová věc. Když to porovnám například s tím co se děje v obci liptál kde se domov důchodců právě stací-nestaví se na zelené louce, proběhla prezentace a vysvětlování celého projektu, nestaví se na zelelné louce ale využívá se budova (teda základy budovy) bývalé speciální školy která zela prázdnotou posledních několik let. Zcela odlišné přístupy vedení obce vedly ke zcela odlišnému přístupu obyvatel obou obcí. Takovýchto případu tu na moravě je více a vždy záleží jak je celá věc prezentována laické veřejnosti (a to že je postavite před hotové rozhodnutí nikdy nemuže dopadnout dobře)
Můžete mi odpovědět jak, žena v bezvědomí může mít post traumatický šok ze zneužití když byla v bezvědomí a tedy o něm pravdě podobně ani neví?!
Prosím věcné odpovědi ne vaše výkřiky do tmy. Díky.
už je ta informace že se jí to stalo je traumatická (a no ani nemluvím i fyzických následcích), pro některé lidi do konce horší než kdyby byli při vědomi jelikož se mohlo stát naprosto cokoliv a oni neměli nejmenší šanci se jakkoliv bránit
To neni o učitelích ale o rodičích 😉 Z loňských devítek jsem neviděl nikoho kdo by si četl, ze tří osmiček to byla jedna holčina, jež četla knihy (a náramně jsme si o nich pokecali) sedmá a šestá třída absolutně bez zájmu a prvni stupeň čte v rámci předmětu Český jazyk a literatura.
pokud rodiče nečtou (třeba já z takové rodiny jsem) a ke knihám nemají žádný vztah tak je třeba toto někde suplovat. Co se čtení v češtině týče-za celou mou docházku jsme NIKDY nečetli nic co by mě zaujalo (at už v hodině či v rámci poviné četby) jelikož se nikdy nejednalo o žánry které by mě bavily (at už fantasy, scifi či cokoliv co mělo co dočinění s vědou nebo ochranou přírody-žádný z těchto žánrů ve školní či povinné četbě na mé škole nebyl a to at už na základní tak na na střední škole)
34
Sledujících
1
Sleduje
34
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Kupující zajímá především poměr cena/výkon. Třeba u oblečení se počítá s životností maximálně ty dva roky a někdy ani to ne. To, co nabízíte Vy je spíše segment luxusního zboží. Ne značkou, ale výdrží. A u luxusního zboží je klientela jiná a v ČR dost malá.
Stejná situace je nábytek a IKEA...
1 odpověď
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Tak ono je to ušité normálně (je smutné že něco normálně ušite lze považovat za luxus)a ve velké rychlosti-luxusni šiti vypadá jinak (ikdyž teď dodáváme i jedné firmě zimní bundy a parky ale i třeba pouzdrove šaty(upřimne tento artikl je spiš za trest) a mušelinove oblečeni pro malé deti a u těch už se o luxusnějším zboží dá mluvit to je ale opravdu drobný segment naší výroby). Každopádně nejsme jen na českem trhu (naši největší velkoodběratele jsou Švýcarsko(pro karneval v Basileji), Holandsko a Německo s tím že pro ně to ale není typický česky sortiment kvůli kterému naše firma vznikla-alespon státní správa (města, obce, školy) by měla primárně nakupovat tak aby podpořila zaměstnanost a místní ekonomiku když už obyčejne lidi nezajímá že kvůli tomu co a kde nakupují mohou skončit brzy bez práce.
1 odpověď