Na rozdíl od autorky jsem v té době žila a pamatuji si ji. Třeba jogurty bez chemie, ve kterých stála lžička, které měly trvanlivost pár dní, tudíž byly čerstvé a fakt dobré. Dnes mají trvanlivost hodně dlouhou, ale zas to s jogurtem moc společného nemá. Ty autorkou kritizované masné výrobky - třeba vepřová konzerva byla plná masa, lančmít, který se dal opékat na pánvi. Dnes je ve vepřové konzervě z poloviny sádlo, maso aby tam hledal lupou, lančmít po vložení na pánev jaksi rozteče. A takhle by se dalo pokračovat dál... Ovoce a zelenina byly dostupné podle sezóny. To je super, že si dnes můžeme koupit například rajčata v lednu, ale je to jen hmota bez chuti a zápachu. Nebyl tenkrát takový výběr jako dnes, ale bylo všeho dostatek a čerstvého. Dnes je větší výběr, opravdu kvalitní potraviny se dají koupit, ale za jakou cenu? Spoustu věcí si dnes raději udělám doma sama, nez abych lítala po krámech a z toho šíleného množství vyzobávala ty relativně přijatelné potraviny.
Daň z nemovitosti je jedna z nejšílenějších - chodíme do práce - platíme daň ze mzdy. Ze zdaněné mzdy si koupíme stavební materiál - včetně DPH. Zaplatíme řemeslníky - opět DPH. A pak z nemovitosti, na kterou stát nepřispěl, naopak už z ní 3x měl příjem, budeme platit dál jako mourovatí - za to, že se sami staráme, abychom měli střechu nad hlavou.
Ono je zákonem zakázáno dát druháčkovi pětku? Pokud má čtyři chyby, dáme mu dvojku, aby z toho neměl trauma? A kolik chyb je přípustných na jedničku, dvojku? Co asi z těch dětí vyroste? Udělal jsi chybu, nevadí, ohodnocení tomu odpovídat nebude. Pak by to mohlo vypadat také tak, že třeba lékař, který prošel školami s tímto systémem hodnocení, kdy chyba nevadí, místo slepáku uřízne někomu třeba kus střeva, ale nevadí, hlavně ho nekárat, aby neměl trauma. Jasně, že je to přehnaný příklad. Ale princip je podobný.
Mně nedávno volal pán, představil se a pravil, že je z České národní banky a z mého účtu že někdo chtěl uskutečnit dvě podezřelé transakce. Sdělila jsem mu, že nemám opravdu nemám účet u ČNB a on tvrdil, že oni kontrolují všechyn platby ze všech bank. A chtěl po mně, abych si stáhla aplikaci do telefonu, že tam bude číslo jednací, abych viděla, že to není podvod 🙂. Když jsem mu řekla, že si nic stahovat nebudu, začal být velmi neodbytný, až agresivní. Poslala jsem ho do tmy a okamžitě jsem kontaktovala svoji banku, kde mi potvrdili, že můj účet je v pořádku a tohle byl jasný podvodník. Takže i takhle to šmejdi zkouší.
"Podobně absurdní je konstrukce, že „neočkovaným budou odpírána práva a svobody pod záminkou, že představují riziko“. Neočkovaní lidé totiž nebezpečím skutečně jsou. Bojkotují úsilí o dosažení co nejvyšší kolektivní imunity, což je jediný definitivní exit z kruhového objezdu pandemie. A ještě: Nejsou to odmítači očkování, komu je odpírána svoboda. Přesně naopak. To oni berou svobodu ostatním, kupříkladu opakovanými restrikcemi vynucenými horšící se epidemickou situací nebo – nedej bože – dalšími lockdowny, které nás možná čekají."
Pokud tohle, pane redaktore, myslíte vážně, mohu říct jen jediné - každý má právo na svůj názor, byť je sebeblbější. Ale to neznamená, že ten názor může v médiích prezentovat jako jedinou a nezvratitelnou pravdu a ohánět se s ním jak Indián tomahavkem.
Pokud jste dostal zadání na článek s jasně daným výstupem a patřičně tučnou odměnou, tak to je také dost strašná varianta. Protože psát takéhle bláboly za peníze, to je hodně ostudné.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Naprosto úžasný článek, děkuju za projasnění dopoledne 🙂