🤣 Bože, myslíte si, že když tu budete dokola opakovat to samé, dá to vašemu sdělení váhu? Vy jste jak malé děcko.
Tak proč tedy “cintáte”do diskuze a nazýváte někoho frustrátem? Nejspíš proto, že na nic jiného než na urážky se nezmůžete. Autor projevil názor, vy s ním nesouhlasíte, je to důvod k urážkám? Vy jste projevila názor, já s ním nesouhlasím a přesto vás neurážím. Váš názor asi bude jediný správný, že? Pak nezbývá, než se rozloučit. Přeju hezký zbytek dne
Vážená dámo,
Vážená dámo, stejně jako vy posuzujete autora a nazýváte ho frustrátem podle toho, co napsal, posuzuji já vás podle toho, co jste napsala vy. Vám se nelíbil autorův styl, mně se nelíbilo vaše urážení autora. I lidé, kteří se setkají s nepříjemným chováním prodavaček a prodavačů o tom píší na internet. Prodavač je regulérní profese, nicméně k tomu, aby mohl někdo prodávat léky, je třeba mít znalosti, ke kterým je studium na VŠ prostě nutné. To, jak jste napsala, že pro vás je prostě prodavač, sorry jako, vyznělo poněkud urážlivě… O cenách jste nepsala, to se omlouvám. Autor měl ošklivý zážitek a přišlo mu líto, že se k němu takto někdo zachoval. Napsal o tom článek a proto je u vás ublížený frustrát… zajímavé…
Jak si může někdo dovolit vyškrtávat věty z knihy, ještě k tomu od věhlasného autora ? Kdo rozhoduje o tom, co je a co není vhodné ? Co autorská práva ? Nebudou se za chvíli některé knihy pálit jako za Adolfa H. ?
Souhlasím s vámi, je to šílenost. Prostě je to knížka o nějaké době a pokud tomu děti nebudou rozumět, mají snad rodiče, kteří jim to vysvětlí. To bude někdo za chvíli přepisovat Babičku? Třeba aby si děti nemyslely, že jist veverky a vrány je kruté? Ta hyperkorektnost nás zahubí.
No vidíte, a já si myslím, že o autorovi toho ten jeho seznam stížností, nenávisti k pacientům a ublíženectví vypovídá mnohem víc než o mně 😉
Když jste v článku vyčetla, že nenávidí pacienty, je ublížený a měla jste potřebu nazvat ho frustrátem a pouhým prodavačem, to o vás vypovídá, že jste nepříliš laskavá a ne zrovna moc chápavá. On opravdu v lékárně může být prodavačem jen člověk, který vystudoval farmacii, což není žádná sranda škola. Ceny léků neurčuje a že dokáží být lidé zlí a hodně nepříjemní, to asi víte i vy. Jen svým článkem chtěl vysvětlit, že opravdu není obyčejný prodavač. Léky nejsou to samé jako třeba pečivo, že? To skutečně může prodávat každý.
Bože, přečetla jsem pár prvních vět a dál ten výlev plný sebelítosti a stížností jak je na chudáčka pana farmaceuta svět zlej, nedočetla. Ale chápu, že frustrát se musí vyventilovat. Prodavač to pro mě je, sorry jako. Od poradenství mám doktora.
To, co tady o autorovi píšete a styl, jakým to píšete, to o vás vypovídá hodně a o autorovi nic.
Skleněná láhev se může používat dokud se nerozbije nebo neopotřebuje, to je pravda. Obvykle se otočí cca 10x. Musí se i tak tyto těžké lahve přepravovat sem a tam. Bohužel se to dostatečně nevyrovná. Nemluvím o domácím použití. to je něco úplně jiného, tam se to může srovnávat se sklenicemi.
Navíc spousta nápojů je v jednorázových skleněných lahvích, které putují v lepším případě do kontejneru na sklo, v horším případě do směsného odpadu.
Souhlasím s tím, že papírová brčka a víčka přidělaná k lahvi nic zásadního neřeší. My tady budeme třídit každé víčko a v Číně nebo Indii to hází vše rovnou do řeky. To pak fakt svět nevytrhne tyhle drobnosti u nás 🙂.
Sklo každopádně není řešení.
A co je tedy řešení?
Třeba proto, že když vezmeme 0,5 l láhev piva, tak na 0,5 kg tekutiny musíte přepravit cca 0,3 kg obalu. Pokud ten samý objem tekutiny dáte do plastové lahve, tak ta váží cca 0,025 kg. Tím vzniká velké množství emisí už jenom při přepravě. Stejně tak recyklace skla se provádí za vysokých teplot přes 1500 stupňů Celsia, zatímco plast se taví už při něco málo přes 300 stupňů Celsia. Musíte pak u skla tavit také mnohem mnohem větší váhu a objem než u plastu (viz výše 300 g vs 25 g láhev pro zabalení 0,5l tekutiny). Dalo by se dále pokračovat například mnohem větší spotřebou vody, spotřebou písku apod.
Nejsem na ekologii odborník, vycházím jen ze svých zkušeností - skleněná láhev se ale po vymytí může může požívat libovolně dlouho, alespoň do doby, než se rozbije. Není nutné ji po každém použití znovu roztavit, že ne? Nemyslíte, že tím se to tak trochu vyrovná nebo možná je to i výhodnější? Já třeba zavařovací sklenice používám bez problémů už 30 let a pořád dobrý...Možná se zálohování PETek a nápojových plechovek jeví jako dobrý počin, ale když se řekne A, mělo by se říci i B. Co ostatní plasty? Plasty, do kterých se balí salámy, zelenina, sýry, saláty, pečivo a vlastně i všechno ostatní? Neoddělitelná víčka, zálohování plastových lahví a nápojových plechovek, papírová brčka.... nejsem si jistá, jestli to vyřeší globální problém se znečištěním planety. Mně to přijde asi tak stejně platné, jako se snažit zastavit protrženou hráz pomocí korkového špuntu.
Ještě přidám:
-zákazník, který buší na právě zamčené dveře - prosím vás, já chci jenom jedny sirky. a má dojem, že čím menší a levnější věc chce koupit, tím je to pro tu prodavačku jednodušší. Kdyby raději chtěl něco aspoň za pětikilo. To by se odmykalo líp..🙂)
Ještě lepší zákazník je ten, který buší na zamčené dveře, na kterých je cedule INVENTURA a huláká, že potřebuje jenom..... Nezlobte se, nemůžu vám to prodat, máme inventuru. Ale já potřebuju jenom... 🙂
Vzala jsem ho s sebou na chodbu před toaletu. Tím dřív na ni pak začal chodit on. Když je dítě otoceno proti vám, tak přeci nevidí stejně věci jako vy? Jede před vámi zelené auto vy rikate hele zelene auto a dítě je k němu zády. Když se dívá stejným směrem jako vy můžete komentovat vše co oba vidíte.
Tak ono to vypadá, že vy všechno děláte správně a nejlépe. Protože vy rozvíjíte a brousíte komunikační dovednosti, my starší jsme do dětí valily. My jsme jim ukazovaly zelené auto, které nemohly vidět. A nenechaly jsme je lézt na chodbě před toaletou a tím se nám na toaletu naučily chodit později.. A víte co, každá správná máma dělá to, co považuje za nejlepší pro své dítě a to je to nejdůležitější. Hezký den
Nenechávala jsem dítě řvát nikde, postýlce, ohrádce, kočárku i mimo. Ohrádku jsem nikdy nevlastnila ani neznám nikoho kdo by ji vlastnil ( i když mám skutečně velkou komunitu matek okolo sebe) Ohrádku znám jen z filmů a fotek. Ale hodně mě pobavila ta nedůvěra, že by to šlo bez toho zavírat dítě jako zvěř. 😄 zřejmě valili když potřebují kočár jako komunikační nástroj. Můj syn byl v kočáru jen ve stavu maximálního unavení, kdy se očekávalo, že usne. Ne v době bělosti, kdy se mají brousit komunikační dovednosti. Navíc mu bylo zle z jízdy v protisměru.
A jak jste třeba s ročním dítětem řešila procházku? Paní Lenka chtěla, myslím si, říct, že i na procházce s kočárkem s dítětem komunikovala, ukazovala, co kde je, pojmenovávala, to znamená, že brousila komunikační dovednosti. Nikoli valila, jak jste to tak hezky nazvala. Také jsem to tak dělala, že jsem si s dětmi na procházce povídala, ukazovala jim. A ohrádka ať už dříve dřevěná nebo třeba dnešní cestovní postýlka se přece minimálně občas hodí - třeba si matka někdy potřebuje dojít na toaletu a dítě jako na potvoru zrovna nespí, ohrádka nebo postýlka jsou v tu chvíli rychlé a bezpečné řešení. Nebo jak jste řešila lezoucí batole vy?
Na rozdíl od autorky jsem v té době žila a pamatuji si ji. Třeba jogurty bez chemie, ve kterých stála lžička, které měly trvanlivost pár dní, tudíž byly čerstvé a fakt dobré. Dnes mají trvanlivost hodně dlouhou, ale zas to s jogurtem moc společného nemá. Ty autorkou kritizované masné výrobky - třeba vepřová konzerva byla plná masa, lančmít, který se dal opékat na pánvi. Dnes je ve vepřové konzervě z poloviny sádlo, maso aby tam hledal lupou, lančmít po vložení na pánev jaksi rozteče. A takhle by se dalo pokračovat dál... Ovoce a zelenina byly dostupné podle sezóny. To je super, že si dnes můžeme koupit například rajčata v lednu, ale je to jen hmota bez chuti a zápachu. Nebyl tenkrát takový výběr jako dnes, ale bylo všeho dostatek a čerstvého. Dnes je větší výběr, opravdu kvalitní potraviny se dají koupit, ale za jakou cenu? Spoustu věcí si dnes raději udělám doma sama, nez abych lítala po krámech a z toho šíleného množství vyzobávala ty relativně přijatelné potraviny.
Jste strasne primitivni zenske.K porode sve manzelky nejde jen zbabely chlap ktereho ,kdyby nechtel bych si nikdy uz nevazila.Muj manzel byl se mnou u porodu trikrat a sex zadny problem.Pak se nedivte kdyz jste tak hloupe, ze vas manzel ktery k vam zenam nema zadnou uctu, opusti pri prvnich zdravotnich problemech.
To, že to tak máte nastavené Vy a Váš manžel, který zvládl být s Vámi u porodu třikrát, přeci neznamená, že to tak musí mít každý. A už vůbec to neznamená, že kdo to má nastavené jinak, je primitivní žena a zbabělý chlap. A pro každého je správné něco jiného přesně podle jeho nastavení a pocitů.
Ale jděte ... když si vymyslíte recept na úplně nové jídlo, těžko ho pojmenujete třeba vídeňský řízek, že? Protože vídeňský řízek je zažitý název pro jedno konkrétní jídlo a pro žádné jiné. Stejně tak název manželství je vžitý pro svazek muže a ženy. Dejme svazku stejnopohlavních párů prostě jiný název.
Daň z nemovitosti je jedna z nejšílenějších - chodíme do práce - platíme daň ze mzdy. Ze zdaněné mzdy si koupíme stavební materiál - včetně DPH. Zaplatíme řemeslníky - opět DPH. A pak z nemovitosti, na kterou stát nepřispěl, naopak už z ní 3x měl příjem, budeme platit dál jako mourovatí - za to, že se sami staráme, abychom měli střechu nad hlavou.
Pokračuje pseudosocialismus, všechno zadara, žádná zodpovědnost a o všechno se stará stát. Na tom nesmyslu staví populisti v čele s přivandrovalcem Blábolišem, tomu je fuk, že jeho nápady devastují, pro něj zcela jistě cizí, zemi.
Kam to vedlo je jasné, nakonec tehdy nebylo nic, technologicky jsme klesli na úroveň rozvojových zemí, korunu ve světě nikdo nechtěl a byla slaboučká jako čaj.
Zejména by do systému měli přispívat ti, kteří si zdraví úmyslně ničí, kuřáci, alkoholici, obézní a zejména feťáci. Zcela jistě by neměli mít zadara léčbu nemocí, které si sami přivodili.
Samozřejmě každá návštěva u lékaře, o návštěvách nemluvě.
Když se platilo za návštěvu a vystavení receptu, náhle klesla nemocnost a spotřeba léků.
Nyní je stav takový, že pacienti si diktují co jim má lékař napsat a tomu je to fuk, naopak u výrobců léků má bonusy ,doma pak mají pseudopacienti kufry nepoužitých či nevypotřebovaných léků.
Každý by měl být k sobě zodpovědný, starat se o sebe a stát by měl nastoupit vyjímečně ve zřetele hodných případech.
Všechno zadara???? Nevím jak vy, ale já platím každý měsíc zdravotní pojištění. Že by měl být každý zodpovědný a starat se o sebe a své zdraví, v tom s Vámi rozhodně souhlasím. Jen si neumím představit, ty " zřetele hodné případy", kdy by dle Vás měl nastoupit stát a dále posuzování, kdo by měl přispívat zejména dle Vás do systému. Obézní, kuřáci, alkoholici, feťáci - takže si představujete třeba každý měsíc převážení každého občana? Povinné vypisování tabulek, kolik alkholu za měsíc kdo vypil, kolik cigaret vykouřil? A co třeba u zubaře - udělal se v zubu kaz? Kolik cukru jste za minulý měsíc snědl, čisti jste si zuby po každém jídle? Ne? Bude příplatek? A co třeba zánět slepého střeva - byl by to podle Vás případ, který by měl být hrazený z pojištění nebo by bylo také třeba prozkoumat, jestli si ho dotyčný pacient náhodou nezpůsobil sám špatným životním stylem?
Vsak stat plati za deti, seniory. Nejvice cerpaji. Jsme chuda zeme, budeme priplacet. A to je I dobre. Budeme si leceni vazit, nebudeme jezdit s rymou na pohotovost. Takhle to funguje vsude na svete. Sama jsem seniorka, tak budu platit. Jina cesta nebude.
Když jsme tak chudá země, proč tedy potom platíme zdravotní péči těch, kteří nejsou občané naší chudé země? Když tak hezky zmiňujete, že všude ve světě to funguje s poplatky, tak zkuste jít kdekoliv jinde ve světě jako cizinec bez pojištění k lékaři. A nečekejte ošetření zadarmo. To budete koukat, jak budete platit. A to je v pořádku, protože proč by na cizince měli doplácet ti, kteří si pojištění platí? Třeba by tohle mohl být také jeden z kroků. jak naše zdravotnictví podpořit, co vy na to?
2
Sledujících
0
Sleduje
2
Sledujících
0
Sleduje
Z vlastní zkušenosti - nejvíc na zvýšení poplatků o neuvěřitelnou částku ( 😂 ) nadávají ti, kteří denně prokouří trojnásobek této částky, o vylemtaných lahváčích nemluvě.
10 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ať si každý své peníze utratí jak uzná za vhodné. Mně zvýšení poplatků vadí z toho důvodu, že rozhlas neposlouchám a na televizi se nedívám. Byť přístroje na to mám. V dnešní době snad není problém zakódovat vysílání a kdo se bude chtít dívat nebo poslouchat, jistě si rád zaplatí i zvýšený poplatek. Proč by měl kdokoli platit za něco, co nevyužívá?????