Vážená paní, i ten senior může mít na první pohled neviditelnou nemoc. I ten senior může být onkologický pacient, který právě jede do nemocnice. Nevím, jak vychovávali Vás, ale mě k úctě ke stáří a slabšim lidem a nehodnotit, jestli je někdo tlustý, plešatý nebo onaký. Prostě pravidlo bylo pustit sednout starší, těhotné, nemocné vždy a nepřemýšlet jestli si někdo za něco může sám.
Nemluvím o rovnostářství neviditelných nemocí, mluvím o důvodech, které mohou existovat u každého jednotlivého člověka a vždy je třeba je nejprve zjistit, než začne senior útočit na mladého. Mladý projevuje svoji úctu už jen tím, že ač třeba nemocný, nevejde to tramvaje a nezačne starého, očividně zdravého, člověka vystěhovávat arogantně z místa a dožadovat se sednutí, jak to naprosto samozřejmě dělají právě starší spoluobčané mladým. Proto mluvím o oboustranné silnici. Pokud se ke mně nebude chovat kdokoliv slušně, nevidím důvod se k němu chovat s úctou. Říká se tomu třeba "Jak se do lesa volá..." Těžko si úctu vykřičet sprostým chováním. Jinak i já jsem vychovávaná k úctě ke stáří, takže nepotřebuji vysvětlovat, co je naprosto samozřejmé. Jen jsem tu chtěla ukázat i druhou stranu mince.
Tak člověk s leukemií nejspíš tramvají nepojede (kvůli porušené imunitě) a ta obtloustlá dáma taky nemusí být obtloustlá jen ze špatného životního stylu, ale může být taky nemocná. A u starších se tak nějak předpokládá, že těch zdravotních neduhů budou mít přece jenom víc než dítko školou povinné. Jsem 50+ a sezení v MHD nevyžaduju,ale po svých dětech naopak vyžaduji, aby staré lidi pouštěli sednout.Ano, chápu, že i mladý člověk může mít pádný důvod, proč musí sedět, ale jeho batoh na vedlejší sedačce opravdu sedět nemusí. A že toto vidím dost často.
Zaprvé - o batohu na sedačce jsem nepsala, zadruhé - píšete to naprosto přesně - "se předpokládá...". Jen předpoklad ale starší generaci neopravňuje k aroganci a hrubému chování.
Paní, to snad nemyslíte vážně, že se máme se stejně špatně jak se měli lidé za války?
Jestli máte pocit že bude lépe a budou se rodit děti, tak vám řeknu, že s roděním děti bude nadále neřešitelný problém. Čím vyspělejší společnost, tím se rodí méně děti, to platí na celém světě.
Když někdo dnes nenadává na režim tak je nenormální. Já s manželkou jsme spokojení důchodci a známe podobné důchodce se stejným důchodem, kteří na situaci nadávají.
Prožil jsem 45 let za komunistů a můžu porovnat. Jednoznačné vítězí součastnost.
Mám šest vnuků a ani jeden rodič si na režim nestěžuje. Mám z toho radost. Jestli si myslíte, že bude lépe, tak to jste na velkém omylu! Nebudou děti nebude lépe ani na důchody.
Zkuste si znovu přečíst, co jsem napsala, evidentně nerozumíte psanému slovu.
Úcta je obousměrná silnice. Pokud starší generace nemá úctu k mladé, dává tím jasný signál, jak chtějí, aby se k nim mladí chovali. Jen mládí není důvodem pro to, aby někdo pustil sednout obtloustlou dámu, která se do tohoto stavu určitě nedostala za jeden den. Nikdo jí neříkal, aby ztloustla tak, že nebude schopna v tramvaji stát. Zatímco mladý člověk, třeba s neviditelnou leukémií, to je opravdu prohřešek, nad kterým je třeba lamentovat. Důvodů, proč mladí sedí, může být celá řada naprosto legitimních, ale starý člověk automaticky předpokládá, že vstupenka zvaná stáří má ultrapřednost.
A ještě něco.... Trochu mi to připomíná, jak když jsme byli malí, nám naši říkali, až umyješ nádobí a vytřeš podlahu, můžeš si jít hrát.... a když jste to udělali, tak najednou... a ještě, prosím tě, vyluxuj a vynes smetí, pak roztřiď špinavé prádlo... a pak už si můžeš jít hrát... a když už to už už bylo, tak přišlo.... jo...a prosím tě, ještě zkus kouknout do koupelny, jestli jsi po sobě umyl vanu a při té přiležitosti tam umyj záchod a umyvadlo, a pak už si opravdu můžeš jít hrát... No a někde uprostřed všech těch činností bylo najednou devět a šlo se do postele a bez hraní.
Problém je tu jediný, že tu není předvídatelnost zákona, jako jedna ze základních zásad demokratického právního státu. Tzn., s jakou právní úpravou do důchodového systému vstupuji, s takovou z něj mám vycházet. Jediné změny, které by měly být akceptované, jsou ty příznivější. Přece jen jde o celoživotní záležitost, se kterou člověk každý den počítá a podle ní přizpůsobuje své výdaje a investice. Není tedy možné, jak to dnes všichni dělají, udělat změnu, která se odrazí i na padesátnících nebo čtyřicátnících. Pokud chtějí věk odchodu prodloužit, tak po ty, kteří teprve pracovat začnou, aby měli dostatek času s takovou informací pracovat. Zvýšit věk odchodu do důchodu někomu pár let před předpokládaným odchodem je za mne nejen sprosté, ale také protiprávní.
Nepochopila jste to, byla to narážka na vás, že vlastně státní zaměstnanci platí daně, tak není problém jim zvýšit platy stejně jak to chtěla Venezuela. No tak pro ty pomalejší a těžkopádnější. Státní zaměstnanci platí daně až z těch daní, co předtím na ně vydělal produktivní sektor. Kdyby byla např. zrušena daň z příjmu státních zaměstnanců a státní rozpočet si je nechal, nic by se nestalo. Kdyby to samé ale udělali zaměstnanci produktivního sektoru, tak je rozpočet v pořádném průšvihu.
I kdyby to bylo, jak říkáte, poměrně velkou část vrací zpět do státní pokladny právě formou nákupů. To ale není zdrojem nepochopení. To Vy jste nepochopil, že státní zaměstnanci nejsou přítěží pro stát, ale jeho výkonným hnacím motorem. Bez státních zaměstnanců by se vynakládaly mnohem větší peníze, které by bylo nutno platit. Např. jen právní služby, které by si stát musel objednat u advokátů by stály mnohonásobně víc, než když zaměstná právníky za ty almužny, které Vy si myslíte, že jsou nefér. Státní zaměstnanci nejsou pakáž, kterou Vy snad krmíte ze svých příjmů, Státní zaměstnanci tu činí práci pro Vás za peníze, které jsou neúměrně nízké reálné hodnotě odvedené práce.
Nebudu se pouštět do dalších diskuzi, jen zareagují na vaši poslední větu Odkaz
Vy o voze, já o koze. Nebavím se o výši, ale o podstatě.
O "nějakou aritmetiku" (nemluvě o složitějších počtech) jste evidentně nikdy ani nezavadila. Realita: NIKDO si v 55 letech nevydělal na více než 5 let (slovy: PĚT LET) svého následného důchodu....! O tom je ta normální početní aritmetika ( prostým úrokováním přibližně kopírujícím inflaci) ... Příště se zdržte komentáře aspoň k věcem, kterých absolutně nerozumíte....
A vy si opravdu myslíte, že dnešní důchody se platí z peněz, které jste si za celý život odvedl na důchodové pojištění? Jako že by Vám je tam někdo spořil a pak Vám je začal vyplácet????
Platová tabulka pod minimální platem není nic nezákonného. Nezákonné je vyplácení hrubého příjmu pod minimální mzdou, který je přepočtený na plný úvazek. Jinak státním zaměstnancům dlouhodobě rostly platy více než mzdy v soukromém sektoru s výjimkou posledních dvou let a přitom oni ty platy ze svých mezd platí.
Vidíte, a to je ono. Někdo tu uměle vytváří "třídní" boj. Státní správa je nutná a je třeba platit lidi, kteří pracují ve prospěch státu. S tím se budete muset smířit. Růst platů ale není soutěž mezi soukromým a státním sektorem, ani námět na dehonestaci státních zaměstnanců, jak se někteří politici snaží urputně podsunout. A daně rekrutují i státní zaměstnanci už třeba jen tím, že hradí ze svých platů daň z příjmu či nakupují a tvoří hrubé příjmy prodejců.
Když se odbory snažily vyjednat platy na podzim 2022, bylo jim řečeno, že se zvyšovat nebudou, ale aby se vlk nažral a koza zůstala celá, bylo přislíbeno navýšení o 4 % na nenárokové složky mzdy, např. na odměny (btw... odměny nejsou nic, na co by se člověk mohl spolehnout nebo by mu to opravdu pomohlo, je to spíš takové pohlazení...)... No a hádejte, jak to v roce 2023 dopadlo? Odměny plošně výrazně poklesly s odůvodněním, že na ně nejsou peníze. Takže ti "nahoře" si rozdělili nejen ty peníze, o které snížili odměny řadovým státním zaměstnancům, ale také ta 4 %, o která byly mzdové prostředky navýšeny. Takže asi takhle to funguje v našem shnilém státě.
Takže paní Horské doporučuji, ať si udělá audit vyplacených odměn ve státním sektoru za rok 2023, to zaprvé, a přeji, aby ji to rozdělení společnosti na ty chudé, co se jim má solidárně přidat a ty bohaté, co už tak berou vysoké mzdy, nenafackovalo nečekaně z druhé strany, to zadruhé. Proč zde opět má někdo zapotřebí rozdělovat společnost a vytvářet uměle dva tábory... Ty chudáky, za ani ne minimální mzdu, vyrobili právě tito lidé. Jednak tím, že nepromítají provedené legislativní změny (zvyšování minimální mzdy) do dalších zákonů (platových tabulek), a jednak tím, že nezvyšují minimální mzdu tak, aby byla "žitelná". A teď najednou, když už lidi prozírají a začínají vidět, kde je problém, budou odvádět pozornost a stavět je proti sobě? Proti těm, kdo za to vůbec nemůžou???
A kolik bere za knížecí rady tato paní??
To by mě taky zajímalo, mluví úplně scestně, odtrženě od reality, její slova působí, jako by lidi byli jen figurky, které mají mít nějaké jí určené základní standardy, takže oblečeme ty polonahé a ostatní jsou sice v hadrech, ale oblečení, tak co, necháme to být a mneme si ruce, že máme oblečené figurky... No... a k tomu jim koupíme vesmírné lodě (ty zbytečné monstrozni státní zakázky), na které se ale můžou jen koukat, hlavně nesahat....a že nemají co "žrát", to neva, vždyť my se staráme. No... a za tu luxusní péči si necháme dobře zaplatit, vždyť my jsme páni odborníci, co si to přece zaslouží. Že ale umíme howno, to si ani nepřipustíme.
Neexistující závěry??? Cituji Vás: "Názor nám modifikují politici a média tak dovedně, že ani nestíháme postřehnout, že jsme svobodu slova už dávno ztratili.😂
Nebo: " v takovém prostředí je pak těžké cokoliv říct...atd.😅 Zpochybňujete pluralitu názorů jako symptom dnešní doby. Inu není tomu tak. Já si naopak myslím, že si každý může říkat a psát co ho zrovna napadne, co chce. Těch opozičních, nebo jiných rozličných názorů jsme svědky dnes a denně. Cenzura prakticky neexistuje, pokud nepoužíváte vulgarismy. Dokonce jsem přesvědčen, že by se dezinformační scéna měla více eliminovat protože ohrožuje demokracii. Očividně jste neprožila ztrátu svobody slova, jako je v diktaturách i v autoritářských režimech. 😉
Pletete si plurailtu názorů a mediální masáž polopravd a lží. Nezpochybňuju erudovaný názor získaný znalostmi problematiky. Takže tohle mi opravdu nepodsunete. Svoboda slova končí tam, kde svoboda jiného začíná. Pokud říci svůj (jiný) názor znamená dehonestaci od médii masírované části společnosti, svoboda to není.
22
Sledujících
0
Sleduje
22
Sledujících
0
Sleduje
To jste si ve své senilitě milý seniore popletl. To tvrdil ten bývalý komunista a odborář Bohumil Dufek, který chtěl 500 tisíc živnostníků nahnat do montoven. Pro ODS byla naopak vzdělanost prvořadá, poněvadž vzdělaný člověk, nevolí levici. Většinu doby ode roku 92 tu vládla levice, ČSSD a ANO, které nevzdělanost vyhovuje. Sázka na montovny Miloše Zemana předurčila směr této země, která se stala zemí montoven. Vaše levice způsobila tento stav. Za inflací stojí ANO, která ji roky zakládala. A když jsme u toho rozkradení ? No, kradlo se tu v devadesátkách. Nejvíce si nakradl mezi těmi různými Bakaly, Mrázky, Pitry, Krejčíři aj., jakýsi Babiš,neznáte ho náhodou ? 🙂 Který drtí dělný lid ve svých ukradených firmách za minimálku.
15 odpovědí
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
A na to jste přišel jak, že vzdělaný člověk nevolí levici? Nějak nerozumím tomu, jak volba souvisí se vzděláním. Podle mě volba souvisí s empatií a morálními vlastnostmi každého jednotlivého voliče, vzdělání - nevzdělání. Znám spoustu vysokoškolsky vzdělaných lidí, co volí komunisty a spoustu lidí se základním vzděláním, kteří volí ODS...
1 odpověď