A vy se chodíte do divadla, nebo do opery dívat na ostatní diváky? Já se teda do divadla chodím dívat na představení a herecké výkony. Doba se mění, dřív se i letadlem cestovalo v obleku s kravatou. Myslím si, že slušné oblečení (kalhoty, košile) úpně stačí i bez saka a kravaty, natož smokingu.
A protože si herců vážíte, jdete oblečená jako do posilovny. Myslela jsem si, že doby, kdy se chodilo do Národního divadla v teplácích, montérkách, popřípadě v uniformách Lidových milicích, jsou pryč. Ale jak vidět kultura myšlení z 50tých let , se prostě neztratí. Dříve montérky, dnes džíny - obojí kdysi sloužilo zemědělcům na kydání hnoje. Ale, při dnešním repertoáru Národního divadla, já to těm hercům vlastně přeji.
Učit jsem začal v r. 1977, učil jsem podle tehdy platných osnov, děti nás oslovovali soudruhu, tak to bylo nařízené, pokud jste důchodkyně, tak to víte. Přiznám se, že jsem nebyl hrdina a nechtěl jsem se nechat vyhodit z práce. Do konkurzu na ředitele jsem šel jako nestraník až tři roky po revoluci.
Já paní Elišku hodnotil pouze ve dvou věcech. Nesouhlasím s tím, že Trump je čestný člověk a slovanství já považuji za veteš 19. stol. V ničem jiném jsem ji nehodnotil.
Asi jste se nikdy nezamyslel nad tím, co pojem slovanství, který Vy považujete za veteš 19. století, znamenal pro lidi v emigraci. Byli připraveni nejen o domov, rodinu, přátele, místa, kde žili, ale to hlavně s vidinou, že to je navždy. A tak jim toto slovo připomínalo vše co ztratili a byla to pro ně taková "berlička" a spojnice při styku s ostatními Čechy. Tak to chápu já, která jsem měla emigranta v rodině.
Jen hulváti argumentují urážkou. Ale od fanynky hulváta to nepřekvapí. A víte, že to nešlo! Musel jsem vystudovat gymnázium a pedagogickou fakultu. A ředitelem jsem se stal až po revoluci po 15 letech praxe.
Jsem důchodce také - a jak jsem si to spočítala, začal jste učit v roce 1985 - podle jakých osnov? Tak se ptám - učil jste pořád stejně , oslovovali vás děti do roku 1989 pane učiteli? Jste celoživotní nestraník, do konkurzu na ředitele jste šel jako nestraník , nebo jste byl členem strany, která v té době o obsazení tohoto místa rozhodovala a vládla? Pokud je moje úvaha špatná a bezpředmětná, omlouvám se. K této úvaze mě však vede Vaše "odvaha" hodnotit člověka , se kterým jste se v životě nesetkal a jehož práci neznáte. A podle Vašeho komentáře, si Vás troufám zařadit jako učitele českého jazyka a literatury .
Paní Eliška prokázala jedno - profesionální zdatnost, velmi silnou a charakterní osobnost s jistým názorem, který neměnila. A protože úřadovala během období 5ti prezidentů, a jak jistě víte, byli z různých stran, ptám se "proč si ji tam asi nechávali"?
A Ukrajině mír do čtyřiadvaceti hodin, jak jí také říká zdravý rozum...
Když si myslím, že to není možné, a že je to pouze populistický volební tah, tak asi já ten zdravý rozum nemám. Chválabohu.
Ano, jako když zvolíme Fialku, tak budeme za 4 roky platy jako v Německu? Opravdu, jak sám říkáte, ten zdravý rozum, Vám chybí
Tak míru upravenosti neumím posoudit. To je asi doména žen a gayů, kteří pro to mají cit. Pro mne je podstatný protokol, a ten byl dodržen.
Víte ono se tomu dnes říká dress code - česky pravidla oblékání. Ony doby, kde se chodilo do Národního divadla v montérkách a teplácích, jsou už pryč. A jsou společenské zvyklosti, které by, podle mě, měly dodržovat a vhodné oblečení na určitou příležitost má být základem. Ale to je můj názor.
Ruku nabízí v Evropě žena. A ministryně ji nenabídla. (Jistě proto, že věděla, že muslim se cizí ženy nesmí dotknout, stejně tak muslimská žena se nesmí dotknout cizího muže. Nakonec je to paralela s evropským líbáním na ústa.) Jak je vidět na videu, ministryně jen krátce rozepjala ruce na znak přátelství a hned je sepjala k sobě. Žádné rozpaky z obou stran tu nebyly. Potom šli s úsměvy bok po boku. Oblečená byla v souladu s protokolem. Kromě vlasů měla vše včetně ramen, dekoltu a paží zahalené.
Zahalené v nemožně padnoucích kalhotách, neupravených vlasech. Ale chápu je to Němka a jejich vkus. Mají na to nárok.
Nechci hodnotit ty či ony postoje vrcholných představitelů. Ale chtěla bych zhodnotit vyjádření k významu této situace a oblečení paní ministryně. Oblečením ona vyjádřila svůj postoj k lídrovi Sýrie, jako syrský lídr, nepodáním ruky, k ní. Řekla bych, že pokud se týká přístupu a úcty podle "zvyklostí ", je to 1:1.
Papalasem se člověk neučí tím se v průběhu let stává. Strana na to nemá vliv. Jakpak to bylo za minulého prezidenta, různých minulych premiéru, hejtmaú, starostů...napříč politickým spektrem
Nemáte pravdu. Zjistěte si čím byli rodiče a co mu tedy jejich výchova ukázala, jak se buduje kariéra papalášů a jedno jaký je režim.
A ano máte pravdu - život to naučí bývalé veksláky, číšníky a podobné profese- totalitní taxikáři, zelináři, apod., kde tato profese přímo to "křiváctví" musela mít v krvi.
Papalasem se člověk neučí tím se v průběhu let stává. Strana na to nemá vliv. Jakpak to bylo za minulého prezidenta, různých minulych premiéru, hejtmaú, starostů...napříč politickým spektrem
Nevím jak jste starý - já ročník 1950 a tak to mám prožité. Věřte, jako Hamás dává dětem zbraně do ruky , tak podobně se to dělo i tady, ne tedy se zbraněmi. Ale princip vymývání mozků, byl stejný. Každý musel do pionýra, ale SSM, to už bylo výběrové a do KSČ - tam se bojovalo o funkce - a tudíž výběr ještě větší a musel na to být CHARAKTER - a pokud se ÚV KSČ zdálo, že charakterů se tam natlačilo moc, tak se dělal nábor v tzv. dělnické třídě - tam se bralo vše - protože tam nikdo z dělníků a rolníků (pokud to nebyl mistr) -tam nechtěl. Potíž byla v tom, že se nazývali strana dělníků a rolníků a tak tam nějaké potřebovali. Jenže dělnická třída nebojovala o koryta , tak se tam nehrnula, protože pracovat musela stejně. A jedna z nejlepších praktik na vymývání mozků byl ROZHLAS PO DRÁTĚ v každé domácnosti . Jestli Vám ta slova nic neříkají - tak dřevěná bedýnka s jedním knoflíkem na hlasitost a jedním "správným" programem, aby byl vytvořen od mala správný názor, který KSČ schválila a tak tříbila nejen hudební vkus, ale hlavně politický názor.
Široce jsem se Vám rozepsala, ale chtěla jsem tím říci , že výchova ve správné rodině, ve správném vzdělávacím zařízení byla jen základ. A k tomu, aby tam jedinec uspěl - tak potřeboval pokřivený charakter a musel být všeho schopný - a samozřejmě -vzor rodiny, která měla stejný hodnotový systém. To je cesta k k tomu stát se papalášem.
Opera v Sydney moc ne, ale je velmi nápadně podobná dalším návrhům BIG jako muzeum v Su-čou Odkaz
Tam to neznám, ale tady na mě dýchla voda a vlny jako v Austrálii. Jde jen o pocit.
87
Sledujících
2
Sleduje
87
Sledujících
2
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Já myslím, že podstatnější jim bylo češství. Panslovanství spíše sloužilo jako součást ruské imperiální politiky, jak to již v polovině 19. stol. přesně popsal už v polovině 19. stol. k. H. Borovský: „Dosvědčiti mohu, že Rusové s ostatními Slovany nikoli bratrsky, nýbrž nepoctivě a soběcky smýšlejí. To už jsou mi milejší Maďaři, kteří proti nám bojují otevřeně, než Rusové, přibližující se s jidášským polibkem, aby nás pak strčili do kapsy. Tito pánové počínají všude místo ruský říkati a psáti slovanský, aby pak místo slovanský zas také ruský říci mohli.“
Havlíček tehdy řekl, že do Ruska odjel jako Slovan a vrátil se jako Čech.
Já ruskou (sovětskou) "bratrskou pomoc" jako student zažil v srpnu 1968 a do smrti nezapomenu.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jsem ročník 1950, takže mi tehdy bylo 18 let a také nezapomenu, kdy můj otec spával v botách, aby mohl před zatčením utéct. A pokud se týká Havlíčka, ano , ale bylo to Rakousko-Uhersko - tedy byl Čech. Ale emigranti od roku 1948, byli myšlením Čechoslováci a tudíž se nemohli označovat národností, ale vyšší skupinou - tedy slovanstvím. Zase říkám, jak to cítím .