chování rozjívených dítek v kavárnách, restauracích čí bistrech má občas bohužel následky. Kamarádka pracuje jako lékařka na záchrance. Když zpracovávali statistiku ohledně výjezdů za rok 2023, tak jim vyšlo docela alarmující číslo, že během daného roku vyjížděly jejich posádky cekem k 45 případům do restaurací, kaváren, bister, kdy dítě zavinilo opaření ať už sebe nebo jiné osoby horkým nápojem nebo polévkou a to že buď strhlo ubrus, vrazilo do číšníka, který horký nápoj nebo polévku nesl.
spíš je to promyšlený plán supermarketů jak zvýšit svůj zisk. Kapr u kádě loni stal cca 120 Kč za kilo. Supermarkety nabízely chlazené kapry porcované - půlky, kde cena se pohybovala 200 až 250 Kč za kilo, hlavy kus 50 až 70 Kč, pokud jste chtěli i vnitřnosti tak kilo tak cena byla 300 Kč za kilo. Takže že za 3 kilového kapra jste u stánku zaplatili cca 350 Kč no a za rozporcovaného kapra o stejné váze to bylo 650 ,- Kč
Proč starší lidi platí raději hotovostí je poměrně jednoduchý. Mají přehled, kolik peněz mají v daném okamžiku k dispozici. Babičce, které je 85 let, když přijde důchod na účet, tak mně požádá, abych ji určitou částku vybrala - z účtu ji automaticky odchází platby nájem a SIPO. Tu si pak rozdělí do obálek - jídlo, léky, drogerie, ostatní ( to je oblečení či jiné výdaje ). Tak přesně ví kolik peněz má v daném okamžiku a zda si může udělat radost tím, že si koupí nějakou tu mlsku. Nechává si posílat tištěný výpis, který si ukládá a tím má třeba i za dva roky možnost doložit, že zaplatila řádně nájem a SIPO. Babička je bývalá vysokoškolská profesorka. Dnes používá tlačítkový telefon, protože ji stačí jen na příjem hovorů, případně nějaké SMS. Internet nechce i třeba z důvodu financí, protože pevný internet dneska stojí kolem 500,- Kč a to je částka, kterou má například na týdenní jídlo
Neteř lékařka se provdala do Německa. Po narození syna měla možnost si zvolit dvě varianty mateřské - rok nebo dva roky, kde je ale příspěvek poloviční. Protože pracuje ve velké nemocnici a primář oddělení měl zájem, aby se vrátila do práce už za rok vybrala tedy první variantu. A to i proto, že věděla, že nebude žádný problém se zkráceným úvazkem - první rok po návratu pracovala 20 hodin týdně a navíc nemocnice má jak školku, tak i jesle, které fungují 24/7. Takže než šla do práce předala malého a po ukončení práce si ho vyzvedla. A pokud syn měl například lehčí onemocnění - rýma, kašel, tak i na toto jsou připraveni a dítě jde do zvláštní části zařízení a neteř s ním nemusela být doma. Takže i například maminky samoživitelky můžou se bez omezení věnovat plně své práci a tak maminky, které mají směnný provoz nemusí například o víkendech nebo když mají noční směnu řešit jak zabezpečit hlídání dětí.
v Německu je záloha 25 centů a žádný problém. Láhve od piva taky vracíme a ty jsou výrazně těžší než plastové láhve. A nějak jsem nezaregistrovala, že pivaři by nadávali, že musí vracet láhve zpět do obchodu. No a ti, kterým to snad bude dělat potíže, tak můžete nechat prázdné PETky a plechovky u kontejnerů, určitě se najde dost lidí, kteří je rádi seberou a do obchodu odnesou. A propó, myslíte si, že dneska nejsou PETky a plechovky zahrnuty v ceně nápoje?
Nevím jak to probíhá dneska, manžel zemřel v září 2012, je pravda že jsme měli každý svůj účet. V dědictví se jednalo o společný byt, chatu + peníze, které měl manžel na svém účtu. Výhoda byla, že syn byl krátce plnoletý, tak se nemuselo čekat na určení poručníka. Cca měsíc po úmrtí manžela přišla výzva, abych se dostavila k projednání dědictví. Vykonavatelka dědického řízení již měla všechny podklady. Po mně chtěla jen doložení odhadu ceny za byt a chatu -stačil jen odhad realitní kanceláře. Sdělila jsem ji svou představu jak řešit pozůstalost. Po doložení odhadu, jsem se dohodla, kdy proběhne za přítomností dětí dořešení dědického řízení. Při následné návštěvě vykonavatelka již měla vše připravené, se zněním dohody seznámila děti, které s dohodou souhlasily a zároveň jsme všichni prohlásili, že nebudeme se odvolávat, takže dohoda okamžitě nabyla i platnost. A tak celé dědické řízení bylo vyřešeno za cca 10 týdnů po úmrtí manžela.
někteří řidiči opravdu nemají mozky. Před domem kde bydlím je parkoviště, přijela záchranka, když chtěli pacienta odvést do nemocnice, nemohli, protože jiný řidič osobáku zaparkoval svůj vůz za sanitkou a pochopitelně ještě zatáhl ruční brzdu. Takže musela přijet jiná sanitka, do které pacienta naložili a odvezli do nemocnice. Zablokovanou záchranku osvobodila až odtahovka, která pomoci ramene vůz odstranila.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Bohužel asi brzo nastane doba, kdy živí budou závidět mrtvím