Velká část romské komunity nepovažuje vzdělání za životní prioritu a proto vznikají problémy se začleněním. Samozřejmě existují romské a smíšené rodiny, kde vyrůstají vzdělané děti, které rozhodně nikdo nevyčleňuje. Ale pokud rodiče nevedou děti k povinnostem, nevytvoří jim podmínky pro učení a nemotivují je k výsledkům, tak se škola může postavit na hlavu a stejně s tím nic nezmůže.
Opět hloupost EU, zaniká funkční věc z rozhodnutí politiků. Nikdo nedomýšlí důsledky pro děti. Budou se za každou cenu umísťovat do rodin, kdy z důvodu nedostatku pěstounů se mohou děti dostávat k lidem a příbuzným, kterým rozhodně nepůjde o blaho dětí. K tomu vzniknou další charity a neziskové skupiny, které bude platit stát, aby těmto rodinám ,,pomáhaly". Opravdu nechápu proč se ničí projekty, které fungují.
Dříve se děti těšily k prarodičům, protože u nich byl většinou volnější režim, než doma. Babičky a dědové se těšili na chvíle strávené s dětmi. Dnes je ve spoustě rodin situace opačná, děti nechtějí k prarodičům, protože si tam nemohou dělat co chtějí, nebo je nechtějí hlídat dospělí, protože nezvládají nevychované, rozmazlené děti. Místo, aby se na vnoučata těšili je jímá hrůza, když se o ně musí postarat.
Celý systém dávek je špatně nastaven. Do tíživé situace se může dostat každý,, ale dávky by se měly vyplácet jen po omezenou dobu, ne jako teď v podstatě doživotně. Stále platí, že dlouhodobě nepracující rodina s několika dětmi žijící v nájemním bytě (popř. ubytovně) je na tom mnohem lépe, než obdobná rodina, která pracuje, ale za nízkou mzdu (ať z důvodu péče o děti, nebo například nízkému vzdělání), přesto mají příjem takový, že se do dálkového systému ,,nevejdou". To se ani nebudu rozepisovat o dávkařích pracujících na černo. Dokud se budou mít lidé na dávkách líp, než pracující, jsou všechny změny jen kosmetické úpravy. Pozn. na dávkách hmotné nouze jsem pracovala 7 let.
Uvedená tabulka je základní plat bez osobního ohodnocení a bez prémií. Velký problém ve školství je inkluze a přebujelá administrativa, která nadměrně zatěžuje ředitele a jejich zástupce. Bývaly doby, kdy ředitelé stihli odučit nějaké hodiny, dnes jsou to spíše manažeři. Schopný pedagog, který miluje práci s dětmi a bere jí, jako poslání nechce dělat ředitele uvázaného na 100% administrativou a tak není divu, že na některých školách zastávají tuto pozici lidé, kteří by jako učitelé neobstáli.
Pokud má Ukrajinka dočasnou ochranu, pracuje a otěhotní bude mít opět nárok na humanitární dávku, tak proč by měla mít nárok na rodičák? To by se nám tady mohl množit takový něšvar - přijede Ukrajinka, nastoupí do práce, okamžitě otěhotní a náš stát jí vyplatí statisíce na rodičovském příspěvku a na přídavku na dítě. Pokud pracuje a má zájem tady dlouhodobě žít může si za určitých podmínek (strávit dva roky pod dočasnou ochranou, být ekonomicky nezávislí, bez dluhů a děti musí dodržovat školní docházku) požádat o dlouhodobý pobyt stejně, jako jiní zahraniční dělníci, v tom případě bude mít nárok i na naše dávky.
Já mu svůj hlas před třemi lety dala a teď toho lituji. Bohužel mi na politické scéně chybí osobnost, které bych věřila, že bude skutečně dělat vše pro dobro našich občanů i za cenu některých nepříjemných opatření. Osobnost, která jasně specifikuje svůj cíl, cestu a očekávaný výsledek. Osobnost, která neohýbá a nepřekrucuje předvolební sliby a která je ochotná nést následky za své chyby. Ale zřejmě je mé přání nereálné 🙁.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Tak ty se rozhodně integrovat nebudou. Okamžitě vrátit do země původu, tohle nelze převychovat a zjevně nemají zájem přizpůsobit se životnímu stylu hostitelské země.