Ti, co dlouhodobě o někoho pečovali. Nebo když jim byly dříve přiznány důchody, měli odpracováno málo let, nebo zkrácené úvazky. Třeba kvůli péči o postižené dítě.
Ten kdo o někoho pečoval má započítánu tuto dobu, jako náhradní dobu pojištění. A ten kdo má málo odpracováno, protože se mu nechtělo, nebo dělal na černo, tak si zvýšení nezaslouží. Jak k tomu přijdou ti, kteří pracovali celý život, ale za nízkou mzdu, dnes pobírají cca 10.000 Kč důchod, ti pak budou mít stejný důchod, jako ti co to do teď brali 5.000 Kč?
A nebude chyba i v tom, že věřitelé místo vymáhání dluhu čekají na poslední datum splatnosti, aby co nejvíce navýšili úroky? Běžná praxe všech exekutorů. Nedělají nic, léty dluh neúměrně narůstá a těsně před promlčením ho začnou vymáhat. V té době už třeba v padesátinásobné výši původního dluhu. TO jsou reálná fakta.
A na co čekají dlužníci? Mělo by být normální splácet své dluhy a pokud někdo z vážného důvodu splácet nemůže, tak by to měl řešit hned a ne dělat mrtvého brouka a čekat, že se dluh vypaří.
Hrozný nesmysl, znám z okolí několik lidí, kteří si prošli pětiletým oddlužením, většina z nich si našla práci kde jim zaměstnavatel oficiálně vyplácel minimum a zbytek v černých, přesto museli uhradit minimálně 30% dluhu. Na druhou stranu znám jen jednu starší paní, která si sehnala i druhou práci, aby dokázala splatit celý dluh.
To co teď vymysleli je trest pro věřitele a motivace pro všechny dlužníky, jak si užívat a neplatit.
Proč by měl stát z veřejných peněz vyplácet bohaté a zajištěné?
Ta dávka je pro všechny stejná. Pro chudé i bohaté, pro ženy i pro muže na rodičovské.
Třeba proto, že ti pracující (pro vás bohatí a zajištění) odváděli státu daně, z jejich dětí vyrostou až na malé výjimky opět pracující lidé, kteří platí daně. Bohužel tím, že jim po dobu rodičáku rapidně klesnou příjmy, mají tyto rodiny většinou max. 2 děti.
Druhá skupina do systému neodvádí žádné peníze, naopak neustále odčerpává ze společné kasy, ale rodí děti jak na běžícím pásu. Bohužel většina jejich dětí končí v dospělosti dle vzoru rodičů opět na dávkách. Proto by měl stát motivovat pracující k tomu, aby měli více dětí, které nebudou zátěží pro systém.
Chtělo by to větší motivaci pro pracující rodiče. Proč dostane vyplaceno na rodičáku stejně (350.000 Kč) žena, která kvůli mateřství přeruší dobře placenou práci, jako žena, která v životě nemakala a za uvedenou částku klidně rodí jedno dítě za druhým (za každé vyčerpá 350.000), s tím že většina těchto dětí přebírá vzor v rodině a pokračuje po vzoru rodičů v ,,profesi dávkáře"?
A byste šel léčit do takové díry, jako je Aš? Když víte, co tam žije za sběř. Jít někomu pomáhat a bát se o vlastní zdraví, nebo minimálně o vybavení ordinace?
To není řešení problému nejít do Aše. Takových míst je v republice spoustu a žijí tam i slušní lidé, kteří platí daně a na lékařskou péči mají nárok. Nedostatečné lékařská péče je jeden z důvodů, proč slušných lidí v těchto oblastech ubývá.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ano péče je započítává jako náhradní doba, ale bez příjmů. Třeba zkrácený úvazek, vzhledem k péči už snižuje hodně. Ten, kdo nepracoval, tedy neodváděl, nebere důchod. A ten, kdo měl min. mzdu, nemá důchod 10 tisíc. Buďte v klidu, mají to dobře spočítané, ti lidé s důchodem 5 tis, si šli stejně pro dávky. To teď odpadne, ušetří se administrativa.
2 odpovědi
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Ano máte pravdu v tom, že si stejně chodili pro dávky a ušetří se administrativa. Ano pokud má někdo dlouhodobě zkrácený úvazek, tak je to znát na výši starobního důchodu. Ale nesouhlasím s tím, že se péče o osobu blízkou negativně promítne do starobního důchodu. Pro výpočet důchodu se počet dnů vyloučených dob odečítá od celkového počtu dnů, na který se rozpočítává průměr výdělků. Což znamená, že to výši důchodu neovlivní.
1 odpověď