Velká část romské komunity nepovažuje vzdělání za životní prioritu a proto vznikají problémy se začleněním. Samozřejmě existují romské a smíšené rodiny, kde vyrůstají vzdělané děti, které rozhodně nikdo nevyčleňuje. Ale pokud rodiče nevedou děti k povinnostem, nevytvoří jim podmínky pro učení a nemotivují je k výsledkům, tak se škola může postavit na hlavu a stejně s tím nic nezmůže.
Proč EU, to schválila naše politická garnitura!
Je to společný cíl EU přemístit děti z ústavní péče do rodinné. Z mého pohledu to není vždy nejlepší ani nejlevnější řešení. Má sedmiletá praxe na dávkách hmotné nouze mě vede k přesvědčení, že některým dětem by bylo lépe v ústavní péči, než u různých příbuzných, kteří si berou děti z vypočítavosti a kteří nejsou schopni dětem zajistit řádnou výchovu.
Opět hloupost EU, zaniká funkční věc z rozhodnutí politiků. Nikdo nedomýšlí důsledky pro děti. Budou se za každou cenu umísťovat do rodin, kdy z důvodu nedostatku pěstounů se mohou děti dostávat k lidem a příbuzným, kterým rozhodně nepůjde o blaho dětí. K tomu vzniknou další charity a neziskové skupiny, které bude platit stát, aby těmto rodinám ,,pomáhaly". Opravdu nechápu proč se ničí projekty, které fungují.
Dříve se děti těšily k prarodičům, protože u nich byl většinou volnější režim, než doma. Babičky a dědové se těšili na chvíle strávené s dětmi. Dnes je ve spoustě rodin situace opačná, děti nechtějí k prarodičům, protože si tam nemohou dělat co chtějí, nebo je nechtějí hlídat dospělí, protože nezvládají nevychované, rozmazlené děti. Místo, aby se na vnoučata těšili je jímá hrůza, když se o ně musí postarat.
Dnes už na dávky jdou sofistikovaněji, ani do práce nenastupují, protože z nějakého mně neznámého důvodu jsou vedeni jako invalidi, ačkoliv jsou práceschopní, tudíž dávky dostávají z jiné hromádky a tyto čachry s dávkami v nezaměstnanosti se jich tím pádem vůbec netýkají...
Máte v podstatě pravdu, někteří mají přiznané invalidní důchody, většinou, ale bez nároku na výplatu (protože nikdy nepracovali a tudíž neodváděli peníze do důchodového pojištění), což znamená, že je do práce nikdo nežene, ale nečerpají peníze z hromádky ČSSZ, ale opět dávky z ÚP. Je to tak i když dosáhnou důchodového věku - na výplatu starobních důchodů nemají nárok, ale dávky mají doživotně. Je to celé špatně nastavené🙁.
Zapomínáte, že většina těch práceseštítících nepobírá podporu v nezaměstnanosti, ale invalidní důchod
Co udělá zaměstnavatel, když mu nový zaměstnanec ihned po nástupu přinese neschopenku? Ve většině případů ukončí pracovní poměr, co to znamená? Že se dotyčný vrací na ÚP, snahu projevil a dokonce velikou, vždyť přece nastoupil. No a dávky běží dál, tak jednoduché to je.
No vidíte, a to se teď mění🙂
Rodina, která nepracuje...dostane 0.
Podmínkou pro získání superdavky je pracovní aktivita..🙂
A nebojte, já ten zákon četl...
Pracovní aktivita??? Stačí, že je v evidenci uchazečů o zaměstnání, občas absolvuje nějaký kurz, např. ,,jak hledat práci" a má splněno. Rodina s dětmi dostane dávky vždy, nikdy ne 0,- Kč. Jen je může mít trochu ořezané, pokud si dospělí nebudou aktivně hledat práci, na což stačí výše popsané.
Celý systém dávek je špatně nastaven. Do tíživé situace se může dostat každý,, ale dávky by se měly vyplácet jen po omezenou dobu, ne jako teď v podstatě doživotně. Stále platí, že dlouhodobě nepracující rodina s několika dětmi žijící v nájemním bytě (popř. ubytovně) je na tom mnohem lépe, než obdobná rodina, která pracuje, ale za nízkou mzdu (ať z důvodu péče o děti, nebo například nízkému vzdělání), přesto mají příjem takový, že se do dálkového systému ,,nevejdou". To se ani nebudu rozepisovat o dávkařích pracujících na černo. Dokud se budou mít lidé na dávkách líp, než pracující, jsou všechny změny jen kosmetické úpravy. Pozn. na dávkách hmotné nouze jsem pracovala 7 let.
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Tak ty se rozhodně integrovat nebudou. Okamžitě vrátit do země původu, tohle nelze převychovat a zjevně nemají zájem přizpůsobit se životnímu stylu hostitelské země.