A víte, že tu práci, kterou jste dělala před mateřskou, musí i tak někdo vykonávat? V malé firmě o pár lidech musejí najmout jiného člověka místo vás a po 3 letech jej propustit, abyste se mohla vrátit zpět. To vám nevadí? Že dotyčnému po 3 letech řeknou "Ahoj, pracoval jsi dobře, ale teď musíš jít, protože se vrací paní, která 3 roky v oboru nedělala, zkušeností má míň než ty, ale holt takový je zákon"
Ne, nevadí. Ten člověk většinou ví, že je záskok za mateřskou, pocita s tím, že je to na 3 roky.
Tohle mě zase po ránu fakt vytočilo. Co české děti? Chodím do práce a dcera si o nějakém táboře může nechat jen zdát, protože jsem rada, když ušetřím na společnou týdenní dovolenou. Ja si nestezuji, jsem ráda, že mám práci a dokážu nešetřil a zaplatit aspoň společnou dovolenou a školu v přírodě, ale vytáčí mě, že porad ukrajinské děti tajto a tamhleto, zatímco české děti na tom tom mnohdy nejsou o nic lépe a někdy dokonce i hůř.
Moje dcera teda dostala, opravdu výprask na zadek jen 2x, v obou případech to bohužel nešlo řešit jinak, domluva nefungovala a když dostala, tak bylo po problému, vícekrát se to neopakovalo. Pohlavson občas chyti, přeci jen začínající puberta je občas masakr a když ji 20x řeknu, že nejsem její kamarádka a nebude tak se mnou mluvit, tak po 21. chytí pohlavek a par dni je klid 😄. Jestli je to špatně? Myslím, že ne, mám v okolí kamarádky co právě jsou těžkými odpůrci jakéhokoliv fyzického trestu a denně poslouchám jak se s nastupující pubertou stávají nezvladatelny. Navíc já mám s dcerou milionkrát lepší, hezčí vztah než kamarádky, které své děti nikdy neuhodili.
Na otázku "Pokud máte zablokovanou platební kartu, jakým způsobem ji jde odblokovat?" není jednoznačná odpověď. Například u Raiffeisenbank musíte vždy z bezpečnostních důvodů žádat o novou kartu. Službu dočasná blokace, jako některé jiné banky, nemají. Přímo na svých stránkách uvádí "Blokace karty je trvalá a nelze ji odvolat!".
Jj, také to byla jedna z 2 chyb co jsem v testu mela. U nás v bance to jde odblokovat buď v apce nebo vůbec, tak jsem odpověděla, že se musí vydat nová a u těch Kryptoměn, jsem se rozhodovala jestli se nedá běžně používat proto, že hodnota je nestála a nebo že s ní nejde platit tak jednoduše jako kartou a vybrala jsem tu kartu 😄
Pokud člověk platí kartou má stejný přehled o financích (možná ještě přesnější) jako ten, kdo platí v hotovosti. Jen narozdíl od těch co mají jen hotovost nemusím počítat drobné v peněžence a vidím přesný zůstatek.
Ano, kde jsem nakoupil vidí banka a vidí kolik jsem utratil. Stát vidí jen to, že mu přišlo DPH ve výši XY Kč. Víc jej nezajímá a už vůbec nikoho nezajímá jestli jsem si v Kauflandu koupil mouku nebo 2 rohlíky. Tak prosím nešiřte stále dokola tyhle nesmysly.
Mimochodem když budou chtít tak díky všudypřítomným kamerám nevylezete ani z baráku. A stejně nikdo nic nezakazuje ani nikoho neomezuje.
Zatím, nikdo nikoho neomezuje
A teď si představte, že přijde nějaký mamlas a řekne, že se devalvuje měna a ze všech peněz do 300 Kč máte najednou z 5 Kč 1 Kč. To co máte za 20 000 Kč, to se mění v poměru 10:1 apod. To se stalo v roce 1953. Prostě si zvykněte na to, že svět je nebezpečný místo a pokud nemáte zlato, tak nemáte jistý zhola nic. A pokud Vám někdo sebere peníze, tak se holt jako lidi budeme muset bránit. Mimochodem ta očkovací panika ještě 3 roky poté je už celkem dost patologická.
Ale tomu přeci nezabrání ani když budete platit výhradně bezhotovostně, oni to totiž porad jsou peníze ať už ve fyzické podobě nebo virtuální. Tady o ten problém vůbec nejde v případě přechodu na bezhotovost.
Hotovost není svoboda, svoboda je pouze zlato, to má svoji hodnotu. Hotovost má jen hodnotu na základě toho, že jsme se všichni shodli, že má hodnotu. Je to úplně to samé, jako když platíte kartou nebo mobilem. Navíc u mobilu a karty máte větší přehled o penězích, než u hotovosti.
A jak moc svobodný budete, až si nějaký mamlas řekne, že neposlouchate, tak vám zablokuje platby? Vemte kdyby třeba o covid již nebyla hotovost a oni by si usmysleli, že aby dostali lidi na ockovani, tak jim zablokuji účty? Udělali to v Kanadě kde při protestech vypli všechny platby, lidi přestali protestovat, protože si nemohli koupit ani jízdenku. Ja v takovém světě zit nechci.
Kde je hranice toho, co je a co není v pořádku? Každá taková hranice je jen návykově vytvořená. Neustále se mění. Co nebylo etické před 100 lety je dnes zcela běžné a co se nám zdá dnes neetické bude za 50 let normální. Je etické vybírat embrio, které má nárok na život a které nemá při umělém oplodnění? Zasahujeme do všeho možného . Ve skutečnosti všechny jevy se neustále mění a nic není trvalé, pouze samotná podstata , potencionalita je trvalá.
Hranice je přesně tam, kde z vašeho těla zbyde jen hlava. Eticky není v pořádku, aby mrtvému vzali celé tělo. A pochybuji, že někdy někdo dá souhlas, aby třeba zesnulého manželovi/manzelce/dítěti vzali celé tělo a oni pohrbivali jen hlavu. Ale úplně nejvíc pochybuji o tom, ze lidský mozek dokáže přijmout, že ho zbyla jen desetina těla. Miluju dokumenty a třeba dokumenty o transplantaci rukou jsem viděla několik a víte proč se tato operace nedělá často? Protože i mnozí, kteří s operaci souhlasili si tu ruce po čase nechali zase uniknout, protože nedokázali zit s vědomím, že ty ruce jsou cizi. Tak jak to asi bude, když bude cizi úplně celé tělo?
Mladým vůbec nedochází, že hotovost je svoboda. Platím převážně hotovostí. Nejen kvůli tomu, že ma člověk lepší přehled o svých financích, ale hlavně se bojím dne kdy nedejbože hotovost skončí. Vlády všech zemí budou mít své občany pěkně v hrsti. Když budou chtít, tak si nekoupíte ani ušmudlaný rohlík, pro někoho to bude skvělý nástroj jak zjišťovat kde kdy kdo nakoupil a co. Vím, že spoustě lidí to nedochází a berou to jako skvělou věc, že nemusí tahat peněženku a stačí jim hodinky nebo mobil, ale ono jim to dojde až to někdo použije proti nim
Se člověk bude bát jít k doktorovi nebo na pohotovost, aby pak neměl vyšší odvody 🙈😄 jsem zrovna ten člověk, který je zdravý, žádné operace a kromě porodu ani žádná hospitalizace, ale myslím si, ze je to blbost. Náš systém zdrv. pojištění je právě nastaven kolektivně, ze všichni platíme stejně na jednu hromádku a z té hromádky se platí veškerá zdrv. péče a je to tak v pořádku.
Vždycky mě pobaví, když to nazývají veřejnoprávní televize a rozhlas 😄 za mě to rozhodně není veřejnoprávní, ale politická, řídí to vláda, vláda o tom rozhoduje, ale podávají to, že to jsou média která lidem přinášejí pravdu i když ta pravda je proti politikům, ale třeba za dob covidu to bylo pěkně vidět, že ani ta ,,veřejnoprávní" média nemohli ukazovat a říkat pravdu, jen co jim bylo vládou dovoleno. Tak ať si to platí vláda. Nebo ještě lépe, ať to zruší, stejne nikdo na ČT nekouká a rozhlas neposlouchá
Myslim, ze i medicína by měla mít nějaké etické hranice. Je skvělé co vse dnes medicína zvládne, ale za mě toto už není v pořádku. Dokonce si troufnu tvrdit, že je jen hoooodne maly zlomek lidi, který by psychicky unesl zit s tím, že kromě hlavy to není jeho tělo. Vždyť i málokdo psychicky zvládne, že mu dali cizi ruce natož celé tělo.
Místo práce právě budete mít čas se kamarádit. Kdo to bude platit, to se musí ještě vymyslet : ). Zadáme to AI....
Důchodci mají času a stejně jsou osamělý. Není to o času, ale tom, ze žijeme v době elektroniky a většina lidí raději zasedne k internetu/televizi než aby se s někým sešli. Myslím, že nejlépe je na tom generace narozena v 70.-80. letech, jsme poslední generace, která zažila dětství a mladi bez elektroniky a ty kamarády máme, ale mladší ročníky již bohužel moc ne.
Můj názor nic nezmění, ale ja osobně jsem proti nahrazování pracovních míst AI technologiemi. Myslím, že již dnes většina lidí žije osamělý život a to nejen důchodci, ale i teenagery a představa, že člověk nebude moc ani prohodit pár slov s prodavačkou, úřednicí atd., tak se ta izolace lidi bude jen a jen prohlubovat.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Mě se to nějak nezdá, plasticky chirurg filmových hvězd si zničí pověst kvůli nějaké daře ze slovenska? Nebylo to náhodou tak, že dara chtěla, aby se to zveřejnilo, protože se o ni dost nepsalo?
2 odpovědi