Přístup ke známkám, jako k soukromým údajům, má mít pouze ten, koho se známky týkají, stejně jako k jakémukoliv jinému účtu. Není důvod, proč by mu tam měli čumět jeho rodiče, nebo kdokoliv jiný, komu do toho vůbec nic není. Kdyby tu např. banky dávaly běžně přístup k vašemu účtu vašim manželům/manželkám nebo zaměstnavatelé k údajům o vaší výplatě, ani si nechci představit to tóčo o úchylkém toxickém kontrolingu, ale jakmile jde o osoby pod 18 let, kteří jsou evidentně pro společnost něco jako absolutní poddruh, tak všem přijde normální, aby jim jejich rodiče čuměli do soukromí a kontrolovali je jako kdyby byli nějaký jejich majetek. Známky jsou soukromou věcí studenta a pokud má někdo potřebu někoho takto kontrolovat, tak je to tak leda autoritář, toužící mít perverzní kontrolu nad členy svojí rodiny (což je dočtete snad všude, pokud by šlo o vztah mezi dvěma dospělími)
Opět další článek, co se pouze snaží vyvolat humbuk na bázi lidově tvořivé ekonomie. Je zcela irelevantní, jestli se nějaká doba počítá či nepočítá do pracovní doby. Mzdu dostává každý vždy za hodnotu, kterou reálně vyprodukuje, resp. za množství peněž, které jsou spotřebitelé ochotni zaplatit za produkty jeho práce. Existuje jakási zvláštní a zcela iluzorní lidová představa, že když má zaměstnanec např. tzv. "placené volno", že mu snad zaměstnavatel toto platí ze svojí vlastní soukromé kapsy, a že kdyby bylo toto volné "neplacené", tak že si snad ony peníze naopak strčí sám do kapsy. Peníze dostanete za odvedenou hodnotu, vyprodukovanou v době, kdy práci odvádíte a je absolutně irelevantní, jestli je volno placené, či neplacené. Když je neplacené, tak budete mít o to větší základní mzdu. Je-li placené, mzda se vám o poměrnou částku musí logicky snížit. To jen neznalci ekonomie mají stále dojem, že si nějakým definováním placeného či neplaceného volna vytváříme hodnotu z ničeho.
Kampak se místním inteligentům ztratila jejich oblíbená fráze "škoda každé rány, která padne vedle"?
Kdyby byl naopak článek o tom, jak učitelka fyzicky napadla žáka, tak bude místní Novinková sebranka ještě skákat do vzduchu radostní a vykřikovat, jak je to super a že by se to tak mělo dělat všude.
Také jste jim měly vysvětlit, že zákon a morálka jsou dvě zcela rozdílné věci a že zákon, který trestá "zločiny" bez oběti (jako je např. zcela dobrovolný pohlavní styk dvou lidí) je nelegitimní zákon, který nemá ve svobodné společnosti co dělat a že jeho vymáhání je tudíž stejný morálně zvrácené, jako když byli lidé před rokem 1989 trestáni např. za to, že si dovolili kritizovat vedoucí úlohu komunistické strany nebo se odmítali podrobit pracovní povinnosti.
A od koho konkrétně by tu vyšší mzdu měly dostávat? Pokud vím, nikdo jim nebrání, aby si platily samy sobě za to, že se starají o své VLASTNÍ dítě. Chtělo by to v první řadě chápat základní ekonomické principy - jako např. to, že každý člověk (na nepokřiveném volném trhu) může dostat pouze tak velkou mzdu, jakou hodnotu svou prací vyprodukoval (resp. na kolik si produktů jeho práce cení zákazníci, ochotni za tyto produkty platit)
Pochopitelně, že jsou lidé nuceni něco takového skrývat, když žijí ve společnosti, která sebevraždu neuznává jako legitimní možnost a svobodné rozhodnutí takového člověka a místo toho považuje druhé lidi za svůj majetek a je připravená používat fyzické násilí v případě, že někoho uvidí, když se snaží dobrovolně ukončit svůj život, aby mu v tom zabránila. (a jakékoliv zmínění něčeho jako jsou "sebevražedné myšlenky" v ní zapíná červený alarm a okamžitou hysterii) Každý člověk, který si chce ponechat možnost svobodného odchodu ze života pro případ, že už by bylo "opravdu nejhůř" moc dobře ví, jak nebezpečné by bylo o něčem takovém s kýmkoliv mluvit, protože by po něm okamžitě začali jít a sledovat ho. Tudíž svobodně sdělovat tyhle věci by bylo možné jen ve společnosti, která právo na sebevraždu respektuje a je ochotná takovému člověku ponechat jeho právo si nakonec o svém životě rozhodnout tak jak chce. Rozhodně ne ve společnosti a ve státu, který jedná s občanem jako s dobytkem a je připraven proti němu kdykoliv použít násilí a klidně ho zavřít do vypolstrované cely, kdykoliv uzná, že je takový člověk "nebezpečný sám sobě" a držet ho násilím na živu proti jeho vůli, pod záminkou toho, že takový člověk prý "neuvažuje racionálně". Nutnost svoje záměry nebo jen myšlenky skrývat je přímým důsledkem života ve zrůdné společnosti, která si druhé lidi nárokuje jako svůj majetek.
"Tak to není! Ze sociálního pojištění se vyplácejí penze současným důchodcům. Na důchod současných plátců se neodkládá ani koruna!"
A právě proto, je průběžný důchodový systém absolutní zrůdnost. Ano, právě jste popsali ukázkový příklad typu pyramida/letadlo, kdy celý systém funguje jenom do té doby, dokud to této hry přistupují další pasažéři. Celý systém funguje na principu nedobrovolnosti, člověk si nemůže svobodně vybrat, jestli se ho chce účastnit nebo ne a když je za celý svůj život obrán (na všech možných daních a jiných nedobrovolných poplatcích státu o cca. 60 - 70% svého výdělku), znemožnil lidem zabezpečovat se na stáří na bázi vlastních investic, uměle vytvořil tuto vzájemnou a nedobrovolnou generační závislost tak má ještě navíc někdo tu drzost ho obvinit z toho, že se provinil ještě navíc tím, že do tohoto ponziho schéma odmítá přivádět další oběti. Absolutní hnus.
Nechápu, proč v případech sebevražd musí každý vždy psát o "tragedií". Dobrovolná smrt je snad horší, než nedobrovolná? Já si chci taky o svém životě rozhodnout sama, (až přijde chvíle, kdy už pro mě jednou, až budu stará nebude mít význam v něm dál pokračovat) dřív, než by na mě mělo dopadnout nedůstojné zhoršení zdravotního stavu, sešlost stářím a tak špatný fyzický stav, že by mi např. mohla nakonec hrozit trvalá imobilita. Kdyby existovala možnost euthanásie, mohl by si to člověk načasovat lépe a třeba tu ještě pár let být. Ve chvíli, kdy člověk v našem totalitním státě tuhle možnost nemá (protože vás stát bohužel považuje na nesvéprávného idiota bez mozku, který si nesmí rozhodnout ani o svém vlastním životě a považuje vás defakto za svůj majetek), pak je člověk nucen (aby neriskoval, že prošvihne chvíli, kdy toho bude ještě schopný) to ukončit třeba ještě dřív, než by preferoval.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Stát už se sral lidem do života dost dlouho. Je na čase mu jednou pro vždy ukázat jasné NE! a vykázat ho tam, kam slunce nesvítí. (a totalitářská individua v diskusi jakbysmet)
2 odpovědi