Myslím, že vám uniká jeden podstatný fakt. A to ten, že na šmírování se čím dál větší měrou podílí stát.a rodičům oklešťuje jejich práva a, myslím že záměrně, je odcizuje jejich dětem. V některých zemích už mohou děti měnit operativně pohlaví bez souhlasu rodičů, někde (tuším že zrovna v Holandsku) můžou děti (nepamatuji, od kterého roku) podstoupit eutanázii...atd,atd.
To mi neuniká ani náhodou, stát je ten, kdo šmíruje kohokoliv víc, než kdokoliv jiný a jestli někomu oklešťuje práva víc, než komukoliv jinému, pak právě dětem, ze kterých dělá defakto nesvéprávný majetek svých rodičů. Naopak, to o čem mluvíte vy (ta operativní změna pohlaví, euthanásie atd.) je jakousi světlou výjimkou z tohoto pravidla, kdy se snaží něco málo z práva na vlastní sebeurčení a autonomii dětem naopak navracet a vymanit je ze spárů absolutní nadvlády jejich rodičů (ač si nad nimi sám usurpuje nadvládu úplně stejnou v x dalších oblastech života). Jestli vám jako "porušení vašich práv" připadá odepření vám vašeho ultimátního práva rozhodovat o vašich dětech jako o nějakém vašem majetku a jestli "odepření vaší svobody" vidíte v tom, že již nebudete moci svévolně bránit vašim dětem v tom, aby si mohli oni sami svobodně rozhodovat o vlastním těle, tak máte hodně zvrácenou představu o tom, co to právo a svoboda je.
Přístup ke známkám, jako k soukromým údajům, má mít pouze ten, koho se známky týkají, stejně jako k jakémukoliv jinému účtu. Není důvod, proč by mu tam měli čumět jeho rodiče, nebo kdokoliv jiný, komu do toho vůbec nic není. Kdyby tu např. banky dávaly běžně přístup k vašemu účtu vašim manželům/manželkám nebo zaměstnavatelé k údajům o vaší výplatě, ani si nechci představit to tóčo o úchylkém toxickém kontrolingu, ale jakmile jde o osoby pod 18 let, kteří jsou evidentně pro společnost něco jako absolutní poddruh, tak všem přijde normální, aby jim jejich rodiče čuměli do soukromí a kontrolovali je jako kdyby byli nějaký jejich majetek. Známky jsou soukromou věcí studenta a pokud má někdo potřebu někoho takto kontrolovat, tak je to tak leda autoritář, toužící mít perverzní kontrolu nad členy svojí rodiny (což je dočtete snad všude, pokud by šlo o vztah mezi dvěma dospělími)
Dobrý den. Pletete dohromady povinnost a zodpovědnost. Není to totéž. Situace, které mi život přichystá, tedy mám povinnost je vyřešit, mohu řešit zodpovědně - nebo také ne. Jsem v pracovním poměru - každý všední den musím vstát a jít do práce. Přesto tu práci mohu vykonávat jak jen nejodpovědněji umím. Školní docházka je povinná - a student k ní může přistupovat odpovědně, vystudovat a jednou třeba dělat práci, která ho baví. Nebo také může ukončit základní vzdělání 7. ročníkem. Nebo si jednou doplní vzdělání jako dospělý. To už pak odráží jeho odpovědnost k vlastnímu životu.
Nepletu dohromady vůbec nic, reaguji pouze na výraz ("odpovědnost"), který byl použitý už v původním článku. Mluvila jsem o jeho vztahu ke svobodě, nikoliv k "povinnosti". To vy pletete dohromady dvě věci - svobodně a dobrovolně přijatou povinnost (vaše účast v práci) a nedobrovolně uvalenou povinnost na jiného člověka (školní docházka).
Blbost. Děti se mají učit osobní zodpovědnosti za svůj život tedy i vzdělání. Mluvit o osobní zodpovědnosti není "absurdní". Vy snad nejste zodpovědná za svůj život?
Je to absurdní, pokud taková "zodpovědnost" není dobrovolná. Naučte se číst. Pokud tvrdíte, že je to tvrzení (že svoboda a zodpovědnost jsou dvě strany jedné mince) blbost, tak ho vyvraťte.
Jedna z mych dcer mi zcela natvrdo rekla, ze deti mit nechce. A neni to karieristka.
Je to jeji osobni rozhodnuti a ja I manzel ho plne respektujeme. Na muj dotaz, proc se takto rozhodla je ze nechce prozit zivot ve stresu a v honicce. Je v tom I kousek sobectvi, ale nakonec I hodne pravdy.
Kdyby vám řekla, že děti chce, ptala byste se jí taky na důvod?
Tomu se říká výchova, ale v melete pořád dokolečka dokola. A zcela nic z toho nevyplývá, zbytečná diskuze.
Nic nevyplývá tak leda z vašeho nesmyslu, který jste sem právě vyplodil. Čemu se "říká výchova"? Na co tím vůbec reagujete? Vy melete pořád dokolečka dokola jako kolovrátek, protože bohužel není ve vaší mentální kapacitě napsat jakýkoliv protiargument na cokoliv z toho, co jsem napsala já vám. Tvrdíte, že děti mají práva a žádné povinnosti, napsala jsem vám, že je to přesně naopak a taky proč a vy začnete mlít něco o nějaké výchově a pak jakýsi emocionální výkřik do tmy, že něco z čehosi nevyplývá. Pravdu máte pouze v tom, co říkáte nakonec - jakákoliv diskuse s vámi je zcela zbytečná, bylo by to, jako se pokoušet diskutovat s houpacím koněm.
Tady je řeč o trestní odpovědnosti .Zatím mají jenom práva , ale povinnosti už né.Mlátite zbytečně hubou.
To máte v té hlavě pěkně pomotané. (Rozhodovací) práva o vlastním životě mají děti reálně nulová a snad ve všech aspektech života o nich rozhodují dospělí, (zato májí povinnost absolvovat např. 9 let povinné školní docházky) a všichni tady voláte po tom, aby měly plnou povinnost a odpovědnost ještě i ve věci trestní. Chcete pouze povinnosti, ale na práva už zapomínáte. Ten donebevolající nesmysl, co jste napsal tedy že "Zatím mají jenom, práva ale povinnosti už ne." jste napsal přesně obráceně. Reálně mají děti zatím jenom povinnosti, ale práva už ne. Jestli někdo mele hubou absolutní nesmysly, tak jste to vy a vám podobní, kteří máte dojem, že mají dnes děti nějaká rozhodovací práva.
Dnešní mládež a děti dospívají rychleji než před 40 nebo 50 lety. To by se mělo trestně právní odpovědnosti zobrazit. Jinak řečeno. Trestní odpovědnost již od 14 let a u dětí mezi 11 až 14 lety nechat posoudit odborníkem, nakolik si bylo takové dítě vědomo svých činů.
Vím, že to posouzení je obtížné a vyžadovalo by přesnější specifikaci. Sem jsem to napsal jako princip.
Je hezké, jak jsou hned všichni pro ať se snižují či odstraňují věkové hranice, když jde o dětskou odpovědnost za trestné činy, protože všechno je přeci individuální, ale nikdy s tím nepřijdou, když má jít o dětská seberozhodovací práva.
Dnes děti dospívají mnohem dříve jak kdysi. Dokonce se zvažuje jejich účast ve volbách dříve jak v 18. Podobně tak lze pracovat s hranicí trestní odpovědnosti. Kupříkladu ji rozmazat tímto způsobem.
Do 9 let beztrestnost.
Od 9 (včetně) do 12 na návrh státního zástupce a posouzení soudu, zda nebude trestně odpovědný, nebo zda bude souzen jako mladistvý.
Od 12 (včetně) do 15 vždy souzen jako mladistvý.
Od 15 (včetně) do 18 na návrh státního zástupce a posouzení soudu, zda bude souzen jako mladistvý, nebo bude trestně odpovědný jako dospělý.
Od 18 (včetně) vždy souzen jako dospělý.
Každý dospívá jinak a je třeba to zohlednit v trestním zákoníku. Těch modelů se dá vymyslet více. Stačí jen odvaha politiků.
Co takhle v první řadě sjednotit hranici pro volební právo a pro trestní odpovědnost? K odpovědnosti mají snad patřit taky nějaká práva.
Znásilnění či dokonce vražda nejsou dětské činy = vždy, bez rozdílu věku, by se měly soudit jako u dospělého.
Ano, měly, ale v tom případě mají mít děti taky stejná práva a svobody, jako dospělí lidé. Každý má vždycky (a vcelku oprávněně) plnou hubu keců, že k právům musí pařit taky nějaké povinnosti, ale když nastane opačná situace, tak už nikdo neřekne, že k povinnostem musí patřit taky nějaká práva.
V tolika případech si bereme vzor z Ameriky,proč si taky nebereme souzení nezletilých darebáků?Nikdo mi zatím toto nějak neodůvodnil.Pořád to jsou jenom nějaké řečičky , aby se odůvodnila neschopnost jednat a chránit slušné lidi.
V tom případě musí k povinnostem patřit i práva. Když má mít dítě stejnou odpovědnost, jako dospělí, ať má taky stejné svobody rozhodovat si o vlastním životě, jako mají dospělí. Všichni mají stále plnou hubu povinností a trestní zodpovědnosti, ale že k povinnostem patří i práva, na to už zapomínají.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Stát už se sral lidem do života dost dlouho. Je na čase mu jednou pro vždy ukázat jasné NE! a vykázat ho tam, kam slunce nesvítí. (a totalitářská individua v diskusi jakbysmet)
2 odpovědi