Dovolím si nesouhlasit. Pracuji v řetězcové lékárně a máme úplně stejný problém jako malé soukromé lékárny. V jednom okresním městě máme více poboček. Na jednu z těch menších přišly 4 antibiotické sirupy, jinak nic. Opravdu máte pocit, že jsme zvýhodnění? Nerozumím systému, jak jsou léky rozdělovány po lékárnách. Primárně jsou ale vždy zásobeny nemocnice a nemocniční lékárny což je i celkem logické. Problém ale spočívá v tom, že například u nás nemocniční lékárna funguje pouze ve všední dny do odpoledních hodin. O víkendu mají zkrátka pacienti smůlu. Naše lékárna, která v podstatě slouží jako pohotovostní pro celý okres, potřebné léky nemá.
Tento výzkum je velice zajímavý, ale myslím si, že jeho výstupem by neměla být změna školní docházky, ale změna smýšlení rodičů. Mám tři děti a nevidím žádný problém v tom, aby šly včas spát. Dle mého názoru je zapotřebí už od dětství učit děti jisté zodpovědnosti. V zaměstnání jim také nikdo neposune začátek pracovní doby proto, že se chtějí do půlnoci dívat na televizi. Jsem z generace, která ještě zažila svět bez mobilů a internetu, a světe div se, taky žiju. Čím dokonalejší máme technologie, tím nedokonalejšími se stáváme my sami...
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Dovolím si souhlasit s oběma autory. Každý má trochu pravdy. Mám syna v 5. třídě a je podle mě zcela v pořádku, že by měl umět zpaměti vyjmenovaná slova nebo násobilku, ale nechápu, proč si má pamatovat, kdy byla založena Karlova univerzita nebo proč se má zpaměti naučit vyjmenovat 20 živočichů, kteří se vyskytují v ekosystému louka, když ani neví, jak vypadají, čím se živí a jaká je jejich úloha v tomto ekosystému. Zde opravdu vidím prostor pro změnu.
1 odpověď