Paní Evo. Pražští "dárečci" se na gymnázium nedostali ani s 80 body ze 100. Získat 80 bodů z testu tohoto typu dokážou jen velmi chytré děti. V ostatních malých městech se na gymnázia dostaly i děti s 50 body, někde v extrému i se 35. Jde o to, že "méně nadané" děti v malých městech mají lepší vzdělávací podmínky, než nadané děti v Praze, Brně a Ostravě. A tyto děti nám v dospělosti možná budou chybět, protože tak trochu "zadupeme" jejich potenciál.
Nikdo chybět nebude. Do jen do Prahy a Brna se dostane ta ,,elita" s 80-100 body. Zbytek bude muset dojíždět do horní dolní na gympl i když jsou třeba z Prahy. To je vše. A znám spoustu lidí, kteří skončili jen s gymplem a takové terno to zase není. Možná by nebylo vůbec od věci, kdyby raději šli na průmyslovky, ekonomky nebo zdravky.
No jo. Ale stát ty peníze musí někde vzít.
Stát jsou občani. Takže my tu jsme pro druhé. Stát si ty peníze nevykouzlí.
Takže pokud nechcete, aby stát neinkasoval více na daních, tak ani nebude mít peníze na to, někomu něco dál.
Rodič, co je na rodičovské stojí stát 300 tisíc + v průměru 300 tisíc na daních za každý rok, kdy nepracuje. Jmenuje se to náklady obětované příležitosti.
Odpověď na vaši otázku tedy zní, státu je do toho hodně, protože jeho náklad není 300 tisíc, ale 600-1200 tisíc korun, podle délky rodičovské.
Za mě je větší problém spíš ten, že to dvouleté dítě nemáte kam dát pořádně, i kdyby člověk pracovat chtěl. A dát za soukromé jesle 150 tisíc za rok se oproti rodičovské opravdu nevyplatí.
Za mě je tedy řešení nabídkou širokou státní péči o děti od 1-3, aby rodiče mohli v klidu pracovat i kdyby třeba na půl úvazku. Hodně lidí si tu rodičovskou zkrátí rádo samo. A ne tady vymýšlet krácení a absolutně nepromyslet důsledky.
Ale těch 300 tis je na celou délku rodičovské, né na rok. Jste na rodičovské rok? Dostanete 300 tis. Jste na rodičovské 4 roky? Dostanete 300 tis. - celkem.
Milí rodičové, očividně vaše dítě na maturitní obor nestačí. Pokud vím, že je ze silného ročníku, tak musím počítat s tím, že se latka zvedne. Co stačilo loni, to už letos nestačí. Maturita není rodný list - nemusí ji mít každý.
A začít se připravovat na SŠ od 8. třídy je podle mě trošku pozdě. Já jsem z o něco silnějšího ročníku a o šestnácti přihláškách jsme si mohli nechat zdát. A nikdo nešel po 9. třídě na pracák.
...stejné záběry je možné natočit, při troše organizačních schopností, třeba v supermarketech, bankách, pneuservisu nebo každé restauraci v zemi...říká se tomu řízený zátěžový test, který má ovšem za úkol udělat ze zaměstnanců daného provozu úplné pitomce.
Něco podobného jsem řešil při zatěžovacích zkouškách nových mostních konstrukcí, kde se na mostě objeví zatížení, které už tam určitě nikdy v budoucnu nebude.
Ono mít na mostě X plně naložených Tatrovek s řidiči, kteří na to byli najmutí je trochu něco jiného, než když Vám za zadkem stojí 100 nasraných lidí. Těm asi těžko budete vysvětlovat co je to zátěžový test.
Nevím, jestli to myslíte sarkasticky, ale v USA se matka po měsíci vrací do práce, žádná podpora, v Německu po 6 měsících. U nás pohodička, 2, 3, klidně i 4 roky, stát to zaplatí, ne ?
Ale pokud se nepletu, tak těch 6 měsíců dostává 100% platu. Zatím co tady dostanete 8 tis měsíčně (3 roky) a nazdar.
K tech. oboru na VŠ není průmyslovka nutná, ale mít k tomu gympl je naprostá zbytečná ztráta času. Jak studentů, tak vyučujících.
Gympl pro technický obor na VŠ je ztráta času. Je to ztráta času pro vyučující a pro lidi, kteří přišli z průmyslovky. Bylo by super, kdyby se v rámci přijmaček dělali nějaké rozdílové zkoušky. Takto jsem se já po 4 letech na stavárně zase v prváku učila jak se šrafuje beton.
ČVUT vystudovala řada mých spolužáků z gymplu, a to úspěšně. Vlastně většina kromě mě, která jsem šla studovat práva, vystudovala nějaké technické obory. Vaše představa, že musíte mít k úspěšnému studiu technického oboru na VŠ nějakou průmyslovku, aby vás ostatní nepředběhli, je značně scestná.
Já jsem zase vystudovala VUT a šla jsem z průmyslovky. Kvůli lidem z gymplu se odborné předměty berou úplně od začátku. Je to hrozně otravné a zdržuje to. Na našem oboru byl bakalář na 4 roky. Já 3 roky brala tu stejnou látku, jako jsme brali na SŠ. Až poslední rok, kdy jsme si vybírali další zaměření se to konečně pohnulo a začalo mě to mnohem víc bavit.
V tom všem máte pravdu a vždycky budu dělat všechno proto, aby se ženám nekladly překážky jen proto, že jsou to ženy. Ale tahle trapka jen situaci zhoršuje. Tváří se, že je to hrozná sranda, ale vtipné to není. Jen takové žlučovité a nenávistné výlevy. Takže většina lidí místo aby se zamyslela nad tím, co říkáte třeba Vy, se zatvrdí v odporu vůči feministkám. Tímto způsobem sympatie nezískáte a rovnoprávnost neprosadíte.
Jo, to chápu. Já mám tenhle problém s LQBT+ komunitou. Moc tlačí na pilu a je to spíš ke škodě. Musím ale říct, že se spoustou témat v tomhle pořadu souhlasím. Jen u malé části jsem si řekla, že je to přehnaně vyhrocené. Je potřeba ale říct, že je to satira a má to být tak trochu drzé.
Příjde mi, že to co se ted děje hlavně na internetu je spíš boj ženy vs. muži. Přitom je to úplně zbytečné. A podle komentářů pod videi a články mám pocit, že to spíš muži berou jako útok na ně samotné a akorát kopou kolem sebe.
Vidíte, prostě jste dobrá a zvládla jste to. U mně v práci to dvacet let vedla žena, měla naprostý respekt, zastupovala ji jiná žena a všichni ji nesnášeli. O tom to prostě není.
Žil jsem nějakou dobu v cizině, přišla k nám do skupiny krásná a velmi chytrá černoška. Vyprávěla mi, že už těch kvót má plný zuby. Že chce, aby ji kolegové vnímali podle toho, že něco umí (a uměla hodně) a nekoukali na ni s podezřením, že musela být přijata podle kvót, protože je černá a holka.
Ano, s kvotami taky nesouhlasím. Nepotřebuji kvoty, abych se někam dostala. Na druhou stranu se ani nehrnu do vedoucích pozic, protože prostě takové ambice nemám. Chtěla bych, aby měli všichni stejné příležitosti a podmínky a aby se už konečně upustilo od zajetých stereotypů.
Trapka. Snaží se dělat vtipnou, ale vtipné to není. A ta roznoprávnost je taky nesmysl. Muži a ženy jsou rozdílní, takže všechno měřit rovným dílem prostě nejde. Ano, je nefér, když žena bere menší mzdu než chlap za úplně stejnou práci. Ale stěžovat si, že víc podnikatelů jsou chlapy je mimo mísu. Kravka bude vykřikovat, že je málo podnikatelek, nebo političek bude. Ale nikdy jsem neslyšel, že by si feministky stěžovali, že do dolů fárá malo ženský, nebo že jich maká málo na ropných plošinách... Tady se "spravedlivý" poměr moc nehraje, že? Každému sedí něco jiného. Např. já jsem studoval elektrotechniku. Zakazoval snad někdo holkám, aby se na můj obor hlásily? NE! Přes to jsme ale žádnou ve třídě neměli. Takže co s tím uděláš, ty pipko? Dáš kvótu, že tam bude muset studovat aspoň 25%? Nebo rovnou 50% v rámci té rovnoprávnosti? Nebo třeba tresty. Chlap by měl vyfasovat dvojnásobný trest za fyzické napadení ženy, než muže. Ale naopak ženám by se mělo započítat do důchodu léta na mateřské. Někdo se o děti starat musí. Tak co? Půjde do práce a najme si služku na hlídání, které, protože to je její povolání, to do důchodu má započítané? Prostě chlap a žena si na některých úrovních nejsou rovni. Jejich role jsou dané (to ale neznamená, že se nepřekrývají a vzájemné si nemůžou pomoct). Nikomu by nemělo být upíráno cokoliv na základě pohlaví, ale stanovat kvoty je diskriminace. Ať mě zas nikdo nechytá za slovíčko. Ve sportu je to něco jíného, ovšem. Že, vy přeoperovaní "hoši" ;)
Já mám vystudovanou stavárnu s červeným diplomem. Pracuji ve stavebnictví na technické pozici. Víte kolikrát jsem slyšela názor, že ženy mají studovat pajdák nebo maximálně ekonomku? Někteří chlapi se semnou baví ze začátku jak s husou, která na schůzce je jen od toho, aby jim uvařila kafe. Jako žena v technickém oboru musím makat tvrději než chlapi, abych si získala alespoň nějaký respekt a uznání. To i nakonec získám, ale je to únavné pořád někomu něco dokazovat. Rovnoprávnost by měla být o možnostech, aby měl každý právo (né povinnost) dělat co ho baví aniž by ho za to společnost odsuzovala. Zároveň aby za stejnou práci byli stejně ohodnoceni. A né fakt není 90% zaměstnání o zvedání 50 kg břemen.
Jestli je tady někdo zblblý tak jste to Vy, píšete že matka je v důchodu, ale až Vám jeden z rodičů odejde a druhý bude žít jenom z jednoho důchodu, tak nastává problém. Zblbnutý důchodci? To snad nemyslíte vážně, to může napsat pouze člověk poněkud mdlého rozumu....
A kdo dnes vyžije z jednoho platu? Kor v nájmu. Pořád všude ukazují důchodce, jak jim zvedli zálohy, jak se jídlo zdražuje a že bydlí sami v nájemním bytě a neví kde na to všechno vezmou. Asi se budou muset inspirovat od mladších a najít si spolubydlení. V dnešní době bydlet sám v bytě je velký luxus.
A co třeba zdanit dovážené produkty ze zahraničí? Ta nadměrná silniční, letecká a lodní doprava nevytváří emise? Možná bychom jako stát byli zase soběstační. A co třeba dělat výrobky, které vydrží déle než jen do konce záruční doby a které se dají opravit? Proč se naše maso vyváží do Německa a sem se dováží z Polska? Proč třeba úplně nezakážou alkohol a cigarety? Joo on je to moc dobrý business, já zapomněla.
Ponechám filozofické úvahy, které jsou do jisté míry pravdivé. Odměňování žen a mužů, je v Česku stejné. Rozdíly mohou být jen na vyšších managerských postech nebo tam, kde je opravdu vyšší přidaná hodnota. Co se ostatní většiny pracovních pozic týče, rozdíl bude jen v počtu odpracovaných hodin. Nic jiného mně u totožných míst, nenapadà. Průměr může zkreslovat už jen těžké pracovní pozice, které vyžadují fyzické předpoklady mužské síly.
A co když se zeptáte svého nadřízeného, proč Karel dostal bonusy a prémie a vy nic i když pracujete na stejné pozici a odvádíte dokonce lepší práci jak Karel (potvrzeno do kolegů) a on Vám na to odpoví: ,,Protože Karel je chlap a živitel rodiny?"
Autorka dokonale reprezentuje vše, co je s dnešními ženami špatně a co ničí naši společnost. A to je moc smutné.....Příčiny jsou nasnadě a kořeny leží v současném vzdělávacím systému, který pedagogicky ovládají ženy a které přirozeně dodávají dívkám potřebné sebevědomí a chlapce upozaďují, což se následně projevuje v počtech studujících na vysokých školách, kde dívky několikanásobně převyšují chlapce. Zajímavé, že tato situace feministkám nevadí a tím jen dokazují své pokrytectví.
Jsou to právě chlapi, co ženou ženy v před. Víte kolikrát jsem slyšela, že jsem žena a proč se hlásím na technický obor. Když jsem se tam dostala, tak zase kecy, že jsem žena a že určitě mám úlevy, že se stačí jen hezky usmát nebo zamrkat. Ženy na sobě začaly makat a pánové usínají na vavřínech.
Hele,a s pytlema cementu a vápna se v tom stavebnictví také pracuje?! Kolikpak takový pytel váží? 😃 A kolik žen pracuje u vás na lešení?!
Pytel profi omítky má 40 kg a víte co? Nemám s ním problém. Naopak jsem byla na brigádě na pozici ,,pro ženy" kde ženy za celou směnu natahaly několik tun materiálu a chlapi na ně koukaly z ještěrky. Z této práce ,,pro ženy" jsem byla víc sedřená než z práce na stavbě. A jelikož jsem byla na stavbě i jako vedoucí pracovník, tak můžu říct, že 40-50 kg se tam běžně v rukách v jednom člověku fakt nenosí.
Problém je to, že muž a žena nejsou a nebudou stejní. Mají se doplňovat, protože každý z nich má své přednosti a nedostatky. Nedělejme z mužů baby a z žen mužatky.
Rovné příležitosti jsou vidět v podnikání. Muž i žena může začít podnikat v jakémkoli oboru, ale ti nejúspěšnější podnikatelé, kteří vybudovali něco z ničeho, jsou muži. Prostě vlohy. Zrovna tak se muž nepostará o děti a domácnost tak dobře, jako žena. Ženy jsou citlivější a pečlivější.
Ve vztahu muž a žena se očekává aktivita od muže a žena si vybírá. Ano, muži jsou posuzováni hlavně podle schopnosti vydělat peníze, ale skutečná láska je slepá.
Muži pro podnikání nemají přirozené vlohy, oni pro to mají podmínky. Stejně tak pro vedoucí pozice. Kolik žen může říct svému muži: ,,promin dneska se zdržím v práci do večera, máme důležitou poradu. Skoč nakoupit, vyzvedni děti ze školky a uvař večeři, příjdu až v 8." Nebo kolik chlapů zůstává s dětmi na OČR? Kolik žen si může odjet na pracovní cestu? Pokud ženy nemají doma muže, který i sám zvládne chod domácnosti a starost o děti, tak prostě kariéru dělat nebudou.
Prostě není možné, aby jeden člověk budoval kariéru a zároven řídil a obstarával chod celé domácnosti. A pokud ano, tak po několika letech dojde k vyhoření.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ale ony ty gymply v Horní Dolní už jsou po prvním kole plné a v druhém neberou, víte? :-)
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak pokud někdo sází na to, že si dá všechny přihlášky např. jen do Prahy a nedá si žádnou pojistku, tak je fakt hloupý.
1 odpověď