Bohužel pracuju na oddělení bezpečnosti v bance a tohle řešíme denně minimálně 20x. Bazoše, Vinted... Velmi výhodné investice, telefonáty od policie, banky... Člověk to může lidem rvát do bankovnictví jako upozornění, píšou o tom teď furt na netu, jsou o tom reportáže v televizi. A stejně prostě nic nepomáhá. Někteří z těch okradených bohužel ani neví, že něco dělají špatně, dokud jim nevolame, že málem přišli o slušný balík peněz. Naštěstí už ty systémy a pravidla na kontroly jsou tak vychytaný, že většina případů je podchycená ještě před finanční ztrátou. Ale je to těžký nefér boj.
Je mi zle z komentářů tady. A všechny komentáře od rádoby chytrých chlapů, jak ze sebe samoživitelky dělají chudinky. Ráda bych vám řekla, že přeju každému jednomu z vás mít na krku tři děcka na jeden plat, ale něco takového bych nepřála nikomu. Moje maminka byla samoživitelka od mých 10 let, protože můj fotr byl po čase kus alkoholickýho čur... Dvě děcka na krku a v životě jsem neslyšela mámu fňukat, že je něco těžkého. Makala jak kůň celý roky a jsem ráda, že nemusí už živit ani jednoho z nás teď v téhle šíleně drahé době.
Ať už se dostala do samoživitelské situace ženská jakkoliv, není nutné je tu buzerovat, jak by si měly najít jiného chlapa nebo snad dodělávat školu v týhle době. To už není vaše věc. Buďte rádi, že v tý situaci prostě nejse a přestaňte fňukat, že by snad měly dostat nějaký prachy navíc. Beztak se vsadím, že tu brečí pánové, kteří by alimenty platit měli a serou na to. :)
Žila jsem v Číně přes rok jako učitelka angličtiny ve škole. Mám dvojí občanství a angličtina je můj mateřský jazyk. Práci jsem si našla opravdu jednoduše a mohla si vybírat z mnoha pracovních nabídek. Žila jsem a pracovala ve městě Hangzhou, které je kus od Shanghaie. Brala jsem 18k CNY měsíčně po dani, což stačilo na pokrytí všech výdajů, které jsem měla. Dostávala jsem dalších 6 tisíc na ubytování a sdílela byt s Američankou. Měly jsme krásný slušný byteček. Byl opravdu maličký, ale stačilo to. Nic mi nechybělo, měla jsem placené pojištění, kurzy čínštiny, proplacené letenky...
Potraviny byly tak přiměřeně drahé. Pokud si člověk vařil spíše tamní kuchyni, ušetřil, mléko, sýry a tak za cca 40-50CNY... Jízdné busem bylo velmi jednoduché. Jdete hodíte u řidiče 1CNY a jedete si tím jedním kam chcete. Když přestupujete, zase platíte 1CNY. Metro mě vycházelo na 3-5CNY jízda. Byly to vždy tak 2-5zastavek. Zábava skvělá, jako holka jsem měla kluby, zábavu a dost často i alkohol zadarmo. Oblečení nám známé např HM kalhoty 400CNY, bunda 700CNY... To jen tak co tahám z hlavy 😄
Za co jsem platila nejvíc je samozřejmě cestování, ale vstupy a podobně taky nejsou drahé.
Kurz CNY na CZK je cca 3.5kč.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Chápu stranu starších a chápu i stranu mladých. Není to ale o tom, že by mladí ve 20 chtěli bydlet ve vlastním. Článek pojednává o tom, že hodně mladých prostě zjistilo, že prostě jen tak na hypotéku mít nebudou. Protože ne každý bohužel pobírá plat doktora nebo pražský plat a když se na ten realitní trh podíváte, tak ty byty v kombinaci s energiemi prostě vyjdou na hodně i v úplně řiti. A to není vůbec jen o mladých, dotýká se to stejně samoživitelů, důchodců. JEDNODUŠE SÁM NEMÁŠ.
Takže pokud člověk nemá partnera nebo nejde do spolubydlení, s dnešními cenami všeho je těžké ušetřit něco "výrazného" navíc. Ono když si každý měsíc úložíte poctivě 5 tisíc, tak mít na základě hypotéky na 5 míčů, vám nestačí ani 8 let takového ukládání... mazec.
1 odpověď